Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Liderlik Tablosu


Popüler İçerikler

05-01-2017 tarihinde en çok beğenilen içerikler (tüm alanlar)

 1. ...kuZu'ya bindiğimde ilk yaptığım şeylerden birisi (emniyet kemeri taktıktan sonra) direksiyonu "Spor" mod'a alıp elk.desteği elimden geldiğince kapatmak/kısmak oluyor. Sonuçta Stang'ın genlerinde bolca drift kodu var ve onu konfor / normal mod direksiyon ile kullandığınızda (en azından ben öyle hissediyorum) derin bir "hissizlik" algılıyorum. ...ama otomatik şanzıman'dan vazgeçmem, hele ki torq konvertörlüyse Normal / Günlük kullanım araçlarında sürücünün hayatını kolaylaştıran teknolojik desteklere karşı değilim. Aracımdaki otomatik park sistemini -Hiç- kullanmadım, ön - arka ve yan park sensörlerini daha kuZu'yu hareket ettirirken kapatırım ama işin temelinde bu sistemlerin varlığı beni rahatsız etmiyor. Onlara klüp sandviç'in içinden çıkan ve alıp tabağın kenarına koyduğum ama yemediğim marul! muamelesi yapıyorum. ...ama işi muscle car'a gelince ... bakın işte orada tutucunun önde gideniyim. ESP'mi ... [email protected]@rsin ... kapat, kalkış destek mi? De get leyn! Debriyaj'ı senin yardımın olmadan da kullanırım ...vs.vs. Performans aracı (bence) sürücü vs. kuZu şeklinde olmalı ve o araç kullanıcısına "bana saygı göstermez, beni dikkatli kullanmazsan seni elime geçen ilk fırsatta öldürürüm!" hissi vermeli. Öbür türlüsü (bence) kepekli / diyet pizza gibi ... ezik, tadı - tuzu yok. bkn. alana engel olmayayım ama kalsın, ben istemem.
  4 beğeni
 2. pardon millet bu da yanlış alarm... bu akşam yağmurda dik rampada denedim. tcs çalışıyor da ışığı da yanıyor
  3 beğeni
 3. volt yazacağına watt yazan eleman bunu yaparken çarpılır zaten
  3 beğeni
 4. Ulkemin her yerine elektrik duzenli verilemez halde, ulkem insani elektrikli araba derdinde
  3 beğeni
 5. ...almazmıyım yahu. Evde "hala" duran Jack Daniels şişem bana üzgün - üzgün bakıyor, çikolata ... hatta hot chocolate'ı bile kestim, kemer'de takmıyorum/çok yaşa pantalon askısı ... kave miktarını bile yarı/yarıya azalttım ... sadece cigara, başka günahım yok. Daha ne yapayım yahu? Saksıda çimen yetiştirip onu mu kemireyim? bkn. kendi kendine "t-bone" örneği verdik diye doktorumdan fırça yedim ... iyi mi? ...diye söylenmek. ...canım çekiyorsa tüketebilmeliyim ... her şey pastorize olmak zorunda mı kardeşim? ...işte ben de tam olarak onu yapıyor ve pilli muscle car yapmayı aklından geçiren zihniyete kazıtıyorum. --1 dakika sonra eklendi-- ...evet demedim valla ... ki yapmıyorum. Fena derecede masumum yani (şimdilik) bkn. zaten yapsam Duygu ağzıma .... (siz anladınız)
  3 beğeni
 6. ...aynen. ...kirletme demeyelim de ... (laf aramızda kalsın fiyat/fayda adına 2,3EB gayet yeterli) Şöyle açıklayayım. ... güzel bir lokantaya gittiniz. Canınız yeşil çimenlerde kardeşlerine tos atarak büyümüş mutlu bir long horn ineğin sırtını yemek çekiyor ... garson geliyor ve kendinize dry steak t-bone sipariş ediyorsunuz. Kanlı olsun, yanında orta acı hardal'da isterim diye siparişi tamamlıyorsunuz. ...bekliyorsunuz, bekliyorsunuz ... yemek geliyor. Tepsiye (tabağa