Jump to content

Halit AYDIN

Üye
 • Toplam İleti

  250
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

182 Normal

Halit AYDIN Hakkında

 • Yaş 28
 • Derece
  Trend

Profil Bilgileri

 • Yaş 28
 • Şehir:
  Mersin
 • Arabam:
  '13 Focus HB Tdci Titanium
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.135 profil görüntüleme
 1. Halit AYDIN

  Teyp Konsolu Soyulma Sorunu

  Araç kokusu kullanıyor musunuz? Aynada veya havalandırma kanallarında..Onlar döküldüğünde yahut damladıklarında bu tarz aksamları tahriş ediyorlar..Bir çok örneği mevcut.
 2. Halit AYDIN

  ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 3 ay daha devam)

  Konut kredisi 1'in altına mı düştü? Bahsettiğiniz ziraat kampanya(!)sı ise..Küçük bir latife o..Zira ana oran yine 1.78 vs. kalanını mütahitten alıyor..E böyle olunca mütahitte 400 olan evi 500 yapıyor..Aynı yüz, farklı açı..Hepsi bu..Ya da çalışan mütahit ziraatla olacak, borçlu olacakta vs vs. Vatandaşa yansıyan ve o oranda satış yapan bir firmaya henüz rastlamadım..Ev bakındığımdan biliyorum..Faiz oranları %2-2.9 arası değişiyor genelde..Nakit parası olana 50 60 bin indirim var..Ama ana parası aynı olanlara, ev fiyatı düşse dahi kredi kullanınca bindirim var..Maalesef durum bu..Size katılıyorum ama..Faiz düşmeli..Ötesi yalan !
 3. Halit AYDIN

  Dizel mi Benzinli mi?

  siz yazın okurum -bir ara- dersiniz sandım..yorgunluk var herhalde bir ara, çabalayamadım, arayamam, üşendim.. güldürdünüz hocam
 4. 2 kişi bu dert değil demiş..Birisi benim, aynı fikirde olup dönüt sağlamak ne zamandan beri linç oldu? Ki linç suç unsuru barındıran konularda kullanılır, ortada ne suç ne de suçlu var..Amacımız, forumda özgürce fikir aktarabilip, tartışmak, paylaşmak. Niyetimle zerre alakası olmayan, bu yaralayıcı ithamı kabul etmiyorum..Üzüldüm. Israrla arka kol dayamaya takılı kaldın(bence daha önemli vs. ifadelerle)..Bizler bu özellikler olmalı, eksik bize göre, markayı sevdiğimiz/savunduğumuz için hüsran oluyoruz vs. gibi eleştirel söylemlerde bulunuyoruz..2 hava yastıklıyı asla kabul etmiyorum mesela..Ülke politikası olarak almam, şirket olarak almam mesela..Güvenlik paketlerinden ne kadarı standart olursa o kadar iyi..Şimdi "sen yönet alma" gibi cevap gelir, tahminimce..Çok alınganlık gösteriyorsun hocam..Yöneticiye göre biraz derin hassasiyet..Şahsına vs. değil ifadeler..Hepimizin argümanı olan marka ve kullandığımız araçlar üzerinden FİKİR PAYLAŞIMI. Duygusal öğeleri ön plana alıp, asıl konuşulan/tartışılan içerikleri örtüyorsun..Sende görüyorsun ki youtube kanallarını takip eden biriyim ve birileriyiz..Senin paylaşımını izleyen, beğenen kitleden biriyim..Emeğine laf ettiğimi hatırlamıyorum, markayı ve paketi eleştirirken yahu biz susalım şu kişi bizim için söyledi diye duraksayacak değiliz sanırım..Şükranlarımızı sunuyoruz lakin hiç senin söylemenle ilgili bir konu olmamasına rağmen duygusal olarak bu cümleyi, biz uğraştık, değmezmiş gibi ithamlar maalesef hoş değil..Kimse o emeklere, uğraşlara laf etmiyor..Ki sayenizde bu ortamda paylaşabiliyoruz, tanışıklık kurabiliyoruz..Kimse emeklerinize, şahıs özelinde bir karalama, yaralama yapmıyor..Bilginize. Serkan beyin paylaşımına katılıyorum ve bu yönde yazıyoruz..Lakin olumsuz bir çok konuda savunmaya geçiyorsunuz(farkında olmadan sanırım)..Siz yönetince olmaz, siz yapınca bakarsınız vs. çeşitli konularda. Cem üstad, eleştirmek iyi olmalı..Acımasızlık yok ortada..Eleştirilen 3 4 küçük ayrıntı..Kıyaslama yapılarak söyleniyor, kullanım olarak başka markaya geçmek ise bambaşka şeyler..Beklenti büyük değil aslında, olupta çıkan şeyler idi..Elbette geniş bir neden-sonuç süreci var..Dediğim gibi bence okyanusu geçip derede boğulmak..Boğulmasa bile çırpınma durumu bu. Sizin sayfalarca üzerinde durduğunuz, bıkmadan yazdığınız Triger değişim yazılarınız ile bir çok kişi ustasını uyardı yahut vazgeçti..Lakin usta adı altında şahıslar sizlerin belgeyle sunduğunuz öğelere bile yanlış dedi..Bizim yazılarımız da o misal..Belki bir yarayı sararız, birileri okur diye..Bunlardan ötürü sırf yanlışlık, eksiklik oluyor diye büyük resmi kaçırmak olmaz..Onu da görüyoruz..Saygı ile..Hayırlı akşamlar.
 5. Halit AYDIN

