Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerikler

04-12-2018 tarihinde, tüm alanlarda en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor

 1. 8 puan
  2014 Titanium Sedan Focus Mk3 Mca ve 2018 Titanium Sedan Focus Mk4 donanım karşılaştırmasını içeriyor. -TÜRKİYE'DE SATILAN- Diğer tüm başlıklarımızda sürekli bu konu öne geçiyordu artık diğer konular kendi içinde huzurla kalır ve bu başlık da ileriye yönelik yapılacak çalışmalarda rahatça fikir verir umarım.
 2. 5 puan
  Ne diyon hocam? Senden de herkes şikayetçiydi ben hariç. Sen ne biliyorsun benim şikayetimi hayırdır ? Bunlar benim nazarımdaki çalışmam, emek ver uğraş git sen de kendi tablonu ve yorumunu yap engel olan mı var? Benim nazarımda focus 4 olan yerde 3’e dönüp bakıp kıyaslamam bile donanım dışında ilgilendiğim şeyler daha önemli. Benim bilgime göre 7-8 yıllık aracı kıyaslamak yanlış hatta bunda bile birebir kıyaslamak yanlış Avrupa’da olsam yapardım, şimdi bir de Matematik üstüne ekonomi mi öğreneceğiz?
 3. 5 puan
  +1 sedan seviyoruz st line özelliklerini alamiyorsun.. bir nevi paran var yiyemiyorsun Benim olmszsa olmazim ön park sensörü.. bunla beraber kaybolan otomatik park'ta fena değildi.. Şu şartlarda şahşen mk4 titanium mu mk3 mca ek full opsiyonlar dahil hangisi deseler mca derim ben..
 4. 3 puan
  Yeni kasada bazı donanımlarda kısma her markada oluyor ama burada olması şart olmayan donanım standart olmuş, olması şart olan donanımlar kısılmış. Olması şart olmayan donanımlar: - Kablosuz şarj: olmasa kimse niye yok demez - 360 GG kamera: Normal GG kamera olsa hiç kimse niye 360 yok demez. - Hırszlık önleme sistemi: Kimsenin bilmediği, asla sorgulamayacağı donanım. Olması şart olanlar - Arka kol dayama: Bu dönemde C-segment full bir arabada olmaması kabul edilemez. - Arka havalandırma: Bu da C-segment full arabada muhakkak olmalı. - Makyaj aydınlatması: 180.000 TL'ye Focus almışsın. Arabana binen ve 10 yaşında Golf, Astra, vs. arabası olan adam "aaa bunda makyaj aydınlatma yok mu yaa ?" dediği anı bir düşünün. Yukardaki donanımlar opsiyon listesine alınıp, onlardan kısılan maliyetle kol dayama, arka havalandırma, makyaj aydınlatması pekala yapılabilir ve bu kadar eleştiri almayabilirdi. Ayrıca makyajlı Focus1 Ghia'dan beri standart olan ayak bölgesi aydınlatmanın olmamasını çok garipsedim.
 5. 3 puan
  yeni her zaman tabiki daha iyi ama donanım yönünden eksik eskide olupta yenide olmaması yanlış..Araç zaten on numara araca birşey demiyoruz sıkıntı OTOSAN da ,şu aracı OTOSAN değilde Doğuş oto,Borusan vs. falan ithal etseydi keşke .. Ben senide benden şikayetçi sanıyorum valla
 6. 3 puan
  Rakamlar konuşur hocam, neokorteks ne derse o Ben global bazda focus donanımında bir sorun göremiyorum. Ama otosanın donanım seçimi yine gariplikleri içeriyor. Otosan gücünde bir firmanın, "ST line sedan" için daha fazla çalışması lazım. Titanyum focusun geleceğinin, fiestadan farklı olmayacağı çok net. Bir kaç ford sever, koç çalışanı vs alır başlangıçta, sonra iyice söner gider.