değil, klasik t-bone standart tabağa sığmaz) bakıyorsunuz ... ana! Et açık kahverengi/yeşil ... bu ne lan! diyorsunuz. Anında cevap geliyor .. "bifteklerimiz soya püresi ile yapılıyor! malum, hayvanlar acı çekmesin ... zaten et bünyenize zararlı!" o an yapılacak şey belli. Biftek için size servis edilen büyük et bıçağı ile önce garsonu, sonra da başta şef olmak üzere mutfak takımında çalışanları boğazlıyorsunuz. İlk duruşmada hakim sizi pişmanlık, aşırı tahrik ve cinnet nedeni ile salacağı için t-bone'u mundar eden ekibin kanı bir anlamda size "helal" ediliyor. Gelelim konumuza ... hybrid'mi yapacaksın, yap ... bana ne? Ama bir otomotiv ikonunun "çevre" "moda" vs. popüler nedenler ile "iğdiş" edilmesini kabul etmiyorum. Daha dün konu ile ilgili yorumumu flat rock ekibine de ilettim. (bolca wtf?!? ve [email protected] kenar süslemesi ile birlikte) Sonuç : Temelde Elektrikli - Hybrid ve Hidrojen yakıt hücreli araçlara karşı değilim. Kızdığım, kabul etmek istemediğim şey aynı zamanda birer kültür ikonu olan araçların bu tür muameleye layık görülmesi. Ek : aynı şekilde Diet-Cola'ya da karşıyım, low tar sigaraya'da ... kilo problemin varsa kola içme ... nedir yani?
  3 beğeni
 7. o tık sesini tok yapan bi bant varmış. bende yeni gördüm
  3 beğeni
 8. Simdi şöyle tasaruf yaparım otonom araçtan Beni işe bırakır eve gönderirim çocuğu okula bırakır. Çocuk eve gönderir hatun biner alışverişe gider ordan arabayı çocuğun okula gönderir. Çocuk alır eve gelir arabayı hatuna gönderir hatun eve gelir. Arabayı bana gönderir. Ben eve gelirim. Arabayı ekmek almaya yollarım. Giderkende çöpü artırırım. Hafta sonu kendini yıkamaya gider. Arada izin veririm kankalarıyla caddede dolaşır. Benim tasarım girdilerim bunlar.
  3 beğeni
 9. Petlas değil mi o kan çıkacak vallahi
  3 beğeni
 10. Akşam üzeri yaşanmıştır (kurgu değildir) ... arkadaşlardan biri elinde telefon ile tepemde belirir. Ben - Ne oldu? Arkadaş - Müşteri bir şey soruyor, bilemedim de ... Ben - ...pıFFF! ver konuşayım. Buyrun efendim ... Müşteri - İyi günler, arkadaşa bir şey sordum ama bilemedi ... sizden bilgi alabilir miyim? Ben - ...dinliyorum. Müşteri - Geçen gün arkadaş ile ormana gittik, arabayı park ettik ... bir süre sonra onun telefonuna mesaj düştü. Ben - ...ee? Müşteri - Mesaj "arabanızı buraya park ettiniz!" diyordu. Ben - ...ee? Müşteri - Benim arabada da aynı özellik var mı? Ben - O telefonun özelliği efendim, Apple Store'dan indiriyorsunuz. Müşteri - Arabanın değil yani ... Ben - Hayır efendim ... hatta bakayım ... bir saniye ... ismi Find My Car Müşteri - Emin misiniz? Ben - Telefondan apple store'u açtım ve aplikasyona bakıyorum, yani evet ... eminim. Müşteri - İhtiyacım olduğundan değil zaten, merak ettim de ... Ben - Peki efendim Müşteri - Yoksa ormanda ne işim var benim ... Ben - Peki efendim Müşteri - ...neyse, teşekkürler. Ben - rica ede..... dıt-dııııt- dıt-dıııt offf ya!
  3 beğeni
 11. Ve işte beklenen de gelmeye başladı. SYNC 3 AppLink ile birlikte telefonlardaki NAV uygulamaları çalışabilecek. İlk uygulama izni SYGIC'e gelmiş. Not: Amerika'da 2018 modeller ile gelmeye başlıyor.
