Jump to content

Serdar Tanhan

Member
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

151 Normal

About Serdar Tanhan

 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Location:
  Burdur
 • Car:
  '18 Focus 1.5 tdci titanium 5k
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 35

Recent Profile Visitors

508 profile views
 1. Nerede okuduğumu ve içeriği tam hatırlamamakla beraber, ana fikir açısından yerinde, alıntıdır. "Dünyanın iyi üniversitelerinden birinde tez savunmasını yapan bir Türk, savunma sonrası dinleyicilerden tebrikleri kabul ederken yanına gelen başka bir Türk şurada şurada imla hatası yaptınız demiş. Teşekkürler Şekspir..." Sizin savunduğunuz konu genel anlamda devlet kurumlarının ve personelin çöp olduğu, özel kurumların ise istisnalar dışında iyi olduğu bu nedenle muadil özel kurumlar olduğu yönünde anladığım kadarıyla. Ben ise genel eğitim, sağlık vs politikaların sıkıntılarından dem vurup genel olarak tüm kurumları kötülemenizin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Tartışmayı hakaret boyutuna taşımayın, bizim gibi insanların görüşleri yakın çevresini etkiler kötü fikirler politika yapıcılarda daha tehlikelidir. Kendinize iyi bakın.
 2. "İdrak problemin mi var hocam? Tezat bir şey söylediğimi mi sanıyorsun." Yazdıklarınızı dönüp okuyunuz. Seviyeyi de meclis kademesine düşürmeyin bi zahmet.
 3. Lastik imal tarihleri 49.17 üzerinde zaten. Aracın üretim tarihi 01.2018 gümrük giriş tarihi 21.02.2018 ve Otosan'ın alış tarihi 05.11.2018 ve trafiğe çıkış tarihi 26.11.2019 faturada var. Bunlar yeterli olacaktır sanırım. --2 dakika sonra eklendi-- Showroom da bol bol fotoğraf çekmiştim. Lastiklerin de detaylı fotoğrafları var.
 4. Bugün rapora ek olarak düzleşme yazısını sıkıştırıca gönderdi Continental. Diğer rapora ekleyip çökecem Otosan üzerine --0 dakika sonra eklendi-- Soyadımı yanlış yazmışlar düzeltip gönderin dedim, biraz daha uzarsa kavga edecem valla. --1 dakika sonra eklendi-- Başvuru numarası doğru ama.
 5. Eksi bilmem nelerden artı bilmem nelere... --14 dakika sonra eklendi-- Bi amuda kalkamamak mevzusu vardı.
 6. Yıldım yemin ediyorum. Ben rakı açıyorum. Burdur'da olan gelsin.
 7. Evet. Daha üst seviyede olanı da var, daha alt seviyede olanı da. Tevitöl'e burslu gideni de var. Bak bu çok iyi bir özel okul ama Burdur Bahçeşehir yerlerde. Sadece birkaç iyi öğrenciyi alıp sınav sonuçlarıyla reklam yapıyorlar. Mesele fazla uzadı, her kurum ve kuruluşta çalışmayan, işini iyi yapmayanlar olduğu gibi çok iyi yapanlar da var. Ama devlet okulları hastaneleri çok kötü personelin çoğu yatıyor bu yüzden özel kurumlar var demek çok yanlış.
 8. Para kazanmak için... Sanmayın ki sağlık ve eğitim neferleri açıyor o kurumları.
 9. Özel kuruma gitmek şart değil yapılan politik hatalar buna neden oluyor cümleleri çarpıtmayın. Her zaman devlet okulları ayakta olacak ona şüpheniz olmasın herkes karşılayabilecek durumda olsa bile. Bu arada biz kimseye çalışmıyoruz, biz kamuya halka çalışırız. Özel şirketleri kalkındırmak için kamuyu sömüren politikaları üretenlere ve bu ürünleri alkışlayanlara hiç değil.
