Jump to content

Tolga Bostancı

Üye
 • Toplam İleti

  23
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

8 Poor

Profil Detayları

 • Şehir:
  Bursa
 • Arabam:
  ‘19 Focus 1.5tdci titanium
 • Meslek:
  Özel sektör
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Evet yakın zamanda sonuca bağladık. Filtre sisteminin içinin dağıldığını,bunun fabrikasyon bir problem olduğunu ve komple değişeceğini söylediler. 10 günde teslim ettiler aracı. Umarım bir daha benzer sorunlar ile karşılaşmayız.
 2. Benimde yaklaşık 3 hafta önce aynı arıza ışığı yandı. Egzos sisteminde değişim yapılacak dediler. Parça siparişi verildi, gelmesini bekliyorun şuan. Sizin aracınızdaki sorun da bu olabilir. Garantiden değişim yapıyorlar. Vakit kaybetmeden servise götürmenizi tavsiye ederim.
 3. Evet serviste olacak. Fakat şuan parça bekliyoruz.
 4. Bursa-İnegöl arası işe git gel tükettiğim yakıt ortalaması bu şekildedir. Günlük ortalama 150 km. Yolun çoğu otoyol ve bölünmüş karayolu. Haricinde 12-13 km yoğun sayılabilecek şehir trafiğidir.
 5. Hocam sizin tahmin doğru çıktı. Dpf dolu değil. Fakat dpf de sıkıntı var garantiden değişim yapacağız dediler.Ama sanırım komple egzos sistemi değişecek. Parça fiyatı olarak 14.000 tl gibi bir rakam telaffuz edildi. Sadece dpf fiyatı bu kadar yüksek değildir diye tahmin ediyorum. Önümüzdeki hafta parça gelecekmiş. Beklemedeyiz şuan.
 6. Dpf olsa çekişten düşme olurdu diye düşünüyorum. Sonra farkettiğim bir detay da araç durduğunda start stop devreye girmiyordu. Menüden baktığımda araç şarjınnedeniyle motor çalışıyor uyarısı yazıyordu. Servisi arayıp sorduğumda akü kaynaklı olabileceği, cihaza bağlayıp bakılması gerektiği söylendi. Hafta içi baktırıp çıkacak sonucu buradan paylaşırım.
 7. 37.000 km deki aracımda seyir halinde iken arıza lambası yandı. Arabanın gidişinde hiçbir sorun yok. Daha önce başına gelen var mı acaba.
 8. Bildiğim kadarıyla serviste kullandıkları yağ markası da kendi markaları "FMY". Bence castrol fmy den iyidir.
 9. hocam haklısınız boş depo ile araç kullanmak sakıncalı. genelde lamba yanmadan almaya çalışırım. bu sefer denk getiremedik. bir de istasyon takıntım var. farklı yerlerden mazot almamaya çalışırım yıllardır.
 10. Semih hocam, acaba ek depo gibi bir şey var mı bizim araçlarda. Ben en son 49,30lt mazot aldım. Y.b 0 gösterdikten sonra aşağı yukarı 14-15 km yol gittim. İyice dibi gördük. Benim de yol bilgisayarım bu şekilde. Yaklaşık ort. Hız 60km. Uzun yol sayılabilir. Ev-iş arası gidiş 75 km. Yaklaşık 15km si şehir içi trafiği. İstanbul kadar olmasa da Bursa'nın da trafiği fena değil. Geri kalan mesafe otoban ve şehirlerarası yol ortalama sürat 110km.
 11. 15.000 ve 30.000 bakımlarındaki fatura görsellerini paylaşıyorum. Bundan sonraki bakımlarımızda yetkili özel servislerle çalışacağım. Gerçekten yazık verilen onca paraya...
 12. Yarın kalem kalem yazayım burdan paylaşayım. Dediğiniz gibi çok uçuk rakamlar ve bayilerin psikolojik baskıları(garanti dışı kalır vs. ) sonucunda bir çok insan fiyatlara bakmadan götürüyor aracını. Aklımda kalan tek şey yeni focuslarda euro 6 motor standardı olduğundan ince yağ kullanmaları ve bu ince yağ 6,2 lt. Eski motorlarda 4 litre giderken yenilerde 6,2 lt imiş(servisin ilettiği bilgidir.) Bu da zaten pahalı olan litre fiyatının üzerine binince yaklaşık olarak 850tl+kdv gibi bir rakam çıkarıyor ortaya. Yağın litresi yaklaşık 138TL+kdv idi hatırladığım kadarıyla. Bir de yukarıda paylaşı
 13. Aracı servisten aldım. Maliyet çok çok fazla. Özel servislerde bakımını zamanında yaptırdığımda garanti bozulmuyor mu? Her bakımda yapılan işin evrağını saklamam yarın öbür gün garantilik bir durum olduğunda yeterli olur mu?
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.