Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/24/2018 in all areas

 1. 4 points
  lastiklerin markası lassa olduğu için fare kemirmiş petlas olsaydı böyle olmazdı ,petlasa yanaşamıyor fareler şaka bi tarafa geçmiş olsun çok sorun yaratacak gibi görünmüyor...
 2. 2 points
  çok müşteri kaybedecekler bence çok büyük saçmalık
 3. 2 points
  bu interneti paylaştığımız özellik telefonun kendi özelliği değilmi.nerden bilecek paylaşıp paylaşmadığımızı.paylaşıma açtığımızı görebiliyorlarsa bildiğiniz izinsiz telefonumuzu takip ediyorlar
 4. 2 points
  Hatırlayanlar olacaktır Deve Kuşu Kabere'den Yasaklar oyununun "minik kelebek" skeci. Zeki Alasya'yı rahmetle anarken Metin Akpınar'a uzun ömürler diliyorum.
 5. 2 points
  Adana işi gibi olmasada yoklukta giderr.
 6. 2 points
  A45 Teaser - Birileri Drift Mode eklemiş, nereden tanıdık geldi?
 7. 2 points
  Kadın kocasına: - Bugünden itibaren pazar ekonomisine geçiyorum - her şeyi para karşılığında yapıyorum: Yemek yapmak-50 TL, Çamaşır-50 TL, v.s, v.s ****-100 TL Gece yatıyorlar. Adam: - Haydi **** yapalım. - 100 TL lütfen. Adam cüzdanında, ceplerinde para arıyor. Sadece 70 TL çıkıyor. - Yetmiyor. Uykuya dalıyorlar... Bir ara adam uyanıyor. Bakıyor, karısı kendi çantasını karıştırıyor. - Ne arıyorsun? - Sana 30 TL borç vericem de....
 8. 1 point
  Sorunu bazılarımız yaşıyor, yol bilgisayarının ortalama tüketim değeri ile depo doldurmadan doldurmaya hesaplanan değer uyuşmuyor, değişik nedenleri olabilir. depo hesabı daha gerçekçi bir rakam veriyor ve mesela bende yol bilgisayarı sabit 0,5 l/100 km daha düşük gösteriyor. Bu durum menzil hesabını da olumsuz etkileyebiliyor. Hal böyle olunca yol bilgisayarını kalibre etmek mantıklı geliyor insana, serviste hallederim derken biraz oynama ve araştırma ile kendi kendimize yapmanın yolunu buldum. Şöyle...: 1. YB OK düğmesine basarak aracı çalıştırıyoruz ve ekranda TEST yazısı çıkana kadar basılı tutuyoruz.. 2. Test menüsüne girdikten sonra OK ve/veya aşağı yukarı oklarla "AFE-Bias" yazısına kadar ilerliyoruz. AFE Average Fuel Economy kısaltılmış hali, Bias da eğilim anlamında. 3. Bu menüde OK basınca fabrika ayarı olan 1000 değeri gözüküyor. Sağ sol oklarla bu değeri 100-2000 arası ayarlayabiliyoruz. Yukarı aşağı oklar da ondalıkları değiştiriyor. 4. Geçerli değeri bulmak için de şu formülü kullanacağız: YB verdiği değer ----------------------- x 1000 Hesaplanan değer Söz gelimi benim ortalamam YB ile 7.7, halbuki hesaplama ile bulduğum 8.2, 7.7/8.2 x 1000 = 939 5. Elde edilen bu değerin ayarlanması tamamlandıktan sonra OK ile çıkıyoruz ve motoru stop ediyoruz işlem bitiyor.
 9. 1 point
  Servis sağlayıcı tethering’i her zaman anlıyordu. Bu normal. Ancak bunu aşmak mümkün root ve Jb ile, ille de ihtiyaçsa denenebilir.
