Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/04/2018 in all areas

 1. 8 points
  2014 Titanium Sedan Focus Mk3 Mca ve 2018 Titanium Sedan Focus Mk4 donanım karşılaştırmasını içeriyor. -TÜRKİYE'DE SATILAN- Diğer tüm başlıklarımızda sürekli bu konu öne geçiyordu artık diğer konular kendi içinde huzurla kalır ve bu başlık da ileriye yönelik yapılacak çalışmalarda rahatça fikir verir umarım.
 2. 6 points
  Yakup, yapma etme, yok böyle bir dünya Az donanımdan başlarsın, çok donanımlıya doğru gidersin. Parayı veren dolusunu alır. Benim sözüm otosanın garip birleştirmelerine. Ben çok istememe rağmen elektrikli bagaj kapağı alamadım. Neden, çünkü otosan gitti bunu deri koltuk ile birleştirdi. Focusa kamera almak istersin, navigasyonla birleştirir vs daha bir dolu saçmalık ..
 3. 5 points
  Ne diyon hocam? Senden de herkes şikayetçiydi ben hariç. Sen ne biliyorsun benim şikayetimi hayırdır ? Bunlar benim nazarımdaki çalışmam, emek ver uğraş git sen de kendi tablonu ve yorumunu yap engel olan mı var? Benim nazarımda focus 4 olan yerde 3’e dönüp bakıp kıyaslamam bile donanım dışında ilgilendiğim şeyler daha önemli. Benim bilgime göre 7-8 yıllık aracı kıyaslamak yanlış hatta bunda bile birebir kıyaslamak yanlış Avrupa’da olsam yapardım, şimdi bir de Matematik üstüne ekonomi mi öğreneceğiz?
 4. 5 points
  +1 sedan seviyoruz st line özelliklerini alamiyorsun.. bir nevi paran var yiyemiyorsun Benim olmszsa olmazim ön park sensörü.. bunla beraber kaybolan otomatik park'ta fena değildi.. Şu şartlarda şahşen mk4 titanium mu mk3 mca ek full opsiyonlar dahil hangisi deseler mca derim ben..
 5. 4 points
  Asla fiyat eleştirim olmadı kendi adıma. Hiçbir opsiyonu da pahalı diye eleştirmedim. Fiyat politikası da Volvo ile vw aralığına oturursa kalite algısı da artacaktır ama bu seviyenin hakkını da vermek lazım donanımsal olarak. Parasını da versek st line'daki donanımları alamıyoruz sedan ile. Bu iş çok uzadı diyen arkadaşlara da maalesef biraz sitemle yaklaşıyorum. Forum niye var o zaman? Son zamanlarda bu torsiyon meselesi gereksiz uzatıldı diye benzer cümleler kurularak konuşmalara ket vuruluyor. Kimsenin kimseye saldırdığı veya hakaret ettiği de yok. Konuşmayacaksak bunları burada ne işimiz var? Sedan bu hâliyle yetersiz diyen büyük bir kitleye karşı zamanla düzelebilir veya bu donanım da yeter satmasına diyen bir azınlık var. Savunma geldikçe karşı tez de kendini öne atacaktır.
