Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Titanium 2015 Navigasyon Yükleme

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Gürkan Sözer yazdı:

Semih Bey merhaba;

Gectigimiz hafta 2018 Focus sedan dizel titanium bir arac satin aldik babamiz icin. Arac uzerinde Sync 3 multimedia sistemi var. Oncelikli olarak geri gorus kamerasi uygulamak ve sonrasinda navigasyonu ( google maps ve waze i calistirabildigimizden bunu 2. siraya koyduk)aktif etmek istiyoruz. Nelere ihtiyacimiz oldugu konusunda sizlerden destek alabilir miyiz? Uygun parcalari Almanya dan da getirme imkanimiz var.

Cok Tesekkurler.

Gurkan.

Navigasyonu çalıştırmanız için Sync modülünü (APIM) değiştirmeniz lazım. Sizin cihazınızda bulunan modül bunu yapmak için yeterli depolama alanına sahip değil.

Kameraya gelince, gerekli bilgiler burada. Kamera konusu için bu konudan devam ederseniz sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Konunun açılali 4 yılı geçmiş.Navigasyonun nasıl aktif edileceği bilgisi hala yok.Yabancı sitelerde özellikle ruslar bile açık açık yazmız.Bizde bilgiyi saklıyoruz.Parayı verirsen navigasyonun olur olmuş.Aşagıdaki yazıyı rus sitesinden çevirdim.

Konu hakkinda yardimci olacak arkadaşlarin bilgisini ve yorumlarıni bekliyorum.Benim araştirmalarıma göre F7 Avrupa haritası 32 gb sd karta yükleniyor.sync 2 yazılimi 3.10 yapılacak.obd kablosuyla navigasyon aktif edilecek.10 günde bu kadar yol aldim.Aşagıdaki ceviriyi izah edecek paylaşımcı arkadaşlar bekleniyor.

Forscan
1.1 ile Navigasyonu etkinleştirin . Forscan ile arabaya bağlanma. 
1.2. BUILT formatındaki APIM bloğu, 7D0-01-02 => x X xx - xxxx - xxxx - 4 olarak ayarlanmalıdır (varsayılan 0'dır). Kaydedildi, kaydedildi. Dantel şu an için bir kenara bırakılabilir. 
1.3. Sağ üst köşede yazıt görünmelidir - Bir SD kart takın. Görünmüyorsa, SYNC 2'nizi fabrika ayarlarına sıfırlar 
. Daha sonra bu yama dosyasını indirmeniz gerekir - DOSYA ve normal bir USB flash sürücüye yükleyin. 
1.5. Hub'daki USB flash sürücü, duvar kağıdı değiştirme menüsünde SYNC 2'ye gidin, USB flash sürücüyü açın, bu dosyayı ekleyin. Duvar kağıdı değişikliğine gidin, dosyayı seçin ve KİLİT AÇ seçeneğini tıklayın. 
1.6. Navigasyon Aktif!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dosyalari koymadim çünku bilmiyorum.Ama bulunur herhalde.sync 2 yazilim son sürüm konuda Semih O. tarafindan turkçe yamali  3.10 indirme linki konulmuş.link güncelmi bilmiyorum.denemedim.Birde bize sağlam harita indirme linki lazim sd karta yüklemeye.navigasyon aktiflestirme elm 237 ilemi olacak els27 ilemi hangi program ile olacak onlari paylaşacak birileri lazim.

Obd cihazıyla gizli özellikleri aktif etme bilgileri paylaşılmıs.Tabiki bunların kötü sonuçlarından yapanlar mesul.Kimse kimse suçlayamaz.Navigasyon aktif etmekte bunlar gibi birsey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maalesef emeksiz yemek olmuyor bakın sizde hemen  foruma üye olmuşsunuz direk işe koyulmuşsunuz  sizede selam bizde iyiyiz kolay gelsin ?

öyle herşeyi sosyal medyadan faceten forumdan soranlara cevap versek çalıştığımız işi bırakıp sosyal medyadan hiç çıkmayıp eve gitmeden 7/24 çalışmamız gerekir...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

maalesef emeksiz yemek olmuyor bakın sizde hemen  foruma üye olmuşsunuz direk işe koyulmuşsunuz  sizede selam bizde iyiyiz kolay gelsin ?

öyle herşeyi sosyal medyadan faceten forumdan soranlara cevap versek çalıştığımız işi bırakıp sosyal medyadan hiç çıkmayıp eve gitmeden 7/24 çalışmamız gerekir...

