Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Golf 1.2 Tsi Tüketim Değerleri

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Teşekkürler. 31 basayım o zaman. Çok bozuk yollar. Doğal gaz çalışması var tüm ilçede. Epey de süreceğe benziyor. 

Aracın üzerindeki lastikler michelin ve sanırım ilk lastikleri. Sertleştikleri belli. Aracı değişmeyi planladığımdan idare ediyorum. :D

Abi bu karma tüketim mi?

39 km hız ortalama işte karma sayılır. Bu tür şeyler; şehir, kullanım şu bu derken çok değişiyor bir de bakış açısı da işin içine girince kimine göre bu ş.içi bile oluyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 km hız ortalama işte karma sayılır. Bu tür şeyler; şehir, kullanım şu bu derken çok değişiyor bir de bakış açısı da işin içine girince kimine göre bu ş.içi bile oluyor

Benim ortalama da 5,1 ama çoğunlukla şehir dışı. Ağırlıklı durumu merak ettim. Ne olursa olsun dizel ekonomisi sunmaz. Ancak dizel zırıltısından çok usandım. O yüzden turbo benzinli tecrübe etmeyi planlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ortalama da 5,1 ama çoğunlukla şehir dışı. Ağırlıklı durumu merak ettim. Ne olursa olsun dizel ekonomisi sunmaz. Ancak dizel zırıltısından çok usandım. O yüzden turbo benzinli tecrübe etmeyi planlıyorum.

Makyajlı focus deneyebilirsiniz hatta 1.5 tdci ile yeterince gırgırsız gitmek mümkün ama tabi ki turbo benzinli gibi olamazlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ramazan, benzinli de performanslı ( yani uzun yolda basarım dersen) ekonomiyi bekleme...

Dizel başka yani, sesili mesli ama [emoji4]

Bekir B. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajlı focus deneyebilirsiniz hatta 1.5 tdci ile yeterince gırgırsız gitmek mümkün ama tabi ki turbo benzinli gibi olamazlar.

Dizel ve Ecoboost Focus ve C-Max'ı denemeden araç almam zaten.  Eğer dizel yeterince memnun ederse neden olmasın. Ancak hayat plan program dinlemiyor. 

Sınav dünyası işte. Önce sağlık diyelim. Gerisi azıcık sabırla olur inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir şey paylaşayım ağırlıklı %85 şehiriçidir. Ortalama sürat ile değerlendirmek daha mantıklı olabilir. 2744km'lik kullanımın ortalaması. Bilgisayar her 100 saati tutup sonra sıfırlanıyor.  29km/s ortalama hız ile 7,4lt/100km

post-1707-1429558110,3379_thumb.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok zor olmayan ortalamalar fakat gaz pedalına nazik davranmak gerekiyor.bir de gidilen güzargahlar rakımın etkisi çok büyük.manisadan izmire giderken 110 km/h sabitlerim 5.8 ortalama oluyor dönüşte bu 6.5 a kadar yükseliyor.

Ama her durumda ekonomik bir benzinli araç kullanıyorum ve tercihimden memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Dün akşam 8buçukta acilen ankaraya gitmem gerekti (yaramaz bişey yok :)

bugün öğlen 3buçuk gibi dönüş yoluna çıktım. 

cruise 130a kurdum. bizde tek düğme ile 10 km artırma azaltma var. dik rampalarda 120 çok dik rampalarda 110 a indim. 

bu arada ful klimalı sadece çok dik rampalarda kapadım .

araç dört kişi 

iki saat sonra 229. km de tüketim 5.6 ort hız 113 km idi.

IMAG0082_zps3wrgdp8n.jpg

istanbula eve girdiğimde 4 saat 1 dakika ve 420 km olmuştu. tabii arada mola verdik. sapanca taraflarında trafik anormal şekilde durdu dur kalk falan oldu. gebzeden çıktım gene kaynarcaya doğru biraz dur kalk oldu vs ort hız düştü. 104 oldu ama tüketim 5.6 kaldı. 

IMAG0083_zps5go75ivw.jpg

fındık motor benzinli bir araç için nisbeten yüksek hızla geldim . 

bence fena değil sonuçlar 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bugün soma dan izmire gittim geldim toplam seyhaat 300 km. Klima full açık genelde 120-140km/h aralığında kullandım 180 yaptığımda oldu tekbaşımaydım ve ortalamam 6.8 lt. Hız ortalamam 75 gibiydi.

şehirlerarasındaki 20yi geçik trafik lambarı şehiriçi ve sabuncubeli geçidi yüzünden ortalama hızım düştü yakıt ortalamam yükseldi.

aynı güzergahı focus 2 dizelle yapsaydım aynı kullanım tarzıyla 6.5 lt yi göreceğimi düşünüyorum.

engin hocamın dediği gibi dizel kadar ekonomik olmasada benzin için süper

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün akşam 8buçukta acilen ankaraya gitmem gerekti (yaramaz bişey yok :)

bugün öğlen 3buçuk gibi dönüş yoluna çıktım. 

cruise 130a kurdum. bizde tek düğme ile 10 km artırma azaltma var. dik rampalarda 120 çok dik rampalarda 110 a indim. 

bu arada ful klimalı sadece çok dik rampalarda kapadım .

araç dört kişi 

iki saat sonra 229. km de tüketim 5.6 ort hız 113 km idi.

istanbula eve girdiğimde 4 saat 1 dakika ve 420 km olmuştu. tabii arada mola verdik. sapanca taraflarında trafik anormal şekilde durdu dur kalk falan oldu. gebzeden çıktım gene kaynarcaya doğru biraz dur kalk oldu vs ort hız düştü. 104 oldu ama tüketim 5.6 kaldı. 

fındık motor benzinli bir araç için nisbeten yüksek hızla geldim . 

bence fena değil sonuçlar 

Şehir dışı yüksek hız için beklediğimden çok daha iyi değerler. Bundan iyisi ancak dizel olur. O bile bu hızlarda çok aşağılara düşmez.

trafik harici 132 sabit, 6.0-6.5 arası bişey yakmıştım en son ankaraya gelirken :)

yavaşlama+çıkış iniş farkı desek aynı sayılır :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.