 6. 4 points
  tabloyu inceleyince benim arabada bayağı bişey varmış dedim yeni focusta aaaa buda mı varmış dediğim hiç bir donanım yok en güzel sempatimi kazanan özellik kapı açılınca çıkan koruma :d bir hayalet ekran 360 derece kamera sistemi ısıtmalı soğutmalı masajlı deri alcantara karışımı koltuklar arka koltuklarda ısıtma arka kısımda led ambiyans ve klima kontrolü olmadıktan sonra 230 kağıt verip alınmaz 230 kağıtın karşılığını hak etmiyor benim fikrimce yeni focus
 7. 3 points
  Öncelikle ortada biraz isim karmaşası var çünkü Toyota önce Avrupa’da Yeni Auris’i tanıttı daha sonra Kuzey Amerika’da Corolla HB tanıtıldı derken bir açıklama geldi: “Dünya genelinde C sınıfı için tek isim kullanacağız karoser ne olursa olsun o isim de Corolla”. Buradan anlamamız gereken şey artık Corolla üç farklı karoserle (Hb, sedan ve SW) satışa çıkacak ve Auris ismi artık kullanılmayacak. Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/2019-yeni-toyota-corolla-sedan-tanitildi/ EU ve USA spec tüm fotoğraflar ile. Sedan iki adet motora sahip - WLTP A) 1.8L hibrit 122 hp 4.3 L/100 km B) 1.6L benzin 132 hp (Manuel veya CVT) 6.1 L/100 km Dizel yok. USA SPEC - SPOR SERİSİ
 8. 3 points
  Yeni kasada bazı donanımlarda kısma her markada oluyor ama burada olması şart olmayan donanım standart olmuş, olması şart olan donanımlar kısılmış. Olması şart olmayan donanımlar: - Kablosuz şarj: olmasa kimse niye yok demez - 360 GG kamera: Normal GG kamera olsa hiç kimse niye 360 yok demez. - Hırszlık önleme sistemi: Kimsenin bilmediği, asla sorgulamayacağı donanım. Olması şart olanlar - Arka kol dayama: Bu dönemde C-segment full bir arabada olmaması kabul edilemez. - Arka havalandırma: Bu da C-segment full arabada muhakkak olmalı. - Makyaj aydınlatması: 180.000 TL'ye Focus almışsın. Arabana binen ve 10 yaşında Golf, Astra, vs. arabası olan adam "aaa bunda makyaj aydınlatma yok mu yaa ?" dediği anı bir düşünün. Yukardaki donanımlar opsiyon listesine alınıp, onlardan kısılan maliyetle kol dayama, arka havalandırma, makyaj aydınlatması pekala yapılabilir ve bu kadar eleştiri almayabilirdi. Ayrıca makyajlı Focus1 Ghia'dan beri standart olan ayak bölgesi aydınlatmanın olmamasını çok garipsedim.
 9. 3 points
  yeni her zaman tabiki daha iyi ama donanım yönünden eksik eskide olupta yenide olmaması yanlış..Araç zaten on numara araca birşey demiyoruz sıkıntı OTOSAN da ,şu aracı OTOSAN değilde Doğuş oto,Borusan vs. falan ithal etseydi keşke .. Ben senide benden şikayetçi sanıyorum valla
 10. 3 points
  Rakamlar konuşur hocam, neokorteks ne derse o Ben global bazda focus donanımında bir sorun göremiyorum. Ama otosanın donanım seçimi yine gariplikleri içeriyor. Otosan gücünde bir firmanın, "ST line sedan" için daha fazla çalışması lazım. Titanyum focusun geleceğinin, fiestadan farklı olmayacağı çok net. Bir kaç ford sever, koç çalışanı vs alır başlangıçta, sonra iyice söner gider.
 11. 3 points
  Öncelikle serzenişimi dikkate alıp cevap verdiğin için teşekkür ediyorum. Söylediklerim Ford'ta biraz daha sistematik bir şekilde uygulanıyor gibime geliyor diğer markalara göre. Müşterilerin markaya olan bağlılığı Ford tarafından kötüye kullanılıyor. Aksine bu bağlılığın küçük jestler ve ayrıcalıklı bazı uygulamalarla ödüllendirilmesi bile gerekir. Onların maliyet hesabı ile eksilttikleri ve satışa büyük etki etmeyeceğini düşündükleri bir donanım benim için son derece önemli olabilir. Kaldı ki eski ve yeni titanium arasında oldukça büyük kayıp var donanımsal olarak. İnsanları sedan istiyorsan donanım yok, hatchback alırsan donanım var şeklinde radikal seçimler yapmaya zorlamak pek tuhaf bir strateji kanımca ve sonucu Focus için hüsran olacak maalesef. Ford'a hastalık derecesinde bağlılığım ben 17 yaşındayken babamın aldığı Taunus ile başladı. 4'ü Fiesta 2'si Focus olmak üzere 6 tane sıfır km araç alacak kadar Ford fanatiğiyim ama bu donanımlarla sedan almam. Hatchback de kesinlikle tercihlerim arasında yok. Bu kadar para verip kendimce en güzel kasaya binemeyip yolda hayran hayran sedanları seyretmek pek manasız olur. Demek ki MK4 almayacağım ya da Ford bu dayatmadan geri adım atacak. Zaman ne getirecek hep birlikte göreceğiz.