 7. 3 puan
  Öncelikle serzenişimi dikkate alıp cevap verdiğin için teşekkür ediyorum. Söylediklerim Ford'ta biraz daha sistematik bir şekilde uygulanıyor gibime geliyor diğer markalara göre. Müşterilerin markaya olan bağlılığı Ford tarafından kötüye kullanılıyor. Aksine bu bağlılığın küçük jestler ve ayrıcalıklı bazı uygulamalarla ödüllendirilmesi bile gerekir. Onların maliyet hesabı ile eksilttikleri ve satışa büyük etki etmeyeceğini düşündükleri bir donanım benim için son derece önemli olabilir. Kaldı ki eski ve yeni titanium arasında oldukça büyük kayıp var donanımsal olarak. İnsanları sedan istiyorsan donanım yok, hatchback alırsan donanım var şeklinde radikal seçimler yapmaya zorlamak pek tuhaf bir strateji kanımca ve sonucu Focus için hüsran olacak maalesef. Ford'a hastalık derecesinde bağlılığım ben 17 yaşındayken babamın aldığı Taunus ile başladı. 4'ü Fiesta 2'si Focus olmak üzere 6 tane sıfır km araç alacak kadar Ford fanatiğiyim ama bu donanımlarla sedan almam. Hatchback de kesinlikle tercihlerim arasında yok. Bu kadar para verip kendimce en güzel kasaya binemeyip yolda hayran hayran sedanları seyretmek pek manasız olur. Demek ki MK4 almayacağım ya da Ford bu dayatmadan geri adım atacak. Zaman ne getirecek hep birlikte göreceğiz.
 8. 2 puan
  Otosan'ın bu işten anlamadığı konusunda hem fikiriz o zaman Zaten navigasyondan bu yana gıcığım bu arkadaşlara.
 9. 2 puan
 10. 2 puan
 11. 1 puan
  Benim de jeton yeni düşüyor. Titanyumda otomatik park, opsiyon olarak bile mi yok, ya da ön park sensörleri? Cam tavan dene şey zati kuru görüntü. Onun kadar gereksiz, parasının hakkını vermeyen başka bir donanım yok. Bunu anladım
 12. 1 puan
  Reklamdaki adamın kıs arkadaşıyla ilgili espri yapmıştım O arabada cam tavan olduğuna göre makyaj ayna ışıklandırması vardır yani kız arkadaşın inip Uber çağırması gerekmiyor. Ama cam tavansız herhangi bir focusta bu risk var Benim için önemli o. Eşime bir kez daha rezil olmak istemem. Araçların ilk çıktığında biraz donanım fakiri olması normal. Satışlara bakarlar iyi giderse dokunmazlar, kötü giderse bir iki birşeyler eklemeyi düşünebilirler. Karışık kuruşuk işler bunlar. Sonuçta havanda su dövüyoruz beğenen alır beğenmeyen almaz.. edit: benim bir doktor arkadaşım var. Babadan fordçular . Başka hiç bir şey almıyorlar. 5-6 yıl önce bir karşılaştım. Cruze almış. Abi %50 fiyat farkı var ne alıcam FORDu demişti.
 13. 1 puan
  İnşallah diyelim ama benim pek ümidim yok zira Otosan Fiesta için kılını kıpırdatmadı. Focus'ta da pek farklı davranmaz gibime geliyor.
 14. 1 puan
  Bende de durum ayni sayilir 77'de Almanya'da babamin aldigi Taunus Stationwagon ile basladi , rahmetli , ikiz kardeslerimin dogumundan 1 ay sonra aile buyudu diye almisti , yeri ayridir halen o arabanin Bakalim belki bu lansman olayindan sonra ufak tefek iyilestirmeler olur , yada olur diye umalim seceneklerde.
 15. 1 puan
  Bu mühendis gruba ne diyelim bilemedim, keşke içlerinde eq su yüksek bir kaç mühendis de olsaydı. Hem yanlış şeylerden de kısmazlardı. mesela: ışıklı makyaj aynası deyip geçmemek lazım; hiç unutmuyorum 2009 yılında astra HB alan arkadaşımın bana araçta ilk gösterdiği şey ışıklı makyaj aynasıydı bak araba ne kadar lüx diye hala da o araca bindiğinde göre muhtemelen yeni focus dan lüx benim araç diyecektir hala :)) Sonra önemsiz şeylere takılıyorsunuz deniliyor ya; yine birçok bayan öğretmen arkadaşım çocuklarıyla evden sabahları bu karanlıkta nasıl çıktıklarını bilmedikleri için okula girmeden o ışıklı makyaj aynasında bir toparlıyorlar kendilerini. Reklamdaki zengin abinin kız arkadaşına hiç değinmiyorum zaten :). Yani kaç kişi kullanıyor ki zaten bu özellikleri demeden önce hem küçük şeyler de olsa insanın kendini değerli/lüx hissettiren özelliklerden (ışıklı makyaj aynası, kol dayama, kol dayamada havalandırma ızgaraları, yakında bu gidişle sıra arka koltuk kafalıklarına da gelecek!) kısılması anlamsız geliyor bana. hadi yine de bunlardan kısıldı şu bu diye ama; focus un "KENDİ KENDİNE FREN YAPAN VE PARK EDEN ARABA" dan buralara getirilmesi de üzücü?