  Garantiden Akü Değişir Mi?

  2013 model( 2014 tarfik çıkışlı) aracımda otosanın orijinal aküsü vardı..2017 şubatta kardan ötürü(-34) filtreler vs. dondu..Tatvan aydınlar ford servisine aracı çektim..Rutin bakım harici, akü vs garantiden değişti..Ama olumsuz dönüt alanda duydum..Şans sanırım.
 6. Öncelikle dert etmek ve eleştirmek farklı şeyler..Bizler eleştiriyoruz sadece..Eleştiri, gelişim için kaçınılmaz bir seçenek..İyi özellikler anlatılırken, dönütleri/ihtiyaçları dinledik diye övgüyle açıklayanlar kötü/negatif bulunan yönleri de elbet duyacaktır..Bu yüzden eleştiriyoruz..Tutturma yeri de sonradan yapılabilir..Sonradan mantığıyla neler yapılıyor..Bizlerin istediği sağlıklı bir yol izlenmemiş gibi görünüyor..Bu olmayan basit şeyler, hatalar; yeni özelliklere, yeni araca vay be dedirtmiyor..Elbette bu bana göre motor, size göre bagaj vs olabilir..Ama okuduğum kadarıyla aynı özellikler/konular üzerinde eleştiriler çok..Videoların altında, forumlarda vs..Ayrıca size göre dert(!) olan bagajdaki tutma öğesinin eksik olmasını da önemsiyorum..eksik bir ise iki oldu işte..küçük şeyler bunlar..İlk yazı da dediğim gibi..Okyanusu geçip derede boğulmak bu..Ford belli alanda belki de en iyi aşçı..Lakin servis ve malzemeler iyi tamamlanmazsa o en iyi yemek, normalleşiyor..Bizler en lüksü vs beklemiyoruz, kaliteli butik bir hava olsa kafi..Paketle mi olur, standart mı olur o kısımlar markaya, otosana kalıyor..Bu aktarılanlar aracı ya 5 yıldızlı kötü bir otel yapıyor(şu an kötü olmasa da, orta bir otel gibi) ya da butik güzel bir otel..İkisi birleşirse tadından yenmez o başka.
 7. Bir çok video izledim. Sedan bagajı açılınca, içerde o kaplamasız tenekemsi/kablolu görüntü maalesef çok dikkat çekiyor..Maliyet vs den öte politika olarak o görüntüye nasıl onay veriyorlar..Seni daciadan ayıran o, ismin var..E o zaman dacia da yapsın denilebilir, adamlar ford gibi anlatmıyor ki kendini..Kurulduğu günden beri en iyi arabamız denildi tanıtımda..Bu iddialı cümle şahsen paketler dolasıyla bizim ülkemizde çok havada kalıyor..Son kontroller yapılıyor, nasıl bu haliyle hemfikir olunabiliyor.." E arkada ki açıklık? " boşver, çok sıkıntı olursa makyajla hallediriz der gibi izin veriliyor..Pes. Ford maalesef okyanusu geçip derede boğuluyor. 2013 titanium + smart aracımda casio göstergesi var..Trendle aynı..Yahu kaç paket be fiyat farkı var arada neden değişmez bu dedim, haklısınız vs? aynı şey..Cam tavan harici gözlüklük yok..Cam tavansız sürücü ışıktan, güneşten etkiyle gözlük kullanmıyor mu? Tamam boş pakete koyma ama dolu diye geçenlere de koy, en dolu paketlerde bile opsiyonel..Arka kol dayamayı kaç kişi aktif kullanıyor tartışılır ama geriye gitmeye gerek yok..Rakipler yeni yeni eklerken sen neden kaldırırsın? kablosuz şarj bu eksiklikler olunca hiç cezbetmiyor..Sanki arabada 10 şey olmalı, 12 oldu 2 tane çıkarmamız gerek gibi olmuş..Arka havalandırma, soğutmalı torpido, amortisörlü kaput, gözlüklük ve arka kol dayama -dolu pakette- standart olmalı..Hatta dolu pakette led farlarda olmalı..Piyasa, kur, bakın herkes böyle diye diye zihnimizi alıştırdılar..Ses etsek, ne biliyorsun onda var mı, şunda var mı git bak, ticaret böyle bir şey vs.? onda yoksa o da eksiktir..Dolu diye diye paketleri boşalttılar..Eniştemde 2004 golf comfortline var..Onda standart olan bir çok özelliği 2010 sonrası opsiyonel sundular..Kalite hissi azaldı vs...Bu açgözlülük, nereden para alsam mantığı..Oradan buradan kısıp, normal gösteren ticaret..Pehh ! Yazık.
 8. Halit AYDIN