 12. 2 points
  115 doları görünce oha diyip sprint boostera ve pedal commander a baktım 3-5 oha daha diyip kapattım
 13. 2 points
  Arafta olma durumu kesin. St line focus gerçekten premium duruyor. Ama titanyum tasarım da uzakdoğu işi gibi. Karar versin bence de.
 14. 2 points
  Belli dediğimiz müşteri bu saatten sonra filo ile sınırlı kalır bence. Satış danışmanının altına verdiği arabada firma elbette oto park veya arka kol dayama beklentisi içinde olmaz. Üst donanım alacak bireysel müşteri içinse tüm bunlar büyük kusurdur. Şu arabada MCA Focus titanium üzerine ondaki hiçbir donanımı kısmadan aşağıdaki seçenekler eklense kimse çıkıp da bu kadar donanım eleştirisi yapmazdı: Cam tavan (Ops.) Arka kapıları da kapsayan daha detaylı bir ambians aydınlatma. (Standart) Arka koltuk için havalandırma ızgaraları. (Standart) Navigasyon ile paket halinde alınan B&O (Ops.) Vs. Vs.
 15. 2 points
  Otosan'ın bu işten anlamadığı konusunda hem fikiriz o zaman Zaten navigasyondan bu yana gıcığım bu arkadaşlara.
 16. 2 points
 17. 2 points
 18. 1 point
 19. 1 point
  Tasarım 5 Ama gözlüklük yok bunda 1.2 turbo HB ile var, diğerleri de; sedan ile bunlar. https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2019-toyota-auris-cenevrede-tanitildi/
 20. 1 point
  Aynen öyle Ozan. Arada sırada serviste zaman geçirdiğimden bilmem kaç kere benzer şeyleri gördüm. O yüzden arabacılarla muhabbet ederken hep bizim gibi kıllar için neler yapıyorsunuz diyorum Bizi de unutmayın vs
 21. 1 point
  Neden 2,3 katı artar diğer distiribitörlerin kafası çalışmıyor mu?Otosan bizi mi düşünüyorda daha pahalı olacakmış..Dahada ucuz olurdu.Örneğin opel çoğu özelliği en full donanımda standart sunuyor hemde daha ucuza veriyor örneğin astra K exelence dizel oto.160 bin tl yine en baz donanım hem 150 ps turbo benzinli hem otomatik ve 129 bin tl ,focus en baz donanım milattan önce kalma atmosferik motor manuel 132bin ve focusta paket olarak satılan bazı özellikler en full olan exelence de standart ,satılan paketlerde daha ucuza
 22. 1 point
  Hele de cam tavansa yağmurlu lacivert bir havada çok acayip bir ambians oluyor arabanın içinde. Opsiyonlar dahilindeyse ilk ekleyeceğim donanım olur. Ardından da premium bir müzik sistemi. --19 dakika sonra eklendi-- Sırf benim anlattıklarımdan etkilenip Focus ve Fiesta alan 3 arkadaşım var mesela. 2'si hala kullanıyor aldıkları aracı. Arabayı buradaki arkadaşlar kadar içselleştirmeyen bir müşteri de gündüz gezdiği showroomlardan aldığı katalogları akşam serecek koltuğun üzerine ve başlayacak kıyaslamaya. Bunda şu var onda bu var diye. Bu tip müşteriyi ikna etmek hele hele de sedan istiyorsa şu donanımla çok daha zor. Bir de etrafında aklını çelecek bir iki arkadaşı varsa Ford'tan araba alıp çıkması zor görünüyor. Sırf arkası geniş diye Octavia alan ciddi bir kitlenin varlığı söz konusuyken sedanı bu kadar güçsüz bırakmak resmen intihar.
