Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Mondeo Sahiplerine Müjde - Aracınız Değerleniyor - Ford Değerli Alım Garantisi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir otomobil düşünün, 2.el değeri emsallerinden düşük. Evet bu bir Mondeo.

Nasıl yükseltirsiniz?

Adetli satış yaparak, değil mi ? Yani doğal bir çözüm.

Ama elinizde pazarın büyük çoğunluğunu oluşturan motor ve şanzıman (dizel otomatik) kombinasyonu yoksa ne yaparsınız?

Otosan buna özel çözüm bulma çabasında ki bana kalırsa çok mantıklı olmuş. 

Ne yapacaklar ?

Sizden aracınızı geri alacak.

Nasıl?

Örneğin benzinli mondeo var sizde 1 yıl içinde (15 bin maks km) aracınızı satmak istiyorsunuz otosan size 'güncel' satış rakamının %82'ini vererek sizden satın alacak.

Örnek: Bugün 100 bin tl'ye aldığınız aracı 1 yıl sonra -aynı donanımlı aracın fiyatı 110 bin tl oldu diyelim- 90 bin tl'ye geri alacak.

Tabi bu en üst noktası yani aracınız durumuna göre fiyat değişiyor haliyle örnek veriyorum 2 parça boyalı bir araç ise boyasızmış gibi uygulama görecek yani değer kaybı işlemeyecek bu durumda. 

Peki bu böyle bitecek mi? 

Hayır.

Otosan aldığı fiyata tıpkı sıfır araç satar gibi, satışa çıkartacak yine örnek veriyorum 30 ay vade 30 bin tl kredi gibi.

Hal böyle olunca ne olacak?

Hem galeriler hem tüketici nasıl olsa otosan bana %82 veriyor ben kendi başıma %85'i zorlarım diyecek bu durum ile birlikte aracın 2.el değeri direkt ve dolaylı yollar ile artmış olacak.

Yukarda verdiğim örnek benzinli için, dizelde ise oran daha yüksek %85 gibi. Eğer 2. yıl veya 30 bin km olursa oranlar 72'ye 75 gibi olacak. 

Detayları, koşulları öğrenmek ve bu sözleşmeyi imzalamak için bayiilerinize gidebilirsiniz. (Eski satışlar buna dahil)

Koşulların en temeli şu; yeni aracınız Ford olacak. Sonuçta otosan bir galeri değil 0 araç satmaya çalışıyor.

Mantıklı hareket olmuş kendilerini alkışlıyorum :)

Hatta forumca alkışlıyoruz :zha:

Ford Değerli Alım Garantisi

:claps:  :claps:  :claps:

JYZx3LS-2.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hatta forumca alkışlıyoruz

Bence de, ama...

Yalnız ikinci elde gizli favorimizdi, düşük fiyata çok başarılı bir araca sahip olma şansı vardı, o şimdi biraz sekteye uğrayacak.  

Ayrıca ikinci el değeri yükseldiğinde alternatifler çoğalacağından evdeki hesap çarşıya uymayabilir. 

Sonuçta bu en çok Ford Otosan'a yarayacak gibi görünüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo alanların en büyük handikapı ikinci eldeki değer kaybı idi, Otosan bunun önüne geçmek istemiş belli ki. Ben sadece vadeyi kısa buldum yani 1 en fazla 2 yaşa kadar ondan sonrası ne olacak yani Mondeo alan adam yada filo 2 yaşında aracı satmıyor önemli olan 3 yaş ve  +80k km. sonrası fiyatı çünkü genelde satışlar bu yıl ve km.lerde başlıyor. Herşeye rağmen Mondeo'nun en zayıf noktası olan ikinci el değeri için böyle bir girişimi takdirle karşıladım.

Focusa'da gelsin bu uygulama

Focus'un ikinci elde Mondeo kadar değer kaybı söz konusu değil ki, sorun sadece Mondeo'da vardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Off topic: Allah rızası için birileri Türkiye atmosferinde çekilmiş canlı YAKUT kırmızı mondeo HB fotoğrafı koysun :)

Eskişehir'de var bir tane 34 plaka,sık sık OGÜ çevresinde görüyorum ama hb değil. Yakalarsam tekrar foto çekmeyi denerim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.