Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerikler

05-01-2017 tarihinde, tüm alanlarda en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor

 1. 4 puan
  ...kuZu'ya bindiğimde ilk yaptığım şeylerden birisi (emniyet kemeri taktıktan sonra) direksiyonu "Spor" mod'a alıp elk.desteği elimden geldiğince kapatmak/kısmak oluyor. Sonuçta Stang'ın genlerinde bolca drift kodu var ve onu konfor / normal mod direksiyon ile kullandığınızda (en azından ben öyle hissediyorum) derin bir "hissizlik" algılıyorum. ...ama otomatik şanzıman'dan vazgeçmem, hele ki torq konvertörlüyse Normal / Günlük kullanım araçlarında sürücünün hayatını kolaylaştıran teknolojik desteklere karşı değilim. Aracımdaki otomatik park sistemini -Hiç- kullanmadım, ön - arka ve yan park sensörlerini daha kuZu'yu hareket ettirirken kapatırım ama işin temelinde bu sistemlerin varlığı beni rahatsız etmiyor. Onlara klüp sandviç'in içinden çıkan ve alıp tabağın kenarına koyduğum ama yemediğim marul! muamelesi yapıyorum. ...ama işi muscle car'a gelince ... bakın işte orada tutucunun önde gideniyim. ESP'mi ... s@kt@rsin ... kapat, kalkış destek mi? De get leyn! Debriyaj'ı senin yardımın olmadan da kullanırım ...vs.vs. Performans aracı (bence) sürücü vs. kuZu şeklinde olmalı ve o araç kullanıcısına "bana saygı göstermez, beni dikkatli kullanmazsan seni elime geçen ilk fırsatta öldürürüm!" hissi vermeli. Öbür türlüsü (bence) kepekli / diyet pizza gibi ... ezik, tadı - tuzu yok. bkn. alana engel olmayayım ama kalsın, ben istemem.
 2. 3 puan
  pardon millet bu da yanlış alarm... bu akşam yağmurda dik rampada denedim. tcs çalışıyor da ışığı da yanıyor
 3. 3 puan
  volt yazacağına watt yazan eleman bunu yaparken çarpılır zaten
 4. 3 puan
  Ulkemin her yerine elektrik duzenli verilemez halde, ulkem insani elektrikli araba derdinde
 5. 3 puan
  ...almazmıyım yahu. Evde "hala" duran Jack Daniels şişem bana üzgün - üzgün bakıyor, çikolata ... hatta hot chocolate'ı bile kestim, kemer'de takmıyorum/çok yaşa pantalon askısı ... kave miktarını bile yarı/yarıya azalttım ... sadece cigara, başka günahım yok. Daha ne yapayım yahu? Saksıda çimen yetiştirip onu mu kemireyim? bkn. kendi kendine "t-bone" örneği verdik diye doktorumdan fırça yedim ... iyi mi? ...diye söylenmek. ...canım çekiyorsa tüketebilmeliyim ... her şey pastorize olmak zorunda mı kardeşim? ...işte ben de tam olarak onu yapıyor ve pilli muscle car yapmayı aklından geçiren zihniyete kazıtıyorum. --1 dakika sonra eklendi-- ...evet demedim valla ... ki yapmıyorum. Fena derecede masumum yani (şimdilik) bkn. zaten yapsam Duygu ağzıma .... (siz anladınız)
 6. 3 puan
  ...aynen. ...kirletme demeyelim de ... (laf aramızda kalsın fiyat/fayda adına 2,3EB gayet yeterli) Şöyle açıklayayım. ... güzel bir lokantaya gittiniz. Canınız yeşil çimenlerde kardeşlerine tos atarak büyümüş mutlu bir long horn ineğin sırtını yemek çekiyor ... garson geliyor ve kendinize dry steak t-bone sipariş ediyorsunuz. Kanlı olsun, yanında orta acı hardal'da isterim diye siparişi tamamlıyorsunuz. ...bekliyorsunuz, bekliyorsunuz ... yemek geliyor. Tepsiye (tabağa değil, klasik t-bone standart tabağa sığmaz) bakıyorsunuz ... ana! Et açık kahverengi/yeşil ... bu ne lan! diyorsunuz. Anında cevap geliyor .. "bifteklerimiz soya püresi ile yapılıyor! malum, hayvanlar acı çekmesin ... zaten et bünyenize zararlı!" o an yapılacak şey belli. Biftek için size servis edilen büyük et bıçağı ile önce garsonu, sonra da başta şef olmak üzere mutfak takımında çalışanları boğazlıyorsunuz. İlk duruşmada hakim sizi pişmanlık, aşırı tahrik ve cinnet nedeni ile salacağı için t-bone'u mundar eden ekibin kanı bir anlamda size "helal" ediliyor. Gelelim konumuza ... hybrid'mi yapacaksın, yap ... bana ne? Ama bir otomotiv ikonunun "çevre" "moda" vs. popüler nedenler ile "iğdiş" edilmesini kabul etmiyorum. Daha dün konu ile ilgili yorumumu flat rock ekibine de ilettim. (bolca wtf?!? ve f@ck kenar süslemesi ile birlikte) Sonuç : Temelde Elektrikli - Hybrid ve Hidrojen yakıt hücreli araçlara karşı değilim. Kızdığım, kabul etmek istemediğim şey aynı zamanda birer kültür ikonu olan araçların bu tür muameleye layık görülmesi. Ek : aynı şekilde Diet-Cola'ya da karşıyım, low tar sigaraya'da ... kilo problemin varsa kola içme ... nedir yani?