 23. 1 point
  forum kullanıcıları bir şekilde aracıyla ilgilenen, genellikle bir eşyadan fazlası olarak gören kişiler. Yani geneli yansıttığını düşünmüyorum.
 24. 1 point
 25. 1 point
 26. 1 point
  Aslında sırf şu başlık bile Otosan'ın yüzbinlerce lira verip yaptıracağı müşteri beklentileri anketlerinden kat be kat daha doğru sonuçlar verecektir. Tabii ki dikkate alıp kullanmak isteyene. Ekonomik düzeyleri, yaşadıkları şehirler, beklentiler vs. yönüyle bu kadar geniş bir yelpazeden katılımcının bulunduğu bir platform bulunmaz bir nimet bana göre. Fikir beyan edenlerin yoğun olarak birleştiği noktalar ortada. Herkes yanlış bir Otosan doğru. Mondeo'da da dizel alıyorsan yalnızca sedan alabilirsin; liftback istiyorsan benzinli almak zorundasın, dayatmasının sonucu ortada. Bu kafayla mı Passat'a rakip olacak? Ama kâr ediyor. Ya, her şey kârlılıksa çıksınlar binek pazarından. Üretsinler şöyle yakışıklı bir yolcu otobüsü. Ford çekiciden sonra bir de otobüs pazarına girsinler.
 27. 1 point
  Herkes cam tavanı gereksiz ilan etmiş. Benim için sunroof veya cam tavan olmazsa olmazdır. Şimdiye kadar sunroof veya cam tavanı olmayan 1 tane arabam oldu, diğerlerinde hep vardı. İkinci el araba alırken bile sunroof veya cam tavan olanlara bakarım sadece.
 28. 1 point
  Aracim 2013 focus otomatik.Arkadaşlar ben 7 kere servise gittim 2 kere kavrama degisti. Avukata danisip once m.muhendisine ariza tespiti yaptirdik. Daha sonra forda ihtarname cektik aracin degisimi icin. Yanit olumsuz oldu. Bizde dava actik. Dun avukatima ford dan tel geldi aracinizi getirin yeni seri kavrama takalim demisler.( cunku aracima ford expertiz yaptirdi titremeleri bizzat kendileri tespit etti) Cevap icin sure istedik. Ama benim kararim net. Aracimin degisimini olmadi guncel degerini isteyecem 3. Secenek ise aracimi alin uzerinde 10 bin tl bana ayni donanimda veya yakin focus isteyecem. Emsal karar tonla. Bilginize.
 29. 1 point
 30. 1 point
  Yenisi ve eskisi arasında bariz donanım farkı var yenisi lehine. Fakat olmayan donanımlar nispeten işlevsel olduğu için çok gündeme geliyor. Özellikle aracı test eden biri arka koltuğa oturduğunda ne bir kol dayama ne bir havalandırma ızgarası göremeyince fazlaca boşluk hissediyor. Arkada oturanların düşünülmediği algısı oluşuyor. Ön park sensörü serviste bir şekilde taktırılır. Örnekleri mevcut. Lakin kol dayama ve havalandırma için alternatif bir yol da yok. Hepsinden önemlisi de arka kol dayamadır. Uzun yolculuklarda arkada tek veya iki kişi şeklinde seyahat edildiğinde virajlarda sağa sola savrulma durumunu arka kol dayama önlüyordu. Böyle olunca arka yolcuların uzun yolculuklarda ki yorgunlukları ve sarsılmaları azalıyordu.
