Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Kenan Terim

Member
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kenan Terim

 1. Bugün aracımı çalıştıramadım. Focus3 1.6 benzinli için konuşuyorum. Çalışmayan aracımın akü değeri Gauge menüde 11.0 idi. Demem o ki akünüz 11.5 civarında ise sorun yaşayabilirsiniz. Neyse ki takviye işe yarıyor.
 2. Katalogdaki adı ne ki? Panter black mı? --8 dakika sonra eklendi-- Sağdaki araçta mavilik görüyor musunuz? Sanki şu elbise olayındaki gibi... Ben mavilik göremiyorum.
 3. Çözdünüz mü? --0 dakika sonra eklendi-- Aynısı bende de oluyor. Çözdünüz mü?
 4. Yok, benden önceki sahibi subap değişmiş. Faturaları mevcut. Sizdeki en belirgin sıkıntısı neydi arabanın? Tam araştırmadan sanayiye girmek istemiyorum. Malum, şurası böyle şurası şöyle...
 5. 3bin km'de iki kez subap değişirse vah ki ne vah halime..
 6. Arabayı yeni aldım ve 3bin km önce subap değişmiş. Benzinde rolantide çok hafif dalgalanma yapıyor. Bunu sürekli değilde dakikada iki-üç kez. Gazda ise çok daha fazla yapıyor. sanki arabanın nefesi kesilmiş de nefes almaya çalışıyor gibi bir inip bir çıkıyor ve sonrasında toparlıyor. Çok sık değil dakikada bir veya iki kez. Hatta bir keresinde stop etti. Ayrıca motor tam ısınmamışken gaza geçtiğinde ve gaza yüklendiğimde motor lambası yanıyor ve gaz kesikliği oluyor. Araç 3bin km sonra tekrar subap yakmış olabilir mi? Gidişinde vs. bir sorun hissetmedim. Benzer durumlar mı? Konuyu açalı çok olmuşsunuz ama...
 7. Boğaz kelebeğini temizlediniz mı? Adaptasyon nasıl yaptınız?
 8. Neo AVM' nin o taraflarda, kuytuda kalan Bosch servis mi eskiden Ford servisi idi?
 9. Eskişehir de sorunu çözdünüz mü? Nerede ve nasıl? --0 dakika sonra eklendi-- Sorunu çözdünüz mü? Nasıl?
 10. Bu kalibrasyon olayı nasıl oluyor ? Bazı araçlarda bilgisayara bağlamadan yapılıyor. Focus da var mı bu özellik?
 11. Nasıl yani? Biz 100bin de değiştiriyoruz araba 45binde ve değiştiremeyiz mi dedi özel servis? Sanayide şans pek işlemiyor daha fazlası lazım maalesef...
 12. İyi bir özel servis buldunuz mu Eskişehirde?
 13. Bu kodların aynısından bende de var. Aracınız tekleme yapıyor muydu? Veya aküsü azalmış mıydı?
 14. Benim videolardan izlediğime göre yokuş kalkış ile aynı menüde ama tam bilgisi olan yazabilir. Söylenenlerin aynısını yaptım ama menüye gelmedi. Lastik basıncıyla alakalı uyarılar da geldi ama menüye gelmedi.
 15. Arka bagaj kapağındaki avuç içi kadar yere 500TL fiyat istediler. Çıkma fiyatı 1.000TL zaten. Soygunculuktan başka bir şey değil. Allah hastaneye, adliyeye ve sanayiye kimseyi düşürmesin.
 16. Aracım 2011 1.6 Ti-Vct Focus Style plus Benzin-LPG. Program ile yokuş kalkış, lastik basınç ve alarm aktif ettik. Menüde yokuş kalkış satırı geldi ama lastik basıncı ayarlama satırı gelmedi bu neden olabilir? Alarm da aktif edildi ancak korna vs. hiç tepki vermedi.
 17. Merhabalar. Konu açılalı uzun zaman olmuş ama sorunumu yazmak istedim. Rolantide çalışırken bazen bir anlık rolanti düşürüyor ve geri toparlıyor. Sanki bir anlık nefesini tutuyor ve nefes almıyor gibi. Bunu arada ve bir kez yapıyor. Soğuk havalarda gaza ilk geçtiğinde rolanti düşüp geri yükseliyor. Bunun sebebi ne olabilir?
 18. Merhabalar. Arabamı iki gün kullanmadığımda test menüsünde 11.5 Volt veriyor ve bazen akü voltaj düşük uyarısı alıyorum. Biraz kullandığımda değer 12,4'e kadar çıkıyor. Aküyü değiştirecek durumum yok. Voltajı değerini arttırmanın başka bir çözümü var mı?
 19. Herkese iyi günler diliyorum. Foruma yeni katıldım ve işe yarayan çok yazı buldum. Birkaç sorum olacaktı cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim. 1-) Aracım 2011 1.6 Ti-Vct Focus Style plus Benzin-LPG. Program ile yokuş kalkış, lastik basınç ve alarm aktif ettik. Menüde yokuş kalkış satırı geldi ama lastik basıncı ayarlama satırı gelmedi bu neden olabilir? Alarm da aktif edildi ancak korna vs. hiç tepki vermedi. 2-) Arabamı iki gün kullanmadığımda test menüsünde 11.5 Volt veriyor ve bazen akü voltaj düşük utarısı alıyorum. Biraz kullandığımda değer 12,4'e kadar çıkıyor. Aküyü değiştirecek durumum yok. Voltajı değerini arttırmanın başka bir çözümü var mı? 3-) Rolantide çalışırken bazen bir anlık rolanti düşürüyor ve geri toparlıyor. Sanki bir anlık nefesini tutuyor ve nefes almıyor gibi. Bunu arada ve bir kez yapıyor. Gaza ilk geçtiğinde rolanti düşüp geri yükseliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Teknik bilgi konusunda yetersizim. Cevaplarsanız sevinirim...

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.