Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Serdar Tanhan

Member
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Serdar Tanhan

 1. Değişen contanın ürün kodu burada yazılı. Eklenen yağ kılavuzdaki şartnameye uymuyor sanırım. Umarım bir sıkıntı olmaz şanzımanda. Bu arada kılavuzdaki şartnameye uygun yağ da bulamadım internette. --2 dakika sonra eklendi-- Bir hafta geçsin de kaldırıp bir daha bakayım ne olur ne olmaz
 2. Maalesef yok. Servis teslim raporunda şanzıman kartel contası değişti, yağ eklendi yazıyor.
 3. En kısa sürede lastik testini yapıp durum aynıysa süreci başlatıyorum teşekkürler.
 4. Hocam tam da aklımdan geçeni söylediniz lastik bulup takıp denemek lazım diye düşünüyordum. Bende aracı sıfır aldım kasım ayında. Araç bayide bir yıl kadar beklemiş, lastikler de 2017 son haftalarında üretilmiş. Sizin lastikler garanti kapsamında değişti mi yoksa siz bedelini mi ödediniz acaba?
 5. Aynı sorunu bende yaşıyorum. 2018 1.5 TDCİ PS Focus. Özellikle 80 km/h civarında yolda dalgalanmalar varmış gibi araç komple sarsılıyor. Hızlanınca veya yavaşlayınca kesiliyor ama 80 civarı yapıyor, o hızda ayağımı gazdan çekince yapmaya devam ediyor ta ki 70 civarına düşene kadar, hızlanırsam da 90 veya 100'de kesiliyor. İlk aldığım gün ayni titreşimi hissedip geri gittim bayiye çıktık ustayla burda asfalt kötü dedi ok diyip aldım aracı. Neyse dün aynı bayii servisine gittim şanzımandan yağ sızmış diye bu şikayeti de belirttim çıkıp test ettik sarsıntı var yolda sıkıntı var ondandır dendi. Lastikler kontrol edildi hava ayarlandı başka sorun bulunamadı dendi. Bugün Antalya'dan Burdur'a dönerken denedim yine aynı sorun vardı. Başka servise gidip baktiracagim yine. Tabi önce tanıdık ustaya aks, rot, balans kontrolü yaptıracağım.
 6. Benim araçta yüzeyde damlalar ve muhafazada da kurumuş yağ vardı. Bugün aldım aracı şanzıman kartel contası değişti garanti kapsamında. İç sıcaklık sensörü de ses yapıyordu temizlendi, aracı temiz bir yıkamışlar da sağolsunlar
 7. Bugün servise gittik. Şanzıman contadan yağ sızıyormuş, yarın akşama hazır olur dediler.
 8. https://twitter.com/hicetikdegilavi/status/1279794773960916997?s=19 --8 dakika sonra eklendi--
 9. Hocam birçok alışveriş yaptım Aliexpress'ten. Bazısı 10 TL bazısı 800 TL idi. Çoğu sıkıntısız geldi, bazısı hasarlı geldi hemen yenisini gönderdiler, kimi hiç gelmedi onunda para iadesi yapıldı. Puan ve yorumlara büyük önem veriyor adamlar. İçiniz rahat olsun kaybettiğin şey zaman olur, geri kalanı düşük ihtimal.
 10. Bugün aracın yağını değiştirdik. Alt muhafazayı sökünce sanzımandan yağ akmış olduğunu gördüm. Muhafaza üzerinde az miktarda kurumuş yağ yüzeyde de birkaç damla yağ vardı. Servisi arayıp randevu aldım cuma günü gideceğim. --24 dakika sonra eklendi-- Benzeri durumu yaşayan var mı acaba? Terleme yapmış gibisinden yorumlar var bu gibi durumlar için.
 11. Kesinlikle, kullanımdan kaynaklı metal yorgunluğu , malzeme yıpranması vb durumlar söz konusu. Bu tabiri daha çok eski model araç kullananlardan duyuyoruz. Sadece kullanım değil, malzemenin farklılığı, tasarım çizgileri gibi durumlar kast ediliyor diye düşünüyorum. Sonuç olarak bu testlerin çok fazla eksik noktası olmasına rağmen mühendislik, tasarım ve malzeme biliminin geldiği nokta ve ileride gidebileceği noktayı göstermesi açısından önemli buluyorum.
 12. Şimdiki araçlar oyuncak gibi diyenlere gelsin...
 13. Eğitim sistemimiz (temsili) --8 dakika sonra eklendi-- --59 dakika sonra eklendi--
 14. Burda görünce biraz araştırdım Vibe 5 pro ya kadar baktım. Bir an elim gitti alacaktım sonra vazgeçtim belli olmaz ama konu açıldı yine gidip alırım gibime geliyor
 15. Hocam gelince değerlendirmenizi bekliyorum. Benim de hoşuma gitti, iyiyse alırım.
 16. Benim 2013 dizel Fiesta'da aynı ses vardı, servise sorduğumda elektrikli direksiyondan bu sesin geldiğini söylemişlerdi. Kontak aç-kapa yapınca yine yapıyordu, üç defa ses geliyor dördüncü yarıda kesiliyordu. Onlar öyle deyince ben de tamam dedim ama mekanizmayı tam bilmiyorum. Şimdiki Focus'umda o ses yok gibi.
 17. A haberden asrın haberi, akaryakıt fiyatları AB'de bizden daha yüksek
 18. Helal olsun size valla ben arabanın yağını değiştirdigimde elim varmıyordu tapayı sökmeye
 19. Merhaba. Focus 2018 1.5 TDCİ PWS aracım için 0w30 yağ, yağ filtresi ve karter tapası için fiyat alabilirmiyim?
 20. Ben aracımı sıfır aldığımda fabrikadan çıkalı neredeyse 1.5 yıl olmuştu ve 11 km yol yapmıştı. Servise sorduğumda sıkıntı olmaz ilk bakımda değişir dediler, hiç kullanılmamış yağ diye değiştirmedim bende. Ama değiştirsem mi diye düşünmedim değil. Bakım periyodu 1 yıl/15000 km'dir Ford'da, Toyota'yı bilmem ama ben olsam değiştirirdim.
 21. Çok teşekkür ederim, düşünmeniz yeterli. Lastikleri kullanmayacağım jant ve sensörler lazım bana, şu anki lastiklerim 17', bunlara kış lastiği alacağım. Fiyat uygun geldi bana o nedenle almayı düşünüyorum. Benzeri ilanlara göre fiyat baya uygun detaylı fotoğraf ile bakalım alabilirsem.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.