 31. 1 point
  Herkese Merhaba, Ankara Başer Oto dan 60.000 bakımı için teklif aldım. Normal fiyat: 1.274 TL %15 iskonto uygularız dedi : 1.083 TL Focusclub indirimi dedim (%20 işçilik, %30 parça indirimi) : 915 TL Bakım yaptırdığınız servislerden güncel fiyat paylaşabilir misiniz? Mukayese yapacak kayıtlarımız biriksin.( Örnek olarak balatayı orjinal faturalı Motorcraft getirsem sizden o parça için sadece işçilik talep etsem olur mu diye sordum, orjinal de olsa dışarıdan getirilen hiçbir malzemenin hizmeti gerçekleştirmiyoruz dediler). @Doğan Kurban bey sanki siz daha önce Başer de bu şekilde bir işlem yaptırmıştınız değil mi? Fiyatlar çok yükselmiş.
 32. 1 point
  otosan Fordun yakasından düşse ve Ford Türkiye olarak kendi ithal etse olmazmı keşke olsa, sürekli bu donanım mevzusunu sakız gibi çiğnicez forumda.
 33. 1 point
  1.6 Ti-Vct hem de 1.6 TDCİ motorlar için 2017 Focus Kullanma Kılavuzuna bakarsanız 5w-30 yağ için FORD WSS M2C 913 D spesifikasyonunda yağ önerilmekte. Bizim araç 2011 model, bizim kılavuzda ise 913 C tavsiyesi var. Anladığım 913 D'nin daha sonraki yıllarda güncellenen bir değer olduğu. Zaten geçen sayfada siparişim üzerine gelen yağ üzerine yaptığım araştırmalarda "D" nin geriye dönük olarak "C" özelliğini karşıladığını öğrendiğimi yazmıştım. Aşağıya bazı yağ markalarının ilgili konu üzerine açıklamalarını ve açıklamalarının olduğu sayfaların linklerini ekliyorum. Böylece bu konuda artık şüphe kalmayacağını, isteyen arkadaşların da ilgili linklerden kendilerinin inceleme yapabileceğini, dolayısıyla karar verme noktasında kafa karışıklıklarının sona ereceğini tahmin ediyorum. Bu arada ben aracım için gelen yağı gönül rahatlığıyla kullandım. ♦ Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5 için: Ford WSS-M2C913-D, WSS-M2C913-C spesifikasyonunu karşılar.(https://www.castrol.com/tr_tr/turkey/car-engine-oil/engine-oil-brands/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec-product-range/castrol-magnatec-stop-start.html) ♦ Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 için: WSS-M2C913-D gerektiren tüm motorlarda kullanılabilir ve WSS-M2C913-C’nin tavsiye edildiği tüm durumlarda da kullanıma uygundur. (https://www.mobil.com/turkish-tr/passenger-vehicle-lube/pds/glxxmobil-super-3000-x1-formula-fe-5w30) ♦ Motul 8100 Eco-nergy 5W-30 için: Homologations FORD WSS M2C 913D. (https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/motul-production2/images/product_descriptions/technical_data_sheets/51/8100_Eco-nergy_5W-30_(GB).pdf?1503650923) ♦ Motul Specific 913D 5W-30 için: Specifications FORD WSS M2C 913 D (Compatible 913 A, 913 B & 913 C). (https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/motul-production2/images/product_descriptions/technical_data_sheets/68453/Specific_913D_5W-30_(GB).pdf?1503892189) ♦ Opet Fullmax 5W-30 için: Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C ve Ford WSS-M2C913-D onaylarının istendiği Ford marka hem DPF’li hem DPF’siz araçlarda da kullanılabilir. (http://opetoil.com.tr/cms/content/product/tbf/TBF_FULLMAX_5W30.pdf) Ayrıca hepsinin sonuna @Cem Boneval gerekli şartları karşıladığı müddetçe sözüyle bitiriyorum.
