Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Sıkışması/kilitlenmesi

Mehmet Kuzu

Soru

Arkadaşlar merhabalar,

Aracımın kliması geçtiğimiz günlerde bir ara çalışmadı.  Birkaç gün sonra kendine gelir gibi oldu. Sonrasında klima açıkken aracım özellikle trafik ışıklarında durduğum anda yada kalmak üzere iken stop etmeye başladı. Özel servise gittim, araca binen kliman soğutmuyor dedi. Biri de klima motorundaki kayışın bağlı olduğu çarkı çevirmeye çalışıp sıkışmış dönmüyor dedi.

Ustaya götürdüler. Birisi klima motorunda sıkışma var gibi birşey söyledi. Değişecek dedi. Sıfırı 1500 tl, çıkması 800 tl fiyat çıkardı. Klimayı çalıştırma kayışı koparırsın dedi.

Başka bir usta da motorda sorun yok, fan değişecek yüksek üfleyemiyor gibi birşey söyledi.

Bende şaşırdım hangisi doğru söylüyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

klima açıkken 1.4 altı motora sahip hemen her araç eğer yeterli gaz vermezseniz kalkışta stop edebilir, klimasız haline göre daha titreyerek kalkabilir..

hepsi başıma geldi..

klima motoru kitlendiyse açmanın yolu var mi bilemiyorum, ama serviste kliması kitlendiği için değişimi yapılacak fiesta gördüm.. ve tüm göğüs sökülerek yapılıyor.

V kayışı dediğimiz klima kayışı var, klima dönmeyince çarkda dönmeyip bu kayışa bağlı sanırım 2-3 çark daha var onları zorluyordur. 

bence servise gidin yada f3 den anlayan iyi bir özel ford cu servis bulun sanayii de

Ustaya götürdüler. Birisi klima motorunda sıkışma var gibi birşey söyledi. Değişecek dedi. Sıfırı 1500 tl, çıkması 800 tl fiyat çıkardı. Klimayı çalıştırma kayışı koparırsın dedi.

bu doğru olabilir.. çarklardan 2-3 ü dönüp biri dönmeyince ya kopacaktır yada yanık kokusu çıkacaktır.. sadece mantık yürütüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.