 10. 1 point
  Turkcell'den tut Google'a kadar. Bizi takip etmeyen yok ki. Her şekilde bir sürü bilgi gidiyor ellerine. Bunu önlemek için de Nokia 3310 seviyesinde cihaz kullanmak gerek, ki onda bile baz istasyonlardan bulunduğunuz yer tespit edilebiliyor yaklaşık olarak. Turkcell'in yaptığı -yanlış anlaşılmadıysa- çok aç gözlü bir tutum. Müşteri Turkcell'den ödediği oranda interneti satın aldıktan sonra onu nasıl kullanacağına Turkcell'in karışmaması gerekir diye düşünüyorum.
 11. 1 point
  Sadece tahmin yürütüyorum; Telefonda ne yaptığımızdan değil de data kullanımı taleplerimizin hangi mac adresinden geldiğine göre anlayacaklardır diye tahmin ediyorum. Yani her data talebinde operatöre giden bir cihaz kimlik bilgisi var. Muhtemelen sistem aynı aboneden farklı cihaz kimlik bilgisiyle gelen data talebini süzecek ve fatura edeceklerdir bu yeni hizmeti. Tamamen tahmin. IT uzmanı değilim.
 12. 1 point
  kış lastiklerim bekleme yerinde maalesef fare kemirmesine maruz kaldı, bu şekilde kullanmak doğru mudur? Balans sorunu yaratırmı? Tavsiyeleriniz nelerdir?
 13. 1 point
  Yakup, el frenini çekmeden demiş, yani şanzımana yük bindiriliyor. @Hüseyin Kılınç el frenini çekmeden yokuşta aracınızı bırakmayın, şanzımana zarar verirsiniz. --0 dakika sonra eklendi-- Aşırı yük bindiğinde şanzıman dişli atlatıyor o yüzden araç kayıyor.
 14. 1 point
  Yokuşta denemeler yapmışsın, baskı balatayı ufak ufak harcamışsın.Bunu sürekli yaparsan değiştirme masrafı çıkar, koku çok anormal değil. Bitip bitmediği az çok sürüşte anlaşılır da bi ehliyeti alsaydınız
 15. 1 point
  Bugün Ergün abi 2012 model style plus paket ford focus aracımın hil holder(yokuş kalkış) özelliği ve hareket halinde kapı kilitleme özelliğini aktif hale getirdi. Lastik basınç özelliği arıza uyarısı verince bu özelliği iptal etmek zorunda kaldık. Diğer arkadaşların araçlarına çok kısa sürede bu özellikleri yüklerken benim aracım yaklaşık 3 saate yakın bir zamanını aldı. Kendisine değerli zamanını bizim için harcadığı ve araç gizli özelliklerimi aktif hale getirdiği için çok teşekkür ederim.
 16. 1 point
  Bugün Ergün abi 2012 model style plus paket ford focus aracımın hil holder(yokuş kalkış) özelliği ve hareket halinde kapı kilitleme özelliğini aktif hale getirdi. Lastik basınç özelliği arıza uyarısı verince bu özelliği iptal etmek zorunda kaldık. Diğer arkadaşların araçlarına çok kısa sürede bu özellikleri yüklerken benim aracım yaklaşık 3 saate yakın bir zamanını aldı. Kendisine değerli zamanını bizim için harcadığı ve araç gizli özelliklerimi aktif hale getirdiği için çok teşekkür ederim.
 17. 1 point
  Öncelikle taurus firmasını kötülemiyorum, sadece tecrübemi paylaşıyorum. Belkide siz taurusun farklı bir lastik modelinden daha iyi performans alabilirsiniz. Herkesin performans beklentisi birbirinden farklı olabilir. Ben aracı bayiden 18 jant olarak aldım ve üzerinde bu lastikler vardı. Araç durmuyor. Islak ve kuru zeminde direksiyon hâkimiyeti ve frenlemesini beğenmiyorum. Yakıt tüketimi orta seviye.Bu akşam veya yarın unutmazsam lastiğin resmini sizinle paylaşırım. Alacak kişilerede referans olur.
