Jump to content

Ozan Kar

Moderatör
 • Content Count

  11,580
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Ozan Kar last won the day on September 22 2018

Ozan Kar had the most liked content!

Community Reputation

6,414 Mükemmel

About Ozan Kar

 • Age 30
 • Rank
  GT

Profile Details

 • Age 30
 • Location:
  Ankara-İzmir
 • Car:
  A4 B9 1.4 TFSI
 • Job:
  Asistan-Bil.Müh
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

6,899 profile views
 1. Geri vites lambası T15 mi emin değilim öyle ise uyar. Sinyaller için %99 direnç eklemeniz gerekir.
 2. işte o ikisi aynı anda olmuyor. reflektör/mercek ne için dizayn edildiyse onun ile kullanılması gerekir, aksi halde karşıdakini rahatsız eder.
 3. Bastırmadan önce tam karşıladığından emin olun takarken yamulursa bozulursa bi daha sökerken problem oluyor.
 4. metallerden bahsediyorsunuz demi? bu şekilde takacaksınız, yani plastiğin üzerindeyken plastik arabaya takılacak.
 5. burdan devam edeyim, güzel oldu bence. sinyaller focusta çalışırmı bilmiyorum, bende ampulu sökünce bile bir kaç kere normal hızında yanıp ondan sonra arıza uyarısı verip hızlı yanmaya başlıyordu o yüzden çalışacağını düşündüm ve çalıştı canbus özelliği var ancak hyperflash yani hızlı yanıp sönmeyi engelleyici bir şey yok. Biraz pahalı ama kendi çapında markası var diye bunları tercih ettim. birde takipli gönderir diye düşündüm oda doğru çıktı ama genede yavaş geldi (7 Mayısta almışım) https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Error-Free-Amber-Yellow-Samsung-LED-15-SMD-BAU15S-7507-PY21W-1156PY-LED-Bulbs-For/32377810071.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44ac4c4dFtOiij https://www.aliexpress.com/item/CAN-bus-Error-Free-912-921-T15-W16W-LED-Bulbs-For-Audi-BMW-Mercedes-Porsche-Volkswagen/32817211651.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44ac4c4dFtOiij
 6. seçince değişen fiyatları gördün mü abi? 132 tl hava filtresi yağ filtresi ve yan sanayi polen filtresi için
 7. kargo olayı tamamen şube ile ilgili, merkezler şubelere yeteri kadar yaptırımda bulunmuyor bence. Haftada ortalama 3 kargo geliyor, hepsi tanıyor zaten artık. Yurtiçi kargoyu tek geçerim, bazen öğlen getiriyorlar tabi kimse olmayınca geri gidiyor ama tekrar getiriyorlar. Arastan da memnunum zaten komşuyuz. MNGde fena değil. UPS fazla kullanılmıyor. Bu örnekte de göründüğü üzere mesela Sürat kargo gördüğüm en rezalet kargo. Daha doğrusu dediğim gibi bizim buraya bakan şube gördüğüm en kötü kargo şubesi. Ne olursa olsun sisteme rastgele bir isime teslim edilmiş olarak görünüyor, defalarca şikayet etmeme rağmen hiç bir şey değişmedi. Toplu giriyoruz kolay oluyo filan diyolar bide. Geri gönderin dediğim kargo bile daha önce duymadığım bir isme teslim edilmiş görünüyordu. En son ben evdeyken kapıcıya teslim etmişler kargoyu haberim de yok yine alakasız bir isme teslim edilmiş görünüyor, kapıcıyla tesadüfen karşılaşmasam kavga etmeye devam edeceğim.
 8. bi tane orada bir tane de ızgara civarında olması lazım.
 9. tam olarak değil. çip ve dizayn farkından dolayı els elmden kat kat hızlı. teorik olarak elm ile de göstergeye yazılım atılır ancak yavaş ve kalitesiz olduğundan stabil bir sistem kurmadan çok zor. ayrıca piyasadaki elslerin %99u çakma, dolayısıyla onlarda çok güvenilir değil.
 10. yanlış anlamayın ben zaten sizin aracınız özelinde konuşmuyorum, genel fikrimi belirtiyorum. sizin aracınız açısından bakınca, kendi adıma bilirkişi raporunu da güvenilir bulmuyorum, yazdıklarımı da otosanın savunmasına dayanarak yazdım. yani tavanın orta kısmı lokal olarak boyanmış olabilir. bunu anlamak basit, elinde boya kalınlığı ölçme aleti olmayan bir kaç ustaya gösterin bakalım ne diyecekler. ben 3-4 ustaya gösterdim, boya yok dediler. aracın geneli 150-200 kaput 260-350 arası değişiyordu. boya kalınlığı ne boyalı olduğunu nede boyasız olduğunu söylemez. ustalık ölçüm yapmadan söylemekte.
 11. ben aracın fabrikada kendi standartları içersinde birden fazla boyanmasını kusur/suç olarak görmüyorum. bu yüzden sorduğunuz sorunun konu ile alakası yok...
 12. Detaylı okumadım benim anladığım kadarıyla tavan fabrikada fazladan boyanmış ve fabrika standartlarında olduğu söylenmiş. ben bunun ayıp olduğunu düşünmüyorum. tabi ki fabrika dışında bir işlem yapıldıysa diyecek bir şey yok. malın kullanımını etkilemeyen ve malın kıymetine kıyasla küçük bir ayıbın çözümü için değişim hakkı tanınması üretici tarafından insafsızlık diye düşünüyorum ama tabi diğer taraftan da bu durumda üreticiler bir şey olmuyor nasılsa diye ayıplı malı piyasaya sürebilir. aklı başında alıcı belgeli kaydı kuydu olan bir şeyi dert etmeyecektir. örneğide benim, dediğim gibi.
 13. ters bir yorum olarak bence bu konudaki kanunlar fazla tüketici dostu. yani böyle bir kusurdan dolayı aracın komple değişimine izin veren kanun zaten haksızlığa neden oluyor. tabi tüketici tarafından bakınca var olan haklardan sonuna kadar yararlanmak gerekiyor. Ayrıca farklı ve daha önemli bir sorun olsa da firma süreci yine uzatacaktı. hepsi böyle ne yazıkki. Audi ile benzer bir durum olmuştu, avukatın da hataları nedeniyle 5-6 yıl sonunda almıştı parasını. aynı sorun benim de kaputta vardı, otosan orijinal olduğuna dair yazı verdi, serviste olabilir dedi alıcı da dert etmedi, değer kaybı yaşamadan sattım.
 14. SOL fiber kullananlardan bu ara sorun yaşayan var mı? yaklaşık 1 haftadır kademeli olarak sapıtmaya başladı şuan ise kullanılabilir seviyenin altına düştü desem yeridir. önceleri sadece bir kaç sitede sorun vardı şimdi ise çoğu sitede doğru düzgün çalışmıyor. dün modemi değiştirdiler ama hiçbir şey değişmedi. gelen arkadaş çukurambarda çok sorun var filan dedi. merak ettim ne kadar genel bir sorun var?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.