Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ufak Tefek Eklentiler

Önerilen Mesajlar

Merhaba focusclubtr ailesi.Aracıma ufak tefek ıvır zıvır yaptım  :) yapmışkende forum'a da ekleyeyim dedim.Aslında modifiye denmez bunlara ama eklemeler bu başlıkta olduğu için mecburen modifiye bölümünde açtım  :)

Direksiyon derisi yıpranmasada fazla parlamaya başlamıştı.Bende değiştireyim dedim yapmışkende eskisinden farklı olsun dedim .Delikli deri yaptırdım.Dikişlerini koltuk dikişleri uyumlu olsun diye beyaz yaptık.

5dyDkl.jpg

Kolcağın üstünde ki derimsi zımbırtı çok dandik olduğu için ve kabarma olduğu için gerçek deri kapladık yine koltuklarla uyumlu olsun diye beyaz dikişe devam...

WnD7bq.jpg

Gelelim araç iç ambiyans aydınlatmaya.Kapı ceplerini aracın iç rengi ile uyumlu olsun diye turuncu yaptım.Kapı kollarını ise turuncu çok fazla boğar bir de farklı bir renk olsun diye beyaz yaptım.İlk araba  şangay karhanesine dönecek diye korktum ama aşırı parlak olmayınca güzel bir görüntü çıktı.(Tabi bence : :))

g56O9R.jpg

Kapılardan sonra üst ambiyans aydınlatma sönük geliyordu bende kolçağın altına bir tane led yerleştirdim.Böylece ön göğüs'te yeterli bir ambiyans oluştu.

VVDrQZ.jpg

Arkadaki çakma difüzoru mat siyah kaplattım.

GYD94r.jpg

Son olarak ise öne gündüz ledi taktırmıştım.Daha önce paylaşmıştım gerçi ama tek bir başlık içinde olsun dedim hepsi

n7lOpN.jpg

Aslında 3-4 sene boyunca araca hiç birşey yapmamıştım.Niyeyse son 1 senedir kaşıntı tuttu beni  :kıhkıh: /> .Bakalım daha ne kıl tüy şeyler yapıcam arabaya merak ediyorum :kıhkıh: /> .

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaşıntı tuttu beni

Demek ki aracından sıkıldın ve değişiklikler yapıyorsun.

Parayı bulduğun an yeni bir Focus alacaksın demektir. 

Bu kadar basit...

Şu gündüz ledi ve beyaz ampuller konusunda ben de kaşınmıyor değilim hani...

Eline sağlık,pek güzel olmuş.

A.Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki aracından sıkıldın ve değişiklikler yapıyorsun.

Parayı bulduğun an yeni bir Focus alacaksın demektir. 

Bu kadar basit...

Aslında sıkılmadım.Bir ara değiştirmeye niyetim vardı ama arabadan gerçekten çok memnunum.Zaten eskisi kadar çok kullanmıyorum başka araba kullanıyorum daha çok muhtemelen 2. plana düştüğü için uzak kaldığım için kaşıntı tuttu. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Yine kaşıntı tuttu ve ufak tefek birkaç şey yapıyorum.1-2 güne kadar tamamiyle biter ama yapım sürecinide paylaşmak istedim.Yaptırmak isteyenlerede faydalı olur.

İlk arka kapı ledlerden başlayalım.Ön kapılara yapınca arka kapılar boş kaldı onlarada giriştim.

LajQ6Z.jpg

Kapı içindeki led fotoğrafta biraz fazla parlak çıkmış.Normalde daha loş bir ışık var ön kapılardaki gibi yukarıda fotoğrafları mevcut.Alttaki turuncu led güzel bir görüntü oluşturdu kapı çizgileri ile uyumlu oldu.

Gelelim arabanın iç tavan kaplamasına.Aracın içinde sigara içiyorum bu yüzden dolayı her sene düzenli olarak detaylı temizliye giriyor.Tavan kaplaması siline siline sarkma olmasada ufak tefek sıkıntılar olmuştu bir de 2 tane sigara yanığı vardı.Tavan kumaşıda karton gibi uyduruk birşey olunca yeniden kaplamaya karar verdim.Bmw de bulunan antrasit renk diye tabir edilen renge kaplanıyor.

5djYWA.jpg

Renk bu.Fotoğraftan kaynaklı biraz garip çıkmış döşeme ama çok kaliteli bir döşeme tercih ettim.

Sokulmuş halinin fotoğrafını merak ediyorsanız buyrun. :D Her taraftan kablo sarkmış durumda ama gözünüz korkmasın hepsi soketli herhangi bir kabloyu kopartmıyorsunuz.Gerçi kopartsanız bile lehimle 1 dakikada eski haline gelir. :D

vE3Z0O.jpg

VVjPpV.jpg

Bu süreçteki en sıkıntılı yer ise sunroof.Sunroof güneşliği ayrı çıkmıyor.Komple sunroofu dışarı almak gerekiyor.

Gelelim aracın üzerindeki ıvır zıvırlara.

Güneşlikler boyanırken 7-8 kat boya atmak gerekiyor.Çok fazla pütürlü dandik bir yüzeyi olduğu için rengi tutturmak baya zorlaşıyor.

yMkNny.jpg

QAjvRk.jpg

El tutamaçları ise çok fazla elleniyor zamanla boya atmasını engellemek ve şık bir görüntü oluşması için tam kıvrımların arasındaki elle tutlan yeri deri kaplatıyorum kenarlarınada beyaz dikiş attırıyorum.

62jrq0.jpg

Aydınlatma konsullerini ise piano black yaptım.

2gpnZE.jpg

GYjP3b.jpg

Birde boyanan parçaların genel fotoğrafını atıyorum.

AmjnLq.jpg

VVjP0j.jpg

Direklerin hepsini bagaj direkleri dahil antrasit kumaşla kaplanıyor.Bittiğinde detaylı fotoğrafları atarım.Merak ettiklerinizi memnuniyetle cevaplarım. :)

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.