Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Açıkken Stop Etme

Mehmet Kuzu

Soru

Merhabalar arkadaşlar,

Aracım da klima açıkken stop etme sorunu var, bu yüzden klimayı kullanamaz oldum.

Klimayı ilk açtığımda hırıltı benzeri sesler geliyor, sanki titriyor araba. Gaz verince toparlıyor kendini.

Özellikle trafik  ışıklarında durduğumda  kalkış yapacakken stop ediyorum. Klimacılara baktırdım klima ile ilgili net bir sorun bulamadılar. Klima motoru normal çalışıyor, fan iyi dediler.(bazı klimacılar sorunu klima motoru veya fan da bulsalar da pek inandırıcı gelmedi). Çünkü klima öncesi de stop sorunu ara ara olmuştu. Klima çalışması bunu iyice artırdı. 

Yardımlarınızı bekliyorum. Ne tavsiye edersiniz servis çözebilir mi sizce. (bu arada kısa bir süre önce cihaza bağlandı aracım ve bir hata bulunmadı)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Mehmet bey arızanın nedenini buldular mı ? aynı sorunu bugün bende yaşadım .

Geçen hafta sonu teslim aldığım Ford Focus ( 1.6 benzinli manuel şanzıman ) aracımla kırmızı ışıkta ( klima açıkken ) beklerken ilk önce araç titremeye başladı ardından 10-15 mt. gidemeden stop etti.

tekrar çalıştırdığımda da aynı sorun oldu . Araç şu anda serviste 1 haftalık araçta nasıl böyle bir şey olduğuna benim gibi serviste anlam veremedi .

bilgisayara bağladılar herhangi bir arıza çıkmadı arıza ile ilgili henüz tatmin edici bir cevap alamadım . 

aynı sorunla karşılaşan var mıdır ? neden böyle bir durum yaşanır , deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.

teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

dün serviste aracın bujilerinin nemlenmiş olduğunu test ettiklerini ve sorun kalmadığını iletiler ve  aracı teslim etmek istemişlerdi. Böyle bir saçmalığın olamayacağını anlattım ve aracı teslim almadım . düzgün bir açıklama istedim ..

bugün katalitik konvertörün arızalı olduğunu parçayı garanti kapsamında değişebileceklerini söylediler.

araç daha 500 km de bile değil ve 3-5 gün kullanıldı . parçanın değişimini istemedim , aracın değişimini talep ettim .

(aracı satın aldığım serviste arızası tespit edildi)

deli olmuş bir şekilde bekliyorum maalesef.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

@Teber Kıral bey merhaba,

Durumunuz nedir şuan ? :) Problem giderildi mi?

Aracım arızalandıktan 1 - 1,5 hafta sonra araç değişim kararı çıktı .. yeni aracın gelmesi yaklaşık 2 ay sürdü .. bu arada ikame araç tahsis ettiler .. yeni araç için oluşan masrafları vs. karşıladılar .. işin açıkcası otosan arıza sonrası bizi hiç üzmedi..

Teber Kıral tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben anlamadım... rölanti halindeyken mi araç stop ediyor ? eğer böyleyse servise görünmekte fayda var, tabiki de çözerler. ancak klima açıkken kullanım esnasında (dur kalk) araç stop ediyorsa sağolsun araçtan biraz güç kuvvet çektiğinden Yakup'un da dediği gibi standart sürüşe göre biraz daha yüklenmek gerekir pedala...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor bilgisi vermemişsiniz profilinizde ve mesajınızda :) Benzinli ise gaza biraz fazla basabilirsiniz.

Aracım 1.6 benzinli ve lpg var. Gaza biraz fazla basmaya kalmadan pıt diyor kalıyorum. Geçen yıl da klimayı sürekli kullandım, şu an kullanamaz durumdayım. 

ben anlamadım... rölanti halindeyken mi araç stop ediyor ? eğer böyleyse servise görünmekte fayda var, tabiki de çözerler. ancak klima açıkken kullanım esnasında (dur kalk) araç stop ediyorsa sağolsun araçtan biraz güç kuvvet çektiğinden Yakup'un da dediği gibi standart sürüşe göre biraz daha yüklenmek gerekir pedala...

Rölanti de ilk klima açtığımda hırıltı titreme oluyor. Sanki yakıtı çekemiyor bir tıkanıklık gibi birşey var. Elbette kuvvet çektiği için fazla yüklenmek gerektiğine katılıyorum ancak gaz vermeye fırsat bırakmıyor stop ediyorum. Başka bir soruna yol açacak diye klimayı açamaya korkar oldum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım 1.6 benzinli ve lpg var. Gaza biraz fazla basmaya kalmadan pıt diyor kalıyorum. Geçen yıl da klimayı sürekli kullandım, şu an kullanamaz durumdayım. 

Lpg'de veya lpg'siz fark ediyor mu? Kontrol ettiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün özellikle denedim. Hem benzinde hem lpg de yapıyor. 

ama klimasız birşey yok diyorsunuz ?

alla alla... bende lpgli araç kullandım, klima gerçekten zorlayıcı oluyor ama bu şekilde olmamalı. serviste lpg li olduğu için caz yapacak şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ama klimasız birşey yok diyorsunuz ?

alla alla... bende lpgli araç kullandım, klima gerçekten zorlayıcı oluyor ama bu şekilde olmamalı. serviste lpg li olduğu için caz yapacak şimdi.

Klimasız da olmuştu özellikle kış aylarında birkaç defa. Fakat şimdi her ışıkta stop ediyorum neredeyse. Yani klima tuzu biberi oldu gibi. Geçen yaz klima hiç kapanmadı desem yeridir, birkez yaşamadım bunu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende LPG yok aracım 2011 model,aracı yeni aldığımda sadece klima çalışırken bende de aynı sorun vardı.Serviste yazılım güncellemesi yapıldı sorunum ortadan kayboldu,acaba sizin araclarinizda da yazılımdan kaynaklı bir durum olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.