 10. Özel kurumların açılmasının bir kısım sebepleri var ama iyi sağlık hizmeti iyi eğitim bunların başında gelmez. Özelde algı iyi yönetilir. Ortamlar iyi, yani bakımlıdır. Devlette ise zorunlu değilse buna ödenek bile ayrılmaz. Bu vatandaş için çok cezbedici bir etkendir. Özelde kâr hizmetten önce gelir. Adam kâr etmeyecekse açmaz. Bunun için reklam yapar birkaç iyi personeli bünyesine katar vatandaş da buna göre hareket eder. Dershanelerin asıl sebebi ise sistemin kötü olmasıdır. Her gelen oynayıp değiştirir. Sürekli değişen bir durum varsa kurumlar buna ayak uyduramaz ve öğrencilere destek ihtiyacı doğar. İşte bu yüzden para verir insanlar özele. Çok değil ama 15 yıldır matematik öğretmeni olarak çalışıyorum devlette, zamanında birkaç dershanede de çalıştım köy okullarında da merkezde de. Yani bu işleri biraz bilirim.
 11. Özeller telafi için açıktı sanırım ama gecen hafta hasta sayıları artışı dolayısıyla kapandı tekrar. Şahsi fikrim açmayı kimse göze alamaz, doğrudan veya dolaylı olarak ülkenin %75'i okullarla temaslı. Ancak açılacakmış gibi kayıt alıp sonra kesinti yaparak iade etmek ve buradan gelir elde etmek istiyorlar diye düşünüyorum. Yine de ikilemde kalmamak elde değil.
 12. Size tavsiyem kayıt yaptırmayın, devlet okulları açılırsa özeller zaten açılır o zaman gönderirsiniz. Ama devlet okulları açılmaz ise göndermeyin özel okula, o parayla bakıcı bulun evde dursun çocuklar kendi sağlığınız için. --39 dakika sonra eklendi-- Kötü deneyimleriniz olmuş anlaşılan beyefendi. 657 denince Şener Şen'in Namuslu filmindeki karakterler geliyor akla sanırım. Onlar gibi mevzuata bağlı, müfredat dışına çıkmayan, kırtasiyeci ve tekduze adamlar var mı var. Bunu herkese mal edip sonra erbapları kızmasın demek yanlış oluyor bence. İş arkadaşı olarak seçtiğim kişiler özellikle yenilikçi, pratik mesleğinin hakkını veren öğretmenlerdir. Yeri gelince hakkımız için grev yapmisizdir yeri gelince gece yarısı öğrencimiz veya ailesi için km'lerce yol gitmişliğimiz vardır. Böyle arkadaşlara çocuklarımı emanet etmekten imtina etmem kesinlikle. Sizde böyle öğretmenlere çocuklarınızı emanet edebilirsiniz. Devlet okullarında başı boşluk var, öğretmenler yatıyor, üç ay tatil yapıyorlar diye düşünüyorsanız yapacak birşey yok, özele devam.
 13. Gerçekten bunun böyle olduğuna inanıyorsanız eğitimden haberiniz yok ve çok yanlış kişilerle fikir alışverişi yapıyorsunuz konusunda. Dediğiniz durum devlet dairelerinde olabilir, işlem için insanlar beklerken sigara içmeye çıkanlar, mevzuatı adamına göre uygulayanlardan vs bol bol bulursunuz oralarda. --6 dakika sonra eklendi-- Özel okullar çocukları sabah 7.30'da alır aksam 17.30'a kadar. Bu da ailenin istediği şey tabi. Belli branşlarda isim yapmış hocaları bünyesine katar tabi her okul değil. Ama geri kalan personel asgari ücretle haftanın yedi günü okula gelir. Böylelikle çocuklar için hafta sonu etkinlikleri de yaparlar bu da aile için artısı tabi çocuklar hafta sonu da okulda böylece. Buna itiraz eden personeli de anında kapı dışarı ederler tazminatsız. --8 dakika sonra eklendi-- Ha birde binalar, derslikler güzel ama devlet okulları kötü. E bu da devletin eğitime ayırmadığı ödeneklerden bi zahmet biraz araştırınız, okuyunuz.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.