Ben forum sitelerini bilgi paylaşım sitesi olarak görüyorum.Bazi arkadaşlar bende obd kablosu var gel al kullan diyor.Gayet güzel.Siz mesela obd kablosunu kendi emeğinizlemi yaptınız?Unutmaki paylaşılmayan bilgi çoğalmaz.Siz bu forumda daha once başka konularda soru sorup bilgi almadınizmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Özgür Arslanca yazdı:

Ben forum sitelerini bilgi paylaşım sitesi olarak görüyorum.Bazi arkadaşlar bende obd kablosu var gel al kullan diyor.Gayet güzel.Siz mesela obd kablosunu kendi emeğinizlemi yaptınız?Unutmaki paylaşılmayan bilgi çoğalmaz.Siz bu forumda daha once başka konularda soru sorup bilgi almadınizmı.

forum siteleri evet bilgi paylaşım sitesi forum sitelerinde  tanışma bölümleri genel sohbet bölümleri benim arabam bölümleride mevcut 

ayrıca yeni üye olmuşsunuz ivedi bir şekilde navigasyon konusuna yazmışsınız üye oluş geliş amacınız belli  tanımadığım birine kendi çabamla emek verip risk alıp zaman harcayıp elde etiğim  bilgiyi neden vereyim .

ayrıca obd kablosu yapmama  gerek yok aracıma kendi emeğimle çok şey yaptım.

Sizde unutmayın ki bu foruma bilgi almak için gelen işi bitince bir daha uğramayan çok kişi var tecrübeliyiz artık ...

Hakkımda bişey yazarken İsmimi aratırsanız arama bölümünde neler yapmışım emeğimle bilgi sahibi olursunuz yazdığım konulardan kolay gelsin ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Özgür Arslanca yazdı:

Siz haklısınız, ve bunları adım adım yapacağız. Kendin uğraş bul diyenlerin belli bir amaçları vardır mutlaka ama başkaları alıp satıyor diye ama farklı şeyler diye bunlar onların fikri. Forum dediğiniz öyle olmalı ki elimizden geleni yapıyoruz, ticarete dökmeye çalışanlara gerekeni de yapıyoruz, ben beceremiyorum gelin parası neyse yapın diyenler için de ilan açın ve yapın diyoruz. Gerekirse bunları cüz-i fiyata forum üzerinden bile satabiliriz maksat paylaşana da katkı olsun, alan da farklı yerlerde paylaşmasın burayı göstersin.

Şuradaki gibi yapacağız hepsini inş, benim bu şekilde arabam olsaydı şimdiye kadar hepsinin tarifi açık açık yazılmıştı ? ama maalesef yok. Güvenilir / kontrol edilmiş şekle gelemediğim sürece şahsen paylaşım yapmakta zorlanıyorum bu yüzden hep birlikte olacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Siz haklısınız, ve bunları adım adım yapacağız. Kendin uğraş bul diyenlerin belli bir amaçları vardır mutlaka ama başkaları alıp satıyor diye ama farklı şeyler diye bunlar onların fikri. Forum dediğiniz öyle olmalı ki elimizden geleni yapıyoruz, ticarete dökmeye çalışanlara gerekeni de yapıyoruz, ben beceremiyorum gelin parası neyse yapın diyenler için de ilan açın ve yapın diyoruz. Gerekirse bunları cüz-i fiyata forum üzerinden bile satabiliriz maksat paylaşana da katkı olsun, alan da farklı yerlerde paylaşmasın burayı göstersin.

Şuradaki gibi yapacağız hepsini inş, benim bu şekilde arabam olsaydı şimdiye kadar hepsinin tarifi açık açık yazılmıştı ? ama maalesef yok. Güvenilir / kontrol edilmiş şekle gelemediğim sürece şahsen paylaşım yapmakta zorlanıyorum bu yüzden hep birlikte olacak. 

Yakup Çağatay senin youtubede videolarıni izlemiştim.Başarılısın.Allah gönlüne göre versin.

Özgür Arslanca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cüzi bir fiyat üzerinden bu işi forum üzerinden yapacaksanız ilk müşteriniz ben olurum. Forumdaki bazı arkadaşların cüzi fiyat anlayışı bana biraz pahalı gelmişti. Gerçi o parayada yaptıracaktım ama Rize de olmam dolayısıyla yaptıramadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Cüzi bir fiyat üzerinden bu işi forum üzerinden yapacaksanız ilk müşteriniz ben olurum. Forumdaki bazı arkadaşların cüzi fiyat anlayışı bana biraz pahalı gelmişti. Gerçi o parayada yaptıracaktım ama Rize de olmam dolayısıyla yaptıramadım. 

Navigasyon aktivasyon işini parayla yapanlar 300 ile 600 TL arasi fiyata harita kartı dağil yapiyorlar.Onlara saygı duyuyorum.Kendi yapmaya cesareti olmayanlar yaptirabilir.Yakubunda dediği gibi başlik açıp forum üyelerine biraz daha uyguna yapabilir.Bilgiyi saklayıp bu isten para kazananlara saygılıyım.

--16 dakika sonra eklendi--

Şuanda ne bilgisayarim var ne kablom nede sd kartim.Ama bu işi kendim yapmaya niyetliyim.Yapinca herkezin anlayacagı bicimde paylaşıcam.Yeterli bilgileri topladim.

Screenshot_20190701-105654.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.