 16. 1 puan
  Hoşgeldiniz.. Bunda bir sıkıntı yok . Tabii ki Finlandiyaya giden arabaya klima koymaya gerek yok ama kış paketi gerekli buna karşılık Cezayire giden arabaya kış paketi koymaya gerek yok ama daha iyi klima, daha güçlü fan daha güçlü radyatör gerekli. Mesela çok fakir bir ülke düşünün anca patronlar focus sedan alabiliyor ve şoförle kullanıyorlar . Bu durumda arka kol dayama standart olmalı iken çok zengin bir ülke düşünün. focus sadece çocuğun okula gidiş geliş arabası olarak alınıyor. Bu durumda da arka kol dayamaya gerek hiç gerek yok di mi ama . Donanım FORDun değil distribütörün sorunu genelde ama üreticiye ait enayilikler de oluyor. Mesela makyaj aydınlatması yok sadece cam tavan alınırsa var. Bu otosanın enayiliği mi yoksa Fordun dayatması mı bilmiyorum. Bunlar biliyorsunuz karşılıklı geçip resmen pazarlık yapıyorlar . Ambiyans aydınlatma kaça olur, led paket kaça olur vs. Onlar da diyor ayda 2000 araba alırsanız 100 avro 1000-2000 arası alırsanız 140 avro gibi. Veya makyaj aydınlatma istiyorsanız cam tavan da almalısınız gibi. . Bayağı bayağı pazarlık yapıyorlar ama tabii ki eski kasada olan şeylerin şimdi olmaması hiç mantıklı değil. ben bu makyaj aydınlatmasına fena taktım. Reklamdaki herifi düşün . O kadar zengin lüks içinde yaşayan herif focus almış. Reklamın bittikten sonra gidip kız arkadaşını alıyor. Boğazda lüks restorana gidecekler , kız arkadaşı makyajıma bakayım diyor. Aynayı açıyor ışık yok. Göremiyor makyajını. Arabayı durdurtuyor. İnip Uber çağırıyor Daha önce golfte de böyle bir sıkıntı oldu. Torsiyonla bağımsız arasında aslında fark yok gibi görülüyor. İkisi de güzel viraj alıyorlar. Ama ardışık sağ sol virajlarda veya süspansiyona çok iş düşen çok engebeli bir yoldaki virajda işte o zaman torsiyon patlıyor. Ama pistte kuka koy hızlı gel virajı dön torsiyon/bağımsız arası bariz fark olmaz . Ama diğer türlü torsiyon dağılacaktır. Aynı düşüncedeyim. Daha çekici olabilirdi. Bir de iç mekan renkleri neden hep koyu olmak zorunda . isteyen krem iç mekan alıp daha ferah daha açık yürekli hissetsin. Kirlenirse kirlensin sana ne araba benim değil mi di mi ama ? Ben ST line HB in görüntüsüne bayıldım. İçi bence de sıradan bence dah iyi olabilirdi. Size de saygılar.
 17. 1 puan
  Yakında her üretici 39 inch LED TV monte etmeye başlayacak gidişat onu gösteriyor. Her şey iyi güzel de bukadar büyük ekranlar hiç hoşuma gitmiyor.
 18. 1 puan
  bir focus almak için 2 yıl yemeden içmeden biriktirmem lazım. bu arabalar için insan hayal bile kuramıyor
 19. 1 puan
 20. 1 puan
  Gene hemen kızma abi sözümüz sana değil ki. Bırak bunları başkaları dert etsin. Arka kol dayamaya gelince. Biz sürekli 3 kişi seyahat ediyoruz ve kol dayama sürekli açık ve aktif olarak kullandığımız bir donanım bizim için. Şu an kızımızla bir yere giderken de Fiesta'da bir hayli eksikliğini çekiyoruz inan. Aracı sürsem beğeneceğimi zaten biliyorum. Benim derdim şu: Bir malı yeniliyorsam eskisinde sahip olduğum her şeyi bulmak isterim bu 1. Kesinlikle yeni oyuncaklar ve özelliker isterim bu 2. Hatta eskiden titanium ile gelen bazı özelliklerin artık trend x ile standart olmasını beklersiniz çok doğal olarak. Geriye doğru bir gidiş ise mantık sınırları ile açıklanamaz. Ben böyle yazınca bazı arkadaşlar da Ford'ta mantık arama yazıyor.
 21. 1 puan
 22. 1 puan
  Bedelli askerler dikkat edin
 23. 1 puan
 24. 1 puan
 25. 1 puan
  6000 tl kavrama 2 adet çatal ve şanzıman beyni.Araç bu masrafı çıkardı mecbur yaptırdık.Bir daha Ford otomatik şanzıman alırsam iki olsun....
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.