Jump to content

Ümit Özdenk

Member
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Poor

About Ümit Özdenk

 • Age 49
 • Rank
  Yeni üye

Profile Details

 • Age 49
 • Location:
  balıkesir
 • Car:
  ford focus 1,6 benzi lpg 115hp
 • Job:
  teknisyen
 • Gender:
  Bay
 1. Visteon marka şamandıra komple set halinde değiştirdim. Aracım eskisinden daha iyi marş alır oldu. Sıcak soğuk fark etmeden tek seferde 1sn de marş almakta. 450 TL visteon şamandıra set, işçilik 100tl toplam 550tl. Arkadaşlara tavsiyem pompa bozuldum komple değiştirmeleri. 130tl aldığım pompa çöp oldu ve işçilik de boşa ödenmiş oldu. Zarar 230tl.
 2. 2009 ford benzinli-LPG aracımın benzin pompası bozulduğunda sadece pompası 130tl alınıp takıldı ve araç sıcakken ve soğukken 3-4 marşda bazen hiç çalışmıyordu,, LPG de direk çalıştırmak zorunda kalıyordum. Ustalar pompada sorun yok dedi benzin geliyor diyordu. Beyin de sorun var vs bulamadılar. Visteon marka komple benzin şamandırasını alıp 450tl taktırdım. İşçilik100tl toplam 550tl. Şimdi araç yarım saniye de sıcak soğuk fark etmeden benzinde marş alıyor. Aracınız fakir karışım arızası veriyorsa pompada olabilir. Kolay gelsin
 3. lpg beynini fabrika ayarlarına dönderip tekrar kalibrasyon yaptır. netice almaz isen lpg enjektörlerden biri sızdırma (işeme) yapıyor olabilir. kolat gelsin
 4. Yedek parçacılar orijinal komple sete 1500tl diyorlar. Fiyat Çok yüksek değil mi? Sadece pompasını değiştirsem olur mu? Pompanın Muadili 130tl takıldı ama sonuç aynı. Araç benzinde bank1 fakir karışım P0171 arızası veriyor. LPG kullanınca motor arıza ışığı sönüyor. Yerli mallar yaramıyor.
 5. Ford focus mk2 benzinli Lpg 1.6 sedan, Aracım ilk çalıştırmada rolanti dalgalanması yaparak stop ediyor. 2.3. Uzun marşta ancak çalışıyor. Motor çalıştıktan sonra rolanti dalgalanması 6-7sn sonra geçiyor ve sıkıntısız benzinde kullanabiliyorum. Çekişte hızlanmada hiç bir sorun yok. Araç ile yol gittikden sonra motor iyice ısınınca stop ettikten sonra 2dk sonra marş yapınca uzun uzun marşa rağmen benzinde çalışmıyor. LPG tuşuna basıp çalıştırmak zorunda kalıyorum. LPG ile çalıştıktan sonra Benzine alıyorum sıkıntısız çalışmaya devam ediyor. 5-6 saat bekledikten sonra uzun marşa rağmen çalışmıyor, havalar sıcak olduğundan LPG tuşu ile direk çalıştırıp benzine alıyorum çalışmaya devam ediyor. Kış gelince soğuklarda çalıştırmak sorun olacak galiba. Benzin pompası 3M5U 9350AD muadili nedir? Türkiye sitelerinde hiç yok bu pompadan.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.