  2 beğeni
 12. Levent ben beğenmedim demek istiyorum, sen beğendiysen tamam ama fazla abartılı olmuş görünüyor.
  2 beğeni
 13. 2 beğeni
 14. 2 beğeni
 15. Niğde gazozu ... tek geçerim. ... konuyu dağıtmayalım. Son lafım şu ... Delikanlı adam elektrikli Stang'a binmez. O kadar! bkn. aha ! racon'sa racon
  2 beğeni
 16. Anlayan bilen.. hmm.. hayirli isler. Yukarda verdiginiz rakamlardan zaten belli neden gitmedigi. Kolay gelsin. Benceee egsoz bilyasindandir degisitin duzelir.
  2 beğeni
 17. Klasik servisçi davranışı, mekaniğe karışan her türlü elektroniğe karşıyız, yabancı madde muamelesi yapar, dışlar ve kötüleriz. Benzer formatlarını her gün değişik düzeylerde yaşamıyor muyuz? (bkn. cami duvarına işeyen adam) EB'u alttan destekleyen yüksek torklu bir elektrik motoru Mustang'i daha sevilir hale getirebilir. (bkn. Tesla sürdükten sonra had safhada ikna olmuş görünen adam).
  2 beğeni
 18. Tebrik ederim tam isabet. İki kısım kış lastiği vardır; Petlas ve diğerleri.
  2 beğeni
 19. Heves varsa bize susmak düşer. Bu araçların ikinci eli çok sıkıntılı değil nasıl olsa. Bir de bir tek hafta sonu için karavan çekmek anlamsız. Mutlaka çevrede konaklayacak sevimi bir yer bulunur. Eziyetine değmez. Ama bir hafta ve üzeri değişik parkurlar için mantıklı olabilir. Neyse hevesini al bakalım. Ranger al, arkayı kapattır, bir de şişme yatak at, daha ne isterim hayattan...
  2 beğeni
 20. Sol far ampülü oturmamış abi. Çizgisi bozuk. Hee alırsın. Ortağız bir kere. Hepsini kendine istiyon bide
  2 beğeni
 21. Paypalda sakız adasında kaldığım otelin adresini tanımladım. Ama Ebay da sevkiyat adresimi yine TR olarak tanımlı. Tabi bu arada yeni bir kart ve yeni bir hesap söz konusu. Bu metodla 3 kez alış yaptım sorunsuz.
  2 beğeni
 22. Orijinal pick-up. 34 yaşında olmasına rağmen köyde 3 ay yatıp ilk marşta çalışır.
  2 beğeni
 23. Mekanı cennet olsun , Rabbim Nur içinde yatırsın... bu fotoyu görünce babam aklıma geldi, bir zamanlar çiftçilikle uğraşmış traktörü Yen'i almış yanında bir resmî... ama ne resim. Amca da maşallah babamı andırdı gözlerim doldu... Babam hayatta şükürler olsun ama onunla olan eski günleri çok özlüyorum... rabbim kimse ana baba acısı yaşatmasın( geç yaşatsın ya da)
  2 beğeni
 24. Bu rahmetli babamın Anadol kesme kamyoneti. Pazara gitmediğimiz günler nakliyecilik yapardı. Çok kaçırırdım. Araba kullanmayı bu arabada öğrendim. Anahtarları yürütüp babam motor sesini duymasın diye sokağın sonuna kadar itekleyip sonra marşa basardım.
