Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınızın Bu Haftaki Ortalama Yakıt Tüketimi

saner can

Önerilen Mesajlar

1.6 EB uzun yol tüketimi Antalya - Niğde 8,2L/100km, Niğde - Antalya 8,0L/100 km.

Bunları basınca bile ekonomik diye verdim.

140 km/h altına nadiren indim, dip gaz sollamalar bolcaydı, hemen tüm virajlar gazla ve hızla geçildi. 

Yüksek mi? Evet.

Ama bu koşullarda bence fazlası ile makul...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

1.6 EB uzun yol tüketimi Antalya - Niğde 8,2L/100km, Niğde - Antalya 8,0L/100 km.

Bunları basınca bile ekonomik diye verdim.

140 km/h altına nadiren indim, dip gaz sollamalar bolcaydı, hemen tüm virajlar gazla ve hızla geçildi. 

Yüksek mi? Evet.

Ama bu koşullarda bence fazlası ile makul...

Hızlar, gazlamalar vs pek bir özendirici olmamış mı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Hızlar, gazlamalar vs pek bir özendirici olmamış mı :)

Kim özenmesin zaten.  Yetişmem gereken bir program vardı. Kör talih. Ama gerçek...

Bozburun'a efendi gelince de 7.6 oldu, artık nasıl efendilikse. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim özenmesin zaten.  Yetişmem gereken bir program vardı. Kör talih. Ama gerçek...
Bozburun'a efendi gelince de 7.6 oldu, artık nasıl efendilikse. 

Ankara-eskişehir çıkışı 1.6eb ile 6.5lt iken abi eskişehirden balıkesire kadar direksiyona geçip 10lt lere kim çıkartmış bi sorsana Servet e.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzunyol tapagazında dizel ile benzinlinin aynı yakması beni şaşırttı açıkçası. Fark olsa belirtirdin ama ben yine de sorayım gittikçe benzinlilere ısınan biri olarak: Depo ölçümü yaptın mı Cem abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Ne zamandır şehir içi ortalamayı ölçmüyordum. Aracın subap değişimleri yapıldıktan sonra yakıt tüketimi oldukça düştüğünü farketmiştim ama bu kadar olacağını tahmin etmiyordum. Daha önce 10 lt. altına düşmeyen tüketim, Karabağlar-Üçyol-Basmane-Çiğli arası gidiş-geliş (gidiş akşam yoğun trafikteydi ) 7,5 lt. oldu. Ortalama hız 17 km/s. Bunda aracı eskisinden daha sakin kullanmamın da etkisi var tabi ki. Bir de 4 ileri otomatikler çok yakıyo derler.:guitar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, 'İnanç Aksoy yazdı:

Şehir içi, Şehir dışı karışık ortalama tüketim 8.8 ya sizden 5 ler 6 lar duyunca kendimi kötü hissettim emoji23.png

6 yazan @Adem Kazıl dizel @Süleyman Ünal benzin/LPG 

elma ile armutu karşılaştırmayalım. ben gazdan ayağımı sakınmadan sürüyorum ort 10.4 LPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Olcay Sert yazdı:

elma ile armutu karşılaştırmayalım. ben gazdan ayağımı sakınmadan sürüyorum ort 10.4 LPG

Biliyorum abi dizel olduğunu şakasına dedim kendimi kötü hissettim diye :) Yaktığının hakkını veriyor abi yakacak tabi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinle yapıyürük biz dizel değerlerini.
7b40898c3dc674df9ec5b9830a45eb1a.jpg

Hani yazılımlı düldül çok yakardı hee?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Benzinle yapıyürük biz dizel değerlerini.
7b40898c3dc674df9ec5b9830a45eb1a.jpg

Hani yazılımlı düldül çok yakardı hee?

Motorin sabah aldım 4.24 tl/lt. Benzin iki gün önce 4.84 tl/lt almıştım. Eee ne anlamı kaldı dizel almanın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.