Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/04/2018 in all areas

 1. 8 points
 2. 4 points
 3. 4 points
 4. 3 points
 5. 2 points
  Kimse sorun yaşamıyorum diye konu açmaz. Zaten pek anlamıda olmaz. Belki 10.000 kullanıcıdan 2 kişinin bir şikayeti olur. Sorunlu gibi gelir. --5 dakika sonra eklendi-- Ben forumda devamlı zamanını geçiripte, birçok konuya vakıf olan kişilerin kullanıcı hatası yapacağını düşünmüyorum açıkçası. En temel bilgileri zaten 2 Satır okuyan kişi bilir. Forumada üye olmuşsa arabasını seviyordur. Bence şansızlık. Bozulacağı vardı bozuldu. Aynı yerden aynı marka model buzdolabı alırsın. Biri 10 sene sorunsuz kullanır. biri her sene servis çağırır.. Hiçbir arabanın aynı parçası aynı km. ye gelince bozulmadığı gibi
 6. 2 points
  2018 verileri de açıklanmış. Hızlıca bakalım. Öncelikle otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2018 yılı ilk altı aylık dönemde bir önceki yılın aynı dönemine göre %11,92 azalmış. Bu otomobil satışlarında %9,82 oranında hafif ticari araç pazarında %18,64 oranında azalma olarak gerçekleşmiş. 2018 Haziran ayında azalma 2017 Haziran'a göre daha yüksek: %39. Otomobil %38, Hafif Ticari Araç Pazarı %44. Segmentlere göre bakarsak: B Sedan'lar 301 nihayet hilkat gariebsi Symbol'ü geçmiş. Oldukça bereketli bir segment. B HB'ler Sıralama değişmemiş, Clio lider, i20 ve Polo uzaktan takipteler. Fiesta'nın durumu pek düşündürücü... B SUV'lar Captur pektutulmuş, Vitara da iyi atılım yapmış. C Sedan Megane Egea'yı geçmiş. Colrolla da Focus'u. Focus'taki düşüşü kısmen m-kasa değişimine bağlamak mümkünse de tek başına yeterli mazaret mi emin değilim. C HB Değişiklik yok. C SUV'lar Qashqai Duster'ı geçmiş. 3008'de yüksek fiyatına rağmen iyi satmış. Kuga da Tucson'u yakalamaya çalışıyor. D segmenti Her zaman Passat, hep Passat. 190 tane de Mondeo satılmış. Vaaay.... D SUV'lar Honda hakim. Kodiaq da yer ediniyor.
 7. 1 point
 8. 1 point
  Tutkal fazlalığı gibi duruyor. Pas olsa içten nüfus edemez arada bir katman daha var. yine de kontrol edeceğiz sökülünce. --1 dakika sonra eklendi-- Şimdi etis ten baktım aynen servisin dediği gibi kapı sökülerek sağ ön kapıdan çıkıyormuş döşeme. İlginç geldi.
 9. 1 point
 10. 1 point
 11. 1 point
  Hemem km yaptım daha ilk günden
 12. 1 point
  Anliyorsun degil mi Bekir abi, duy sesimi
 13. 1 point
 14. 1 point
  Ben de yanlış anlaşılmayayım, size öğüt verecek konumda da değilim zaten, mazur görün. Siz zaten derdinizi gayet güzel anlatmışsınız. Anlattıklarınız başıma gelse, ben de sizin yazdıklarınızdan daha okkalı tepkiler verirdim muhtemelen ancak burada değil, demek istediğim buydu. Tekrar geçmiş olsun. Otosan'ın yapması gereken servis yetkilerini almaktır. Ha şunu da tekrar söyleyeyim, hemen her servis benzer durumda. Cevabını bildiğim halde, sonuçta bu onların işi diye servise danışıp, "öyle birşey yok" cevabı aldığım durumların sayısını ben unuttum.
 15. 1 point
  1- bu arabaya lastik alma, direkt sat yeni araba al 2- lassa alcaksan gürkan hocadan icazet almadan bu işe girişme. zararlı çıkarsın. nokta
 16. 1 point
 17. 1 point
  Peki. Eğer Anadolu yakasındaysan gel 2 dk halledelim.i, yapamazsan.
 18. 1 point
 19. 1 point
 20. 1 point
  İnitialize ecu yapmadığın için hata veriyor. read from bcm + değişikliği yap + write to bcm sonra yukarıdaki abs sekmesini tıkla initialize ecu yap, düzelecektir.
 21. 1 point
  Bende de dizel 1.6 tdci trend x var 2015 model boşta iken hiç 5lt görmedim bi gösterin bence bişey kaybetmezsiniz.
 22. 1 point
 23. 1 point
 24. 1 point
  Burada yanlış bir durum yok servise gitmeyiniz en azından bunun için.
 25. 1 point
  Aracın hareket halinde boşa atılması, güç iletimini sağlayan şanzımanın devreden çıkmasına neden olur. Dolayısıyla vitesin boşa alınma aşamasında araç pistonları bir süre hareket etmeye devam eder ve tekrar ateşleme yapar. Vites boştayken yakıt sarfiyatının artmasının temel sebebi de budur. Yani araç giderken vites takılı olduğunda, gücünü tekerleklerden aldığı için ECU motora bu güce göre yakıt ayarlaması yapar ve yakıt sarfiyatı 0 lt. olur. Bizim dizeller enjeksiyonlu olduğu için sistem bu şekilde çalışır. O yüzden merak etmeyin, ters giden bir durum yoktur. İçiniz rahat olsun.
 26. 1 point
  Nasıl böyle bir kanaate vardığını anlayamadım. herkesi kendi gibi sanma durumu mu? Kusura bakma genç kardeşim ama burada kimin ne yazacağına sen karar veremezsin. İşine geleni okur, gelmeyene bakmadan geçersin. Dileyen kurallara uymak koşulu ile dilediğini yazar. Kaldı ki, bir soru sormuşsun, bizler de cevabını vermeye çalışmışız.
 27. 1 point
 28. 1 point
  Amortisör takozu eskimiş olabilir. Lastikler ise fabrikanın opsiyon sunduğu değerlerde yani kapı eşiğinde yazan değerlerden olduğu için sorun olmaz muayenede.
 29. 1 point
 30. 1 point
 31. 0 points
  Maalesef başka servis demek başka şehir demek. Döşemede buradaki servise gelmiş. İşlem basamakları bu şekilde (tavan döşemesinin değişimi kapıdan yapılıyor) istersen bilgisayardan gösterelim diye de söylediler, kafam karıştı. Bizim millet arabanın kapısının sökülmesini arabanın takla atmasına bağlar, işin o tarafı da mevcut.
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.