  2 beğeni
 25. 1 beğeni
 26. Tunus'lu futbol takımı Afriacain taraftarının açtığı pankart. Futbol tarihinin özeti...
  1 beğeni
 27. bi yapıpta paylaşırsanız sevinirim bende merak ettim şimdi ön konsolu yarısını iptal edebilirim belki ama arcıma canlı olarak bakan bir cuk kişinin çok hoşuna gitti zevkim iyidir bir cok araba ile oynamalar yaptım her yaptığım araçlar ilgi görüyor birde fokus yapayım dedim
  1 beğeni
 28. Merhaba... dostlar içimde yüksek araca binme isteği baş gösterdi , bunun en ucuz yolu da pikaplar diye düşünüyorum(dizel olup ucuz olan ) bu yüzden de pikapları test ettim görünüş ve fiyat olarak öne çıkanlar Ranger ve Navara oldu. -Alacağım araç 4x2 olacak (4x4 lerin kol gibi vergileri yüzünden uzak duruyorum) , %90 şehir içi kullanacağım off road yapacağım pek söylenemez. Pikapla birlikte bir de çekme karavan alıp hafta sonları gezmeyi planlıyorum. -Navarada beni cezbeden tasarımı ve 5 kollu süspansiyonu oldu, fazla kullanamadım trafikte dolaştım 5 dk ve tam anlayamadım ama araştırmalarıma göre diğer pikaplara göre oldukça konforluymuş ama capon arabalarının kapılarındaki o tık sesi beni fı-tık ediyor o yüzden biraz çekimser davranıyorum. -Ranger a gelirsek fazla söze gerek yok aslında ama o heybetli duruşu ve kapısını açıp kapattığımdaki o tok sesi hoş ve araştırdım güvenlik testlerinden 5 yıldız alan tek pikapmış. konfor konusunda da o böbrek taşı dökme efsanesini yaşamadım, tatmin ediciydi sonuçta bindiğim araç kamyonet bunun bilincindeyim ve beklentilerim o yönde ama fordun o motoru soğukken çıkan motor sesi çok rahatsız edici fiyat olarak da 2016 nın aralık ayı fiyatlarını söyleyeceğim yakıt olarak da 2 aracın da ort 8 lt yakacağını varsayıyorum -Navara`nın bayii fiyatı 80 bin liraydı tekna paketi -Ranger`in ise 82 bin fiyat çektiler Sonuca gelelim; -bu araçlar hakkında yorumlarınızı değerlendirmeye alacağım yardımcı olursanız sevinirim
  1 beğeni
 29. resimde gece cekildiği için ışıklar fotoda yuksek yanıyo gibi çıkmış ama canlı olarak baktığımızda cok ince bi ip gibi ve göz almayan görsellik var resim aldatıyo biraz gürkan abi
  1 beğeni
 30. Adam 2018e erken girmiş hem de baya baya 🤣🤣
  1 beğeni
 31. Son dediğine... Sadece çekişe göre takılacaksa hiç takma daha iyi... Bence 4 takılmalı eğer takılacaksa..
  1 beğeni
 32. 1 beğeni
 33. sağ aynın altında olması lazım. sensör hiç olmasa hata verir yada sabit bir değer gösterir diye düşünüyorum. Bozuk/kötü olması daha olası. Değişebilir bir şeymi bilmiyorum.
  1 beğeni
 34. Sen bunu koy, ikinci gun vergi memurlari kapina dayanir; gacah elektrik kullaniyomusunuz diye. Diyelim ki gelmediler, kac gunde sarj edicen aga
  1 beğeni
 35. 75/950= 0.0789 100/1250=0.0800 (F1 bu kadar ağırmı gerçekten?) Yani birim ağırlığa düşen güç miktarı çok yakın, bu durumda performansta çok farklı olmaz. computest vs hikaye o %66nın bir geçerliliği yok. baskı balata çok kötü olduğu zaman sürekli kaçırma yapıp performansı etkiler onuda fark edersiniz. Rampada yüksek vites düşük devirde gazı kökleyin, araç hızlanmadan devir artıyorsa balata bitmiştir. Madem ankaradasınız Öner oto Tuncay ustaya bi uğrayın, içiniz rahatlar.
  1 beğeni
 36. Teşekkürler dün youtube'da da izledim. Kapı tamiri ve ayna altına led montajını birlikte yapacam burdan inşallah paylaşımda bulunurum.
  1 beğeni
 37. 1 beğeni
 38. şahsi fikrim; eğer hb kasa size uyuyorsa gaza dönüp yepyeni aracınızla olmaya devam edin. 2,el araç muammasıyla uğraşmaz ve içiniz rahat binersiniz. zaten satarken lpg olumlu faktördür. dizelin torku dışında avantajı yok bence. bakım ve tamir masrafları yaptığı tasarrufu kat kat geçiyor.
  1 beğeni
 39. Abi birde parça almadan haber edersen etraftan sorduralım biz de. Bu arada Tuncay usta ne derse kabul et. Adam gibi adamdır. İşini en iyi yapan ankara da tek ustadır. Rahatlıkla güvenebilirsin.
