Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

(34 Yc 4187) St Modifiyeleri

Önerilen Mesajlar

Herkese Merhaba,

1 senelik süre zarfında aracıma yaptıklarımı sizler ile paylaşmak istedim. Geçen sene 3 ay arama sonucunda 25000 kmde aracımızı aldık.

Yapılanlara gelirsek;

Aracımı aldığım ay meguiars'a iç-dış komple temizlik boya koruma uygulamasını yaptırdım.

i3mQ4dbl.jpg?1

ijUBbwZl.jpg?1

lcNmBWUl.jpg?1

LmneIp6l.jpg?1

Bunlar yapılırken app plaka ve plexi plakalık siparişlerini vermiştim.Peşinden onların montajını yaptık.

8yxb2TKl.jpg?1

Bi-xenonlar ve amerikan park modülünde sıra :)

Amerikan park modülü on-off & ve ışık şiddeti ayarı mevcut. Isınma yapmıyor ve aç-kapa özelliğiyle tüv'de sıkıntı yaşamıyorum.

k7AJj52l.jpg?1

2ZCu808l.jpg?1

JMF2i9Dl.jpg?1

Orjinal st pedal seti, st elfreni kabzası ve st ışıklı vites topuzu;

T8TmIjzl.jpg?1

PhgneM5l.jpg?1

Vites topuzu montajında ön panelden elektriği aldık ve st topuz ile çok yüksek olan boyunu temirinden kesserek kısalttık.

H91JHAyl.jpg?1

XP6TdDal.jpg?1

NRp1qCvl.jpg?1

B6PAYmPl.jpg?1

Çok uzun süre aradım ancak st jant oem olarak bulamadım.Sonrasında Ankara'da oem selective  jantı bulunca kaçırmadım. Jantlara Petlas PT741 velox sport lastik ve 3,5 cm voglant yay ile kombine ettim.

8Iy6XoRl.jpg?1

A4DFyjOl.jpg?1

ZAS4eeXl.jpg?1

Yaylar takıldıktan sonra;

yi0LlRLl.jpg?1

fOY2eJ2l.jpg?1

Henüz focus almadan sonrasında bulamam düşüncesiyle st tampon ve oem st spoilerin montajını yaptırdım.Montaj aşamalarının resimlerini bulamadım :)

Tampon montajı sonrası ön ızgara st logosu ve çamuluk logolarınıda monte ettik.

ulN2seZl.jpg?1

ExB02CBl.jpg?1

7p0cA7xl.jpg?1

yLQpvqtl.jpg?1

So9GUa6l.jpg?1

St halı paspasları ve koltuk kafalık logoları eklendi, Ön panjur nikelajı piano black folyo kaplama ve sislere zenon montajı yapıldı.

y8zPY4Jl.jpg?1

T3XnMePl.jpg?1

dwJB9kUl.jpg?1

zenonlar 6000 K m-tech markadır.

w87mArul.jpg?1

ZVFQZD2l.jpg?1

wLjFDuNl.jpg?1

Bir ara st kapı şeritleri çekmiştim sonra sıkılıp söktüm :)

Jx9KwWzl.jpg?1

dCP6rBol.jpg?1

SWnyQqyl.jpg?1

Ön tampon ve spoiler sonrasında arka tampon ekini yaptırdım. Önce sadece orta ek olarak taktım ancak içime sinmeyince komple wrc ek olanını yaptırdım.

5WbVIz4l.jpg?1

ykuXYawl.jpg?1

NHEY4yil.jpg?1

komple ek olan;

WSiC7Vil.jpg?1

ODiYQsql.jpg

ST Maşpiyeller;

Y1DVfLjl.jpg?1

3JzTSbMl.jpg?1

k23m21Il.jpg?1

Dış eklentiler kabaca tamamlandıktan sonra içeride birşeyler yapmak istedim ve kapı kolu submarina aydınlatmaları yapıldı.

Dikiz aynalarını zemin aydınlatmalı hale getirdik.

f8HNm6Zl.jpg?1

Ya09zSpl.jpg?1

OeglB0Ml.jpg?1

Odrjsvvl.jpg?1

Aynaların zemin aydınlatmaları orjinali gibi yapıldı ve ayna altı zemini apmul camı sığıcak şekilde kesilip duy ve camı takıldı.