 18. 1 point
 19. 1 point
  Bizim kuzenlerin öğrenci evindeki kapıda "biz" yazıyordu, niye biz yazıyor dedim, "bizden başka kimse biz yazmaz ki zaten" dediydi, tabi ona verecek bir cevap bulamadım adam haklı
 20. 1 point
 21. 1 point
  Bugün en sonunda canıma tak etti. Aldığımızın 2. senesinden beri p0242f hatası alıyorduk. Hata verdiği zaman forscanla statik rejenerasyon yapıyorduk. Bazen hata kodu silinmediği için statik rejenerasyonda olmuyordu. Daha önce 1 kerede limp moduna almıştı aracı o zaman uzun yolda yüksek devir kullanıp rejenerasyonu başlatabilmiştik. Hata kodunu silip statik rejenerasyon yapmıştık. Bu seferde yine koruma moduna aldı arıza ışığı silinmedi. Uzun yolda ne yaptıysak rejenerasyonu başlatamadık. En sonunda kendimiz söküp temizleme kararı aldık. Kaldırım taşlarını kullanarak aracı yükselttik. Üstten sökmeye başladık dpf yi ancak ilk gün altta egzosla bağlantı yerinde 15mm 2 tane somun var onlar küflenmiş wd40 felan iş görmedi eldeki lokma takımı yetmedi sökemedik. Geri taktık söktüğümüz vidalarıda. Bugun sanayiden 1/2inch lokma takımı aldık 300 liraya. Önce sökemediğimiz vidalardan başladık işe 10 15 dklık uğraştan sonra ancak lokmanın T koluna uzun anahtar takarak açabildik somunu. Ne biçim sıkmışlar nasıl küflenmiş bilmiyorum. Hiçbir vida karşısında bu kadar aciz duruma düşmemiştim Neyse söktük dpf yi çıkardık eve banyoda bir güzel yıkadık su berraklaşana kadar. Sonra kaynar suya baya bir limon tuzu döktük DPF nin çıkışlarını tıkadık bezle. İçini karışımımızla doldurduk 15 dk kadar beklettik ardından içindeki suyu birazcık boşaltarak karbonat ve sirkeyi DPF ye ilave ettik birazda öyle beklettikten sonra sevgili DPF miz içinde ne kadar kötülük varsa bıraktı. İçinden dünyanın külü çıktı kırmızımsı renkte. Bunlardan sonra biraz kurumaya bıraktık ve araca takıp test sürüşüne çıktık. Sonuç MUAZZAM. Öncesi ve Sonrası grafikler ekte mevcut. Rolanti ortalama 0.6kpa(bazen 0kpa ya bile düştü). Temizlikten önce 2.9-3.2 arasındaydı. Rampa yukarı 160kmh hız 3350devir/dk 180Nm tork 9.7kpa ve canavar gibi asılıyordu 110kmh ye kadar yavaş hızlanmalarda basınc 1-2kpa civarında oynuyor. Bana göre bu değerler çok çok iyi. Önümüzdeki günlerde DPF sıvısınında üstünü tamamladımmı inşallah bu sorun tarihin tozlu sayfalarına karışacak. Yeni hedef selenoid valfi ileri!!!
 22. 1 point
  Akülerin garantisi zaten iki yıldır. İki yılda da akü start stopu güvenli kullanıma yetecek voltajı üretememeye başlayabilir. Bir de start-stop hafızasını silmek lazım. Bunu bilgisayara bağlamadan halletmenin yolu şu: 1. Kontak açılır (motor çalışmayacak) 2. Arka sis farı düğmesine beş kere basılır bırakılır 3. İkaz flaşörü (orta konsol) iki kere açılır kapatılır, üçüncüde açılır ve açık bırakılır 4. Bu esnada gösterge şarj uyarı lambası yanması lazım, sönmesi beklenir ve falşör ve kontak kapatılır Bir kerede olmazsa bir kere daha denenebilir. Bazen uzun yol yapıp aküyü şarj ettiğiniz halde SS devreye girmiyor ise hafızayı bu şekilde temizlemek faydalı olabilir. Not: İşlemleri uydurmadım, Ford'da böyle oyunları seven bir mühendis var, daha bulamadım kim olduğunu!