  1 beğeni
 40. 1 beğeni
 41. 1 beğeni
 42. Yazın alacaksanız, yaz gelsin o fiyatlara ne var görelim.
  1 beğeni
 43. 1 beğeni
 44. Hayirli ugurlu olsun. Bugun anakara sasmazda bu cihazin fiziksel olarak aynisini navimex 9941 modeli iscilik dahil 1350 liraya taktirdim. 1.6 ghz cortex a9 islemci 1 gb ram var. Igo 8 navi var icinde. Iscilik kisminda bizzat gozlemledim. Birsuru kablo kesip bant kullandilar. Sozde tak cikar monte ediliyordu bunlar. Ozetle geri kamerasi oldukca seri. Menuler akici ve dokunmatik hassasiyeti gayet iyi. Genel olarak cihazi begendim ama ses muzik olayi pert. . Ekolayzer ayari falan baktim ama duzelmiyor. Style ses sistemini begenmeyenlerdendim. Ama suan mumla ariyorum. Bas ölü durumda. Yuksek volumlerde tiz iskenceye donuyor. Sesler karisiyor . Bilemedim problem nedir. Sizin ses sisteminde rahatsiz edici bir durum varmi.
  1 beğeni
 45. 1 beğeni
 46. Gerekli cevaplar verilmiş ama ben yine de tekrarlayayım. Rölantide uzun süre çalışan aracın tüketimi fazla olur bir. Tek bir sefer üstelik sadece 100 km giderek yakıt almakla sonuca varmak hatalı olur iki; az yakıtta benzini koyan pompacının kestiği zaman önemli farklara neden olabilir. 10 dakika çalıştırmaya gelince. Yapmayın. Motoru daha fazla yıpratırsınız. Araç rölantide düşük ısıda çalışır ve soğuk çalışma dönemi uzar. Yük altında, yani sürüş esnasında ısı daha fazla olur ve ısınma süresi kısalır. Bu nedenle düzgün rölanti tuttuğu anda -ki buna genelde bir dakika yeter- yürüyün, ilk 5-10 dakika 2000-2500 dd civarında üst vitese atın, ancak bir üst vitese geçtiğinizde de araç 1500 dd altında olmasın. Hemp vakitten tasarruf edersiniz hem de aracın motorunu korumuş olursunuz. Tabii camı temizlemeden yola çıkmayın, ama onu da araç çalışmazken de temizleyebilirsiniz.
  1 beğeni
 47. Birinci sayfada harfiyen her şey yazıyor. Ben de yaptım sadece ilk sayfayı okumanız bence yeterli
  1 beğeni
 48. asıl o göstergeyi bu arabaya layık görenler kafayı yemiş Büyük ikramiye bana çıksa forumdaki tüm 2 satırlılara geniş ekran hediye decektim şerefsizim
  1 beğeni
 49. Abi şükürü EGO'ya binince de edicen, porşeye binince de. porşeye binince daha çok etmemiz bile gerekebilir daha hızlı kullanıyorsak Çıkınca alayını yardım kuruluşlarına bağışladığımızda da tımarhaneye tıkmasınlar bizi Neyse bunları daha derinlere inmeden bir sonraki yılbaşına bırakalım. Ekstra verilecek detay da, insanların "çıksa ne yaparım ne ederim ne alırım" şeklindeki düşüncelerinin biyolojik ve psikolojik etkilerinin olumlu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey. Hatta yuutuptaki Tony Robbins'in TED konuşmasında da geçmişti, ilk orada da duymuş olabilirim. O yüzden çıkmayınca saçmalamadan, 911,RS,328,i8 hayalleri kurmanın bir zararı yok tabiki de çıkarsa yakup'un eve 10 kilo baklava yollatıcam ki sonumuz Gürkan abi gibi olmasın Bir de R1 alıp Servet abiyi yolda kıstırıp giderkene arka sileceğini kaldırıcam
  1 beğeni
 50. evimize bir kedi daha geldi ... ismi fırtına, kendisi ise bildiğiniz sıçan. Korku katsayısı sıfır, merak ise binbeşyüz ... kucakta yaşamayı, devamlı oyun oynamayı, gece yorganımın altına sızıp sıcakta sırt üstü uyumayı seviyor ... bir başka sevdiği şey ise PS4. aleti ne zaman açsam gelip üzerine yatıyor (büyük ihtimal ile ısı nedeni ile ...) yani benim oyun konsolunun ismi artık @Kemal Yerebakan 'ın haklı müdahalesi ile PS4 değil, Pisi4
  1 beğeni
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+02:00

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.