 34. 1 point
  Benim de jeton yeni düşüyor. Titanyumda otomatik park, opsiyon olarak bile mi yok, ya da ön park sensörleri? Cam tavan dene şey zati kuru görüntü. Onun kadar gereksiz, parasının hakkını vermeyen başka bir donanım yok. Bunu anladım
 35. 1 point
  Reklamdaki adamın kıs arkadaşıyla ilgili espri yapmıştım O arabada cam tavan olduğuna göre makyaj ayna ışıklandırması vardır yani kız arkadaşın inip Uber çağırması gerekmiyor. Ama cam tavansız herhangi bir focusta bu risk var Benim için önemli o. Eşime bir kez daha rezil olmak istemem. Araçların ilk çıktığında biraz donanım fakiri olması normal. Satışlara bakarlar iyi giderse dokunmazlar, kötü giderse bir iki birşeyler eklemeyi düşünebilirler. Karışık kuruşuk işler bunlar. Sonuçta havanda su dövüyoruz beğenen alır beğenmeyen almaz.. edit: benim bir doktor arkadaşım var. Babadan fordçular . Başka hiç bir şey almıyorlar. 5-6 yıl önce bir karşılaştım. Cruze almış. Abi %50 fiyat farkı var ne alıcam FORDu demişti.
 36. 1 point
  İnşallah diyelim ama benim pek ümidim yok zira Otosan Fiesta için kılını kıpırdatmadı. Focus'ta da pek farklı davranmaz gibime geliyor.
 37. 1 point
  Bende de durum ayni sayilir 77'de Almanya'da babamin aldigi Taunus Stationwagon ile basladi , rahmetli , ikiz kardeslerimin dogumundan 1 ay sonra aile buyudu diye almisti , yeri ayridir halen o arabanin Bakalim belki bu lansman olayindan sonra ufak tefek iyilestirmeler olur , yada olur diye umalim seceneklerde.
 38. 1 point
  Bu mühendis gruba ne diyelim bilemedim, keşke içlerinde eq su yüksek bir kaç mühendis de olsaydı. Hem yanlış şeylerden de kısmazlardı. mesela: ışıklı makyaj aynası deyip geçmemek lazım; hiç unutmuyorum 2009 yılında astra HB alan arkadaşımın bana araçta ilk gösterdiği şey ışıklı makyaj aynasıydı bak araba ne kadar lüx diye hala da o araca bindiğinde göre muhtemelen yeni focus dan lüx benim araç diyecektir hala :)) Sonra önemsiz şeylere takılıyorsunuz deniliyor ya; yine birçok bayan öğretmen arkadaşım çocuklarıyla evden sabahları bu karanlıkta nasıl çıktıklarını bilmedikleri için okula girmeden o ışıklı makyaj aynasında bir toparlıyorlar kendilerini. Reklamdaki zengin abinin kız arkadaşına hiç değinmiyorum zaten :). Yani kaç kişi kullanıyor ki zaten bu özellikleri demeden önce hem küçük şeyler de olsa insanın kendini değerli/lüx hissettiren özelliklerden (ışıklı makyaj aynası, kol dayama, kol dayamada havalandırma ızgaraları, yakında bu gidişle sıra arka koltuk kafalıklarına da gelecek!) kısılması anlamsız geliyor bana. hadi yine de bunlardan kısıldı şu bu diye ama; focus un "KENDİ KENDİNE FREN YAPAN VE PARK EDEN ARABA" dan buralara getirilmesi de üzücü?