 23. 1 point
  Cumartesi günü aracın suyunu kontrol edeyim dedim azıcık ilave yapsam mı derken bu eski tip kapak benim de elimde kaldı Risk almamak için Tekirdağ merkezdeki yetkili servise gidip gösterdim oradaki arkadaş ilk defa böyle bir şey gördüğünü söyledi (bende burayı daha önce okumamış olsam kendimi özel hissederdim bende ilk defa gördüm derdim ama maalesef korktuğum başıma gelmiş oldu) neyse bunu değiştirelim dedi tamam dedim 30 lira dedi ona da tamam bu yeni tiplerden getirdi bir tane aldı aracı içeri taktı 3 dk içinde geri getirdi her şey çok güzel, fatura kesmeyelim falan dediler sonra toptan parça faturası kesiyoruz falan filan bişiler söyledier, dedim bu farklı kapak ama bu tırnak olayı bunda da aynı ya tekrar kırılırsa gene gelip gene mi 30 lira bayılacağız bu parçanın garantisi yok mu yani fatura kesin bende değiştirdiğimi belgeleyeyim tamam dediler keselim 15-20 dk bekledim bu kısım da ilginçtir dedim neyi bekliyoruz hala kesilmedi mi tamam keseceğiz falan derken bi hanımefendi vardı dedi buna fatura kesersek işçilikte yansıtmak zorundayız 30 lirada öyle almamız gerekiyor hadi bakalım buyur buradan yak dedim böyle saçma şey olabilir mi 3 dk için 30 lira üstelik kapak zaten o kadar değeri kırılırsa bir daha kırılsın o zaman alırsınız 30 lirayı zaten yeterince bekledim dedim sonuç olarak güzelim cumartesi gününün 40 dk sı kıytırık kapak yüzünden boşa gitti ama en azından kapağı değiştirdik. Kapağı dışarıdan tedarik edip kendim takmadığım için pişman mıyım evet, Bu motoru bu parçaları test eden dayanıklılığını ölçen Ford'a sövdüm mü tabi ki, 1.0 ecoboost'tan memnun muyum her şeye rağmen evet hemde çok
 24. 0 points
  Arkadaşlar malum kotalar kalkıyor.Fakat bu kotaların kalkmasıyla,servis sağlayıcıların da akıllarına yeni yeni ücretlendirmeler gelmeye başladı.Artık cep telinizden interneti paylaşırsanız sizden ücret alınacakmış.9 Tl ye size 2 gb internet satacaklar ve bunu paylaşacakmışız.Kota kalktı yaşasın özgürlük derken alın size özgürlük deyip yine tüketiciye ayıptır söylemesi bir şeyleri yerleştirmeye başladılar.Diğer operatörler den şu an ses yok.Ama onlar da yakında bunu yaparlar.Ben Turkcell ile sözleşmemi yeni yaptım ve yaparken de böyle bir durum yoktu.Müşteri Hizmetlerini arayacağım bakalım bu olaydan önce sözleşme yapanlar içinde geçerli olacak mı?Düşünebiliyor musunuz benim cep telimin ne yaptığını bilecekler?Ayrıca benim interneti mi kime nereye nasıl kullandığımdan sanane?Zaten parasını ödüyorum,biterse gb tım alırsın ücretini benden..Ben mantıklı bir yere oturtamadım..Ama onlar bizlere oturtmaya devam edecekler gibime geliyor.. --18 dakika sonra eklendi-- Turkcell müşteri hizmetlerini aradım.Hiçbir şekilde mantıklı bir şey söyleyemediler.Geriye dönük bu ücreti alma hakkınız yok ve bana sözleşmemi mail olarak atar mısınız dedim,öyle bir matbuu evrakımız yok ve çok ısrar edince 15 gün içinde mail adresinize göndereceğiz dediler.Hukuk bölümü ile görüşeyim o zaman dedim,hukuk bölümleri de yokmuş.İstek ve önerilerimi kaydetmişler,bana geri dönüş yapacaklarmış. İşin özü eski yeni tüm Turkcell abonelerine bu ücret yansıyacak.Telinizden hotspot açtığınız anda 9 tl faturanıza gelecek.O sebeple telinizi çocukların eline vermeyin,onlar biliyorsunuz telefonla her şeyi yapabiliyorlar..
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.