DFmh1AKl.jpg?1

jkEldj6l.jpg?1

0hZ4IfWl.jpg?1

RbAMUUml.jpg?1

Kaput amotisörü yapımı için amotisörün kaputa sabitlenen metal parça el işciliğidir.Alt tarafta da 2. resimde gözüken parçaların içine sabitlendi.

OvWsZLkl.jpg?1

GdFKDmXl.jpg?1

sGeROb1.jpg?1

Maslak oto sanaiyde egsozları taktırdım. Çiftli egsoz ucu kullandık ve L boru ile iki tarafıda eşit şekilde çıkış yapması sağlandı. Son sustrucuyuda iptal ettik.

lQcovoXl.jpg?1

roHS7SRl.jpg?1

pSOXM02l.jpg?1

tOpBORFl.jpg?1

Ayna içlerine sinyalle birlikde yanan şerit ledler yapıldı. Elektrik ayna sinyalinden alındı. Video çekimini bulamadım eklerim yakın zamanda. :)

4AM39kgl.jpg?1

ZJ6cEs4l.jpg?1

Led bagaj aydınlatması iki köşeye montaj yaptık. Ayak aydınlatmları, tavan aydınlatmaları da aynı zamanda led'e çevrildi.;

wWQe6z9l.jpg?1

Resimde mavi gibi çıksada aydınlatma beyazdır.

cyrVIcSl.jpg?1

qnzCTmYl.jpg?1

Araç kameramız (mini 801). Elektrik kontağa bağlandı, araç çalıştırdığımda çalışıp stop ettiğimde kamera kapanmaktadır.Hareket sensörüde mevcut ancak aracımı hafta içi çok kullanmadığımdan akü bitirir diye aktif etmedim.

UOsRu1ql.jpg?1

Temiz birkaç resimle sunumu bitirelim :)

Allah herkezin aracını keyifle kullanmasını nasip etsin inş. :)

H4xT1c8l.jpg?1

C71tuoRl.jpg?1

Uq9F5Pwl.jpg?1

Ls0b5uLl.jpg?1

32eFjtXl.jpg?1

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sade ve şık olmuş güle güle kullanın

Teşekkürler.

Emeğine sağlık, güle güle kullanın. Şık ve aydınlık olmuş :)

Sağolun :)

Maşallah keyifle binin [emoji106][emoji106][emoji106]

sağolasın Serdar abi. :yeah:

Emek, zaman ve para harcanmış ama değmiş güle güle kullanın.

Jantlar satılıkmıydı sanki bir ara öyle hatırlıyorum ?

Teşekkürler Hakan abi.

Yok satılık değildi ancak aynı jantlardan bir ara satılıyordu malum sitede.

süper olmuş

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gayet güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

Farlara İlker Kemal'in eli değmiş gibi görünüyor. Yanılıyor muyum ?

Böyle uğraştığınıza göre uzun vadeli kullanmayı düşünüyor olmalısınız. Ses yalımı yaptınız mı ? Yapmadıysanız düşünüyor musunuz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gayet güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

Farlara İlker Kemal'in eli değmiş gibi görünüyor. Yanılıyor muyum ?

Böyle uğraştığınıza göre uzun vadeli kullanmayı düşünüyor olmalısınız. Ses yalımı yaptınız mı ? Yapmadıysanız düşünüyor musunuz ?

Tesekkur ederim.

Farlari İlker abi yapti sagolsun isciligini zaten biliyorsunuzdur[emoji2]

Araci alma asamasinda bunlarin hepsini yapmak icin ve uzun vadede kullanicagimdan istedigim km de ve temizlikde olmasi icin 3 aydan fasla aradim bircok araca baktim.Yalitim isini dusunuyorum ama eriniyorum haftasonlari biniyorum zaten sadece.Onumuzdeki ay ses sistemi bagaj kabinleri falan yapilcak belki ozaman kapilara vs. yalitim yaparim ancak ayrintili bir yalitim isine girmek suanda uzak gozukuyor.

çok güzel olmuş Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.. yalnız dikat edin nazar deydirmeyin araca :yeah:

Tesekkurler hepimize ins. Nazar ister istemez degiyor ufak tefek seylerle atlatiyoruz onlarida gozumuz gormuyor.Allah beterinden korusun ins[emoji4]

Helal olsun diyorum.:) Tertemiz şık bir çalışma olmuş Kazasız sürüşler dilerim. :nazar:

Sagolun elimizden geldigince birseyler yapmaya calistik.:)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.