 7. 3 puan
  o tık sesini tok yapan bi bant varmış. bende yeni gördüm
 8. 3 puan
  Simdi şöyle tasaruf yaparım otonom araçtan Beni işe bırakır eve gönderirim çocuğu okula bırakır. Çocuk eve gönderir hatun biner alışverişe gider ordan arabayı çocuğun okula gönderir. Çocuk alır eve gelir arabayı hatuna gönderir hatun eve gelir. Arabayı bana gönderir. Ben eve gelirim. Arabayı ekmek almaya yollarım. Giderkende çöpü artırırım. Hafta sonu kendini yıkamaya gider. Arada izin veririm kankalarıyla caddede dolaşır. Benim tasarım girdilerim bunlar.
 9. 3 puan
  Orijinal pick-up. 34 yaşında olmasına rağmen köyde 3 ay yatıp ilk marşta çalışır.
 10. 3 puan
  Petlas değil mi o kan çıkacak vallahi
 11. 3 puan
  Akşam üzeri yaşanmıştır (kurgu değildir) ... arkadaşlardan biri elinde telefon ile tepemde belirir. Ben - Ne oldu? Arkadaş - Müşteri bir şey soruyor, bilemedim de ... Ben - ...pıFFF! ver konuşayım. Buyrun efendim ... Müşteri - İyi günler, arkadaşa bir şey sordum ama bilemedi ... sizden bilgi alabilir miyim? Ben - ...dinliyorum. Müşteri - Geçen gün arkadaş ile ormana gittik, arabayı park ettik ... bir süre sonra onun telefonuna mesaj düştü. Ben - ...ee? Müşteri - Mesaj "arabanızı buraya park ettiniz!" diyordu. Ben - ...ee? Müşteri - Benim arabada da aynı özellik var mı? Ben - O telefonun özelliği efendim, Apple Store'dan indiriyorsunuz. Müşteri - Arabanın değil yani ... Ben - Hayır efendim ... hatta bakayım ... bir saniye ... ismi Find My Car Müşteri - Emin misiniz? Ben - Telefondan apple store'u açtım ve aplikasyona bakıyorum, yani evet ... eminim. Müşteri - İhtiyacım olduğundan değil zaten, merak ettim de ... Ben - Peki efendim Müşteri - Yoksa ormanda ne işim var benim ... Ben - Peki efendim Müşteri - ...neyse, teşekkürler. Ben - rica ede..... dıt-dııııt- dıt-dıııt offf ya!
 12. 2 puan
  Ve işte beklenen de gelmeye başladı. SYNC 3 AppLink ile birlikte telefonlardaki NAV uygulamaları çalışabilecek. İlk uygulama izni SYGIC'e gelmiş. Not: Amerika'da 2018 modeller ile gelmeye başlıyor.
 13. 2 puan
  Levent ben beğenmedim demek istiyorum, sen beğendiysen tamam ama fazla abartılı olmuş görünüyor.
 14. 2 puan
 15. 2 puan
 16. 2 puan
  Niğde gazozu ... tek geçerim. ... konuyu dağıtmayalım. Son lafım şu ... Delikanlı adam elektrikli Stang'a binmez. O kadar! bkn. aha ! racon'sa racon
 17. 2 puan
  Anlayan bilen.. hmm.. hayirli isler. Yukarda verdiginiz rakamlardan zaten belli neden gitmedigi. Kolay gelsin. Benceee egsoz bilyasindandir degisitin duzelir.
 18. 2 puan
  Klasik servisçi davranışı, mekaniğe karışan her türlü elektroniğe karşıyız, yabancı madde muamelesi yapar, dışlar ve kötüleriz. Benzer formatlarını her gün değişik düzeylerde yaşamıyor muyuz? (bkn. cami duvarına işeyen adam) EB'u alttan destekleyen yüksek torklu bir elektrik motoru Mustang'i daha sevilir hale getirebilir. (bkn. Tesla sürdükten sonra had safhada ikna olmuş görünen adam).
 19. 2 puan
  Tebrik ederim tam isabet. İki kısım kış lastiği vardır; Petlas ve diğerleri.
 20. 2 puan
  Heves varsa bize susmak düşer. Bu araçların ikinci eli çok sıkıntılı değil nasıl olsa. Bir de bir tek hafta sonu için karavan çekmek anlamsız. Mutlaka çevrede konaklayacak sevimi bir yer bulunur. Eziyetine değmez. Ama bir hafta ve üzeri değişik parkurlar için mantıklı olabilir. Neyse hevesini al bakalım. Ranger al, arkayı kapattır, bir de şişme yatak at, daha ne isterim hayattan...
 21. 2 puan
  Sol far ampülü oturmamış abi. Çizgisi bozuk. Hee alırsın. Ortağız bir kere. Hepsini kendine istiyon bide
 22. 2 puan
  Huzur mu arıyorsun? Kamooon
 23. 2 puan
  Ekolayzırda var. bas/tiz ayarıda hatta moda göre pop jazz tarzıda seçebiliyorsun. Değişiyor. Yaşlı olduğumdan yüksek ses sevmim benim için sorun değil yane
 24. 2 puan
  Paypalda sakız adasında kaldığım otelin adresini tanımladım. Ama Ebay da sevkiyat adresimi yine TR olarak tanımlı. Tabi bu arada yeni bir kart ve yeni bir