Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerikler

10-03-2019 tarihinde, tüm alanlarda en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor

 1. 4 puan
  Bu ve benzeri konularda bilimsel kanıt sunmak çok zor. Hiç bir denek diğerinin bire bir benzeri koşullarda olmuyor ve eşit koşullarda, karşılaştırmalı, istatistiksel anlamlı sonuçlara izin verecek denek sayılarıyla çalışma yapılamıyor. Yapılsa bunu ilk bu ek ürün üreticileri yapar, saygın bilimsel mühendislik dergilerinde yayınlarlar ve çok sayıda atıf alırlardı. Ve evet maalesef youtube ve benzeri sosyal paylaşım alanlarını akademisyenler olarak güvenilir bilimsel veri yayın organları olarak görmüyoruz. Hal böyle olunca söz konusu üreticiler ve onlara inanan bazı tüketiciler verileri kanıta değil kanaate dayalı işliyorlar. "Post-truth" dediğimiz gerçekliği yaşıyoruz. Bu kavram, 2016 yılında Oxford Sözlük Kurulunca yılın kelimesi seçilmiş ve şöyle tanımlanmıştı: “Belirli bir konu üzerinde kamuoyunu belirlemede, duygular ve kişisel kanaatlerin nesnel hakikatlerden daha fazla etkili olması durumu”. Özetle bir fark olduğunu iddia edenler fark olduğunu bilimsel verilerle kanıtlamak zorundadır. Olmadığını söyleyenlerin böyle bir yükümlülüğü yoktur. Ben de genelde hissedilen farkların nedenini "hissedilmek istenmesi" olarak algılıyorum. Dizel katkılarının özeline gelirsek yeteri kadar "sıcak" çalışan ve kaliteli yakıt kullanan bir aracın herhangi bir katkıdan fayda görmesi olasılığı çok düşüktür. Yüksek diyen ispatlasın. Yöntem önerebilirim isteyene...
 2. 2 puan
  Murat abinin verdiği dosyayı doğrudan yükleyemezseniz. Aşağıda paylaştığım dosyayı yüklemeyi deneyin, yüklemezse 3.08’e geri dönüp tekrar yükleme yapmanız gerekecek. https://yadi.sk/d/yvL5WXI33ETnhw
 3. 2 puan
  Motorunuza ve yakıt elemanlarınıza yapacağınız en iyi şey bakımını orjinal parçalarla önerilen sürede yapmak ve kalitesine emin olduğunuz bir istasyondan yakıt almak. Devamlı kısa mesafe ve soğuk motorla yolculuk yapan biriyseniz zaten yakıt yerine sırf bu malzemelerden kullansanızda kar etmez ama kafa olarak rahatlatır sizi.
 4. 2 puan
 5. 1 puan
  Maalesef. Bu da kalkıştan hemen sonra düştü. Ethiopia bölgenin en iyi en güvenli havayolu olarak biliniyor. Yani oklar Boeinge çevrildi. Fakat onlar da sadece bir ekip gönderiyorlar. 737max lara uçuş yasağı gelmedi henüz.
 6. 1 puan
  Yağ soğutucusuda değişti, değiştirmek ve sistemi temizlemek lanet bir iş bunu öğrendim.
 7. 1 puan
  Geceleri oldukça serin ve bizim mahalle yüksek rakımda, foto geçen hafta çekildi zaten.
 8. 1 puan
 9. 1 puan
  w40 dediğimiz wd40 değil dimi? Öyleyse eğer aman diyim. Wd40 yağlayıcıdır ve maf sensörü en çok yağı sevmez ve problem yaratır toz tutar çünkü. Bunun için kontak spreyi en iyisidir.
 10. 1 puan
 11. 0 puan
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.