Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/22/2018 in all areas

 1. 3 points
  8 geldi. McLaren 720S, Porsche 911 GT2 RS, Honda Civic Type R, Lamborghini Huracán Performante, BMW M5, Ford Mustang GT PP2, Alfa Romeo Stelvio Q4 Quadrifoglio, Kia Stinger GT, Audi TT RS, Chevrolet Corvette ZR1, Mazda MX-5 Club ve Aston Martin Vantage
 2. 2 points
  Selenoid valfini çıkarıldığı gibi taktırmak çok önemli ters veya yanlış bağlantıda tekrar bozulabiliyor. Sorun selenoid valfi gibi görünüyor.
 3. 2 points
  Aküdeki enerji yeterli seviyedeyse zaten neden çalışması için kısıt konuluyor ki. 1 dk duraklamada sanki aküyü komple bitirecek. Neyse servise giriş için bekliyorum. Gelişmelerden haberdar ederim sizi.
 4. 2 points
  --2 dakika sonra eklendi--
 5. 1 point
  3 akü oldu. Bakalım bi 3 akü sonra satım diyorum
 6. 1 point
 7. 1 point
  Bir zararı olmadığını söylüyorlar ama ben de önce kontağı açıp sonra debriyaj ve marş yapıyorum. Araç zaten hazır değilse marşa hemen güç vermiyor.Gerektiğğinde 1 sn kadar bekletiyor.
 8. 1 point
 9. 1 point
  Sadece ışık için tasarlanmış bir sistem Türkiye şartlarında zırt pırt devreye girmesi akabinde bence geç çalışmaları özellikle manuel kullanıyorsam. İkincisi klima performansının ciddi düşmesi ben mesela çok soğuk sevmiyorum 23-24 gibi kullanıyorum eğer makina durursa çok erken ısınıyor tekrar lap diye çalışıyor anlamsız yere 5-10 sn durmasının manası kalmıyor. Bir de dizellerde ne kadar lüks olursa olsun araç çalışıp durma titreşimi ayrı rahatsız edici ayrıca pedalda da hissediyorsun vs vs sonuç olarak bana kesinlikle konfor kazandırmıyor. --0 dakika sonra eklendi-- Aküyü de servisten alacakmışsın yani
 10. 1 point
  Bu durumlarda S/S çalışmazmış bir MK4 focus A/T'ye sahipseniz; Sürücü kapısını açtıysanız. Sürücü emniyet kemerini çözdüyseniz. Aracınız yüksek irtifada ise. Ön cam ısıtmayı açmışsanız. Manuel vites konumuna geçtiyseniz. (Mk3 Mca'da buna S mod da dahilmiş) Aracınız dik bir eğimdeyse. Motor ısınmışsa. Dış hava sıcaklığı çok düşük veya çok yüksekse. Akü şarjı düşükse veya akü sıcaklığı optimum çalışma aralığının dışındaysa. İç ortam sıcaklığını korumak veya buğuyu azaltmak için. Direksiyonu 270 dereceden fazla döndürdüyseniz. (Mk3 Mca'da bu 90) Akü için; Otomatik Çalıştırma Durdurma özelliğine sahip araçlarda akü gereksinimi farklıdır. Aküyü, tam olarak aynı özelliklerden biriyle değiştirmeniz gerekir.
 11. 1 point
  Evet serviste işimiz bitti. Yeni yazılım yüklendi. Kavrama kontrolü yapıldı. Kavrama çok iyi durumda çıktı. Taşma kabı sağlam çıktı. Ama oluşan kılcal çizikler içime sinmedi. Yenisini taktırdım. Garantiye girmedi sağlam olduğu için. Ücreti 149tl tuttu forum indirimi yapılınca. Ss konusuna gelirsek sistemde sorun yok. Aküyü ölçtük %75 performans verdi ve değiştir ikazı çıktı cihazda. Aküyü aldığım yerse çamura yattı tabi. Kendi cihazıyla ölçtü %92 verdi. Arabanın şarj etmesi düşük diyip resmen çamur yaptı. Allah a havale edip çıktım.
 12. 1 point
  Mca ve yeni motorlarda bi durum yok zaten abi. Ford'un ilk turbo benzinlileri fazla yağ yakmasa da kapanmak istemiyorlar Benim gibi arabaya binince ilk işi SS'i kapatanlar için mükemmel. Son kiraladığım Clio'ya iyi laf saymıştım her bindiğimde açılıyor diye, bkz Punto kral
 13. 1 point
  Aslında biraz gecikmeli devreye girmesi iyi. Durma süresi tanımlansa -sözgelimi 5 saniye gibi- daha kullanışlı olur gibi. Yoksa dur-kalk trafikte bunaltıyor. Bir de yeni serilerde ısı üst limiti yükseltilmiş. Açıkcası ben SS'tan bazı aksaklıklarına gayet memnunum. Konu dışına çıktık bayağı...
 14. 1 point
  ısınana kadar pek istekli olmuyor benim gördüğüm kadarıyla. mesela okulun çıkışında bir ışık var orada durduğum zaman 5 sn sonra filan stop ediyor. çalışmadığı zamanlar oldu bende onda da kapat aç yapınca devreye girdi. 42 derecede klima açmıyor musun yahu özellikle çeşmede stop ettikten kısa süre sonra geri çalıştı. böyle bi durumda hiç devreye girmemesini tercih edebilirim.
 15. 1 point
  SS olayi fordun pacasindan akiyor. hele suanda bu basliga yazanlarin bir kisminda calisiyor bir kisminda calismiyor ya, o daha da icler acisi. hic bir sart altinda calismadigina tanik olmadim golfte.-8 derecede de calisti 42’derecede de.
 16. 1 point
 17. 1 point
  Vallahi benim ki 30 dereceye kadar canavar gibi çalışıyor. Ama onun üzerinde ı-ıh. Dün 34 derecede yanıma bir Dacia geldi, pat durdu, çat çalıştı ve gitti. Ulen Ford bir Dacia olamamışsın dedim, dediğimle kaldım.
 18. 1 point
 19. 1 point
  Yağ filtresi kağıt elemanlı. Bir ylı geçtiğinde kağıt elemanın şişip tıkanma riski vardır. Risk yüzdesi düşük ama başınıza gelip motor yatak sarınca, keşke dememek adına bir ylı aşmamakta fayda var diye düşünüyorum. 20000 km de bir olsun ama seneyi geçmesin diye düşünenlerdenim.
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.