 39. 1 point
  Hoşgeldiniz.. Bunda bir sıkıntı yok . Tabii ki Finlandiyaya giden arabaya klima koymaya gerek yok ama kış paketi gerekli buna karşılık Cezayire giden arabaya kış paketi koymaya gerek yok ama daha iyi klima, daha güçlü fan daha güçlü radyatör gerekli. Mesela çok fakir bir ülke düşünün anca patronlar focus sedan alabiliyor ve şoförle kullanıyorlar . Bu durumda arka kol dayama standart olmalı iken çok zengin bir ülke düşünün. focus sadece çocuğun okula gidiş geliş arabası olarak alınıyor. Bu durumda da arka kol dayamaya gerek hiç gerek yok di mi ama . Donanım FORDun değil distribütörün sorunu genelde ama üreticiye ait enayilikler de oluyor. Mesela makyaj aydınlatması yok sadece cam tavan alınırsa var. Bu otosanın enayiliği mi yoksa Fordun dayatması mı bilmiyorum. Bunlar biliyorsunuz karşılıklı geçip resmen pazarlık yapıyorlar . Ambiyans aydınlatma kaça olur, led paket kaça olur vs. Onlar da diyor ayda 2000 araba alırsanız 100 avro 1000-2000 arası alırsanız 140 avro gibi. Veya makyaj aydınlatma istiyorsanız cam tavan da almalısınız gibi. . Bayağı bayağı pazarlık yapıyorlar ama tabii ki eski kasada olan şeylerin şimdi olmaması hiç mantıklı değil. ben bu makyaj aydınlatmasına fena taktım. Reklamdaki herifi düşün . O kadar zengin lüks içinde yaşayan herif focus almış. Reklamın bittikten sonra gidip kız arkadaşını alıyor. Boğazda lüks restorana gidecekler , kız arkadaşı makyajıma bakayım diyor. Aynayı açıyor ışık yok. Göremiyor makyajını. Arabayı durdurtuyor. İnip Uber çağırıyor Daha önce golfte de böyle bir sıkıntı oldu. Torsiyonla bağımsız arasında aslında fark yok gibi görülüyor. İkisi de güzel viraj alıyorlar. Ama ardışık sağ sol virajlarda veya süspansiyona çok iş düşen çok engebeli bir yoldaki virajda işte o zaman torsiyon patlıyor. Ama pistte kuka koy hızlı gel virajı dön torsiyon/bağımsız arası bariz fark olmaz . Ama diğer türlü torsiyon dağılacaktır. Aynı düşüncedeyim. Daha çekici olabilirdi. Bir de iç mekan renkleri neden hep koyu olmak zorunda . isteyen krem iç mekan alıp daha ferah daha açık yürekli hissetsin. Kirlenirse kirlensin sana ne araba benim değil mi di mi ama ? Ben ST line HB in görüntüsüne bayıldım. İçi bence de sıradan bence dah iyi olabilirdi. Size de saygılar.
 40. 1 point
  Yakında her üretici 39 inch LED TV monte etmeye başlayacak gidişat onu gösteriyor. Her şey iyi güzel de bukadar büyük ekranlar hiç hoşuma gitmiyor.
 41. 1 point
  bir focus almak için 2 yıl yemeden içmeden biriktirmem lazım. bu arabalar için insan hayal bile kuramıyor
 42. 1 point
 43. 1 point
  Gene hemen kızma abi sözümüz sana değil ki. Bırak bunları başkaları dert etsin. Arka kol dayamaya gelince. Biz sürekli 3 kişi seyahat ediyoruz ve kol dayama sürekli açık ve aktif olarak kullandığımız bir donanım bizim için. Şu an kızımızla bir yere giderken de Fiesta'da bir hayli eksikliğini çekiyoruz inan. Aracı sürsem beğeneceğimi zaten biliyorum. Benim derdim şu: Bir malı yeniliyorsam eskisinde sahip olduğum her şeyi bulmak isterim bu 1. Kesinlikle yeni oyuncaklar ve özelliker isterim bu 2. Hatta eskiden titanium ile gelen bazı özelliklerin artık trend x ile standart olmasını beklersiniz çok doğal olarak. Geriye doğru bir gidiş ise mantık sınırları ile açıklanamaz. Ben böyle yazınca bazı arkadaşlar da Ford'ta mantık arama yazıyor.
 44. 1 point
 45. 1 point
  Bedelli askerler dikkat edin
 46. 1 point
 47. 1 point
 48. 1 point
  6000 tl kavrama 2 adet çatal ve şanzıman beyni.Araç bu masrafı çıkardı mecbur yaptırdık.Bir daha Ford otomatik şanzıman alırsam iki olsun....
 49. 0 points
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.