  2018 Ford Focus Sedan Mk4 Ön İnceleme

  Ekonomik güç izin verseydi alınacak kombin bu:) renk, paket vs..Diğerleriyle çok farklı duruyor..Sedanın jantı görünce, 3.5 titaniumu bilmeyene göster, o daha yeni der:)
 9. Halit AYDIN

  2018 Ford Focus Sedan Mk4 Ön İnceleme

  Kim Geçer Kanalı az önce ön inceleme videosu paylaşmış..Biz bunları dedik zaten vs denmeden, türkçe video olduğundan paylaştım..Jantlar gerçekten kötü duruyor.
 10. Halit AYDIN

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

 11. Halit AYDIN

  Dışarda Dizel Focusa Yıllık Bakım Yaptırdım.

  Buraya bakan arkadaşlar için; Çetaş yetkili servis(mahmutbey şube)bakım kampanyası yapmış..Ne kadar kampanya bilmiyorum ama bilginiz olsun. --1 dakika sonra eklendi-- hayırlısı olsun inşallah..göreceli hocam, altına da üstüne de yaptıran çok..bakım sonrası sıkıntısız binmeniz dileğiyle.
 12. Halit AYDIN

  ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 3 ay daha devam)

  Araç alındı arkadaşlar, yapılan anlaşmadan sadece vergi indirimi uygulandı..bizler ticari araç kdv %1 derken, meğer kangoo, connect, doblo, courier vs hususi kullanımda olmuyormuş..araç ticari diye satılıyoe ama ruhsatta hususi, şahıs kullanımı vs yazıyor..ticari diye yıllık muayene vs var..düz mantık burada işlemedi..indirim kodları var..%1 kdv panelvan/van modeller içinmiş..forddan, fiattan teyit ettim..aynı aracın van modeli olsaydı epey düşüyordu..neyse, lafın özü ötv %15ten %5 oldu..sadece bu indirim yansıdı(yaklaşık 7 bin tl filan)..arka sensör hediye edildi, araç alındı..Hayırlısı ve hayırlı olsun inşallah.
 13. Halit AYDIN

  ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 3 ay daha devam)

  104.400 tl olarak fiyat listesi güncelledi renault..13.300 fark var..yarın görüşülecek..indirim olacak ama sıfırdan mı, eski anlaşmadan sadecr vergi indirimi olarak mı bakacağız..bize göre eski anlaşma üzerinden vergi düşümü mantıklı..bakalım renault ne diyecek..ötv %5 kdv %1
 14. Halit AYDIN

  ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 3 ay daha devam)

  Sıfır araç almadım, o yüzden soruyorum..Siz alırken teslim edildiğine dair imza vs attınız mı? araç teslim formu gibi bir şey?
 15. Halit AYDIN

  ÖTV'ye Yıl Sonuna Kadar İndirim (2019'da 3 ay daha devam)

  İbare bu..Bayiye verilen şu an 9.000 tl, 30 bin de bayii kredili..Kesilse bile bu ifadeye göre yine düşüm, iade gerek miyor mu? sonuçta teslim imzaları oluyor sanırım karşılıklı --9 dakika sonra eklendi-- Elinde ki araçla ilgili bir işlem olmadı hocam şu an..dediğim gibi 30 kredi, 9 nakit verildi..kalan alış veriş cuma günü.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.