Jump to content

Çağatay Kılınç

Member
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Poor

About Çağatay Kılınç

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Şanlıurfa
 • Car:
  '13 fiesta 1.5 Tdci titanium
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 31

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aracınızda her arabada olduğu gibi fan elbette var. Tam ortadan sapmıyorsa yukarı yönlü demekki soğutma sistemi işini yapıyor fana gerek kalmıyor. Tam ortada 70 olmaz ama daha yüksek olur. Çok sıcak bir günde sıkışık trafikte ya da rölantide motoru çalıştırıp bekleyin bir süre fan açacaktır.
 2. Evet olur. Egr soğutucular motor suyu yardımı ile soğutulabiliyor. Kaçak var mı oralarda bakılması da fayda var.
 3. Teslimatla ilgili güncellemelere ya da üretilm olmuşmu ülkeye girmiş mi bunu nasıl öğrenebiliyoruz? 1.0 ecosport style aldım temmuz 2 de ama yetişir mi acaba ay sonuna
 4. Farı komple sökmeye gerek yok ki öyle yaparsanız işiniz zorlaşır. Tampon altında bir civata daha var. Fwrın arka kısmında kapaklar mevcut. Gergili tel ile sabitlenmiş. Teli bastırıp yuvasından boşandırınca kapak elinize gelecek. Ampullerin soketlerini çıkarıp ampulu çevirdiğinizde yuvasından gelecek. Takacağınız ampulın camına dokunmadan yenisini yakın. İşlemleri tersine tekrar toparlayın
 5. Focus 1 de subap ayarı yok bildiğim kadarıyla.
 6. Hayır yanlış ya da eksik anlattım. Bir pompadan aldığımda birkaç sefer yine aynı pompadan alıyorum. Başka yerden aynı firmanın mazotunu da birkaç kere deniyorum aynı noktada. Bunun gibi bir süreç. Tek tek deneme değil yani o şekilde sağlıklı ölçüm olmaz. Evet bu testi izledim daha önceden de burada ölçüm şartnameleri de farklı.
 7. Esasen yakıt aldığım deneme amaçlı 3 büyük firma oldu. Sürekli Shell alırdım farklı istasyon ve illerden. Hata payı onda bir . Opete döndüm yine farklı iller ve bilindik istasyonlardan fark 20de bire indi. Total denedim opetle aynı 20de bir. Bence burda istasyonların litre kalibrelerindeki standart farklı bilemiyorum. Yahut da yol bil. Kalibresi olsa tastamam gösterecek belki de.
 8. Fiestada yokuş aşağı 0 gösterirken bir müddet sonra yol bil. Da düşüyor haliyle. Rölantide de yol bil değeri artıyor km yapmadığı için . Kısacası bende yokuş aşağı da beklemelerde de hesap yapıyor. Kalibrede bir aksaklık var %4-5 kadar. Shell de bu değer 10 ama.
 9. Bir matematik öğretmeni olarak oldukça ilgimi çekti:)
 10. Maalesef fiestada gauge menüsünde bu ayar yok 2 kere gezdim menüyü baştan sona.
 11. Bende 1.5 dizel Fiesta var. Yol bilgisayarı ile pompa arasında sürekli %10 fark oluyordu sabit. Shell i bırakıp OPET denedim. Bunda fark %5 sabit oldu. Sebebini bilmiyorum ama yol bilgisayarı daha az gösteriyordu pompa değişince daha stabil.
 12. Bu benim fiestada da var beyaz benimki de. Bagaj kapağı cam kenarında gördüm bezle bastırınca çıktı. Pas zannettim ama değil demir tozu olabilir.
 13. Kompresyon testi yapılmadan kapak açtırmam ben. LPG ayarını da kontrol ettirmenizde fayda var.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.