Jump to content

Gökhan Dikmen

Üye
 • Toplam İleti

  21
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

5 Poor

Gökhan Dikmen Hakkında

 • Derece
  Ambiante
 • Yaş 32

Profil Detayları

 • Şehir:
  İSTANBUL
 • Arabam:
  FOCUS III MK - TİTANİUM
 • Meslek:
  MEMUR
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Evet üstad yaptım güncelleme. Sonuç çok aşırı farketmedi. Arada yapıyor aynı sorunu ama. Etisteki güncelleme butonu gitti ama.
 2. Sadece meme tamiri olarak düşünmeyin. Enjektörler revize edildi. Onun özel bir suyu var (adı aklıma gelmedi şimdi) onunla makineye koyup revize ediyorlar. Benim şu an için siyah duman hariç aracımda bir sorun yok. Siyah duman da şehir içi kısa mesafe kullanımında normal diyor herkes ki ben kısa mesafe kullanıyorum genelde.
 3. Arkadaşlar tekrardan merhaba. Aracımın yazılım güncellemesi için profesyonel birini buldum sanırım ? . İnşallah yarın güncelleteceğim. Sonucundan sizleri de bilgilendiririm.
 4. Öncelikle aracınız hayırlı olsun üstad. Benim araçta da 3 numaralı enjektör hatası vardı. Birkaç yere sordum. Özellikle birisi komple tamamı değişecek dedi ve 5.500 tl gibi bir rakam çıkardı. Daha sonra revizyon yoluna gittim. Enjektörlerin tamamı revize edildi. Revizyon sonucu 3 numaralı enjektörün memesi bozuk çıktı. Bana 1.000 tl ye mal oldu. Ama aracımda hafiften siyah duman var şu an. Yaptırmadan önce de aracımda şöyle bir sıkıntı vardı.. Örneğin 2.viteste giderken ayağımı gazdan çektiğimde araç geç tepki veriyordu (yaklaşık 2-3 saniye sonra) ve öne doğru yığarken tık diye ses yapıyordu.
 5. Konu hortlatayım birazcık ? şimdi etis'e girdim ve aracımda birçok güncelleme görünüyor. Servise ben bu çıktı ile gitsem bunları güncelletmek istiyorum desem güncellemezler mi? Aracımda 1 ve 2. Vites geçişlerinde silkeleme var. Bir soru daha, bunları ücretsiz yapması gerekmiyor mu servisin? Mesela bende ABS sisteminde güncelleme istiyor. Bunu etik kuralları gereği yapması gerektiği kanaatindeyim.
 6. Ama bu yığılma farklı bir yığılma üstad. 10 yaşımdam beri araba kullanıyorum. Bi anormallik var. Facebook gruplarına yazdım geçenlerde birçok araçta varmış. Kronik sorunlardan biriymiş. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim yine de. Sağolun, varolun.
 7. Üstad özellikle kısa süre boşta gittiğinde 2.vitese attığında ayağını debriyajdan çekerken de yığıyormuydu öne doğru?
 8. Arkadaşlar merhaba. 2015 dizel manuel titanium aracım var. Daha önce birkaç sıkıntım daha vardı sağolsun birçok arkadaşımız yardımcı oldu. Şimdi bir sorunum var. Aracı 1.vitesten 2.vitese attığımda ayağımı debriyajdan normal hızda çekersem arac silkeliyor. Ayağımı çok yavaş çekiyorum sorun yok. Diğer viteslerde de sorun yok. Sadece 2.vitese geçişte yapıyor bunu. Neyden kaynaklı olabilir acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 9. Egr ye bakılmadı ama siyah dumanın enjektörle ilgisi yok dedi usta. Katalizörden atıyor dedi. Benim tahminlerimden biriydi. Dpf temlizğini önerdi. Ben de ilk etapta yaptırmayacağım ancak dpf temizleme katkıları varmış ondan deneyeceğim. Eğer olmazsa ne zaman tıkanırsa o zaman temizletirim.
 10. Ben cumartesi sağ şertitte 3 bin devirde 35 km yol gittim. Doğrudur belki dpf temizliği yapmış olabilir. Ancak enjektörlerin üzerindeki bobinleri ölçtüler arızalı olan yok. Enjektör revizyonundan önce siyah duman yoktu aracımda. Normal şartta durduğu yerde yine duman yok ama gaza basınca bariz şekilde atıyor. Bugün gideceğim tekrar ustaya artık.
 11. Tamamdır yarın tekrar gideceğim zaten. Tahminimce enjektörlerin öğrenme işlemi doğru olmadı. Yolda bilgisayara bağlanıp değerlere göre yavaşlayıp veya hızlanıp 4 enjektörün de ayarının yapılması gerekiyormuş ancak benimkinin durduğu yerde bilgisayarda yapıldı öğrenme işlemi. Bir de 35 km 3 bin devirde 3.viteste yol yaptım o kadar. --0 dakika sonra eklendi-- 3.viteste 3 bin devirde 35 km yol gittim üstad. Ama tahminimce enjektör öğrenme işlemi düzgün yapılmadığından atıyor dumanı.
 12. Hay Allah razı olsun yaa ? peki siyah duman neden olur? Tahöin veya yorumunuz var mı?
 13. Gerçekten mi ? bu sebepten nerdeyse gece uyku uyumuyorum ben
 14. Üstadım, söylediğiniz gibi bütün enjektörler söküldü ve revizyonu yapıldı. Ancak tanıtma-öğretme işlemi durduğu yerde bilgisayara bağlanarak kodları girdiler, sonra ustayla yola çıktık, yaklaşık 5 km yolda 3 defa 3 bin devire çıkartıp aracı rölantiye bırakıp 1500 devire kadar düşürdü. Bunu 3 defa yaptı sadece. Sonra bana 35 km yolu 3.viteste 3 bin devirde gitmen lazım dedi. Otobanda söylediğini yaptım. Ancak bugün aracın siyah duman attığını farkettim. Daha önceden araştırdığımda birkaç forum konusunda aracın bilgisayara bağlanarak belirli bir mesafe giderken aracın her bir enjektörü için değe
 15. Arkadaşlar merhaba. Aranızda yeni sayılırım. 1 ay önce 2015 titanyum araç aldım. Araç yaklaşık iki haftadır vites geçişlerinde biraz silkeliyordu. Ayrıca yine vites değiştirirken rölanti bi yerde durup sonradan tekrar düşüyordu. Aracım bilgisayara bağlandı ve 3 numaralı enjektörde hata gösterdi. Ben de dün bütün enjektörleri revizyon yaptırdım ve 3 numaralı enjektörün memesi bozuk çıktı. Aracın gerekli ayarları ve tanıtma işlemi yapıldı. Ancak bugün aracım dururken gaza bastığımda siyah duman attığını gördüm. Ustayı aradım enjektörden olacağını düşünmüyorum. Belki turbo bi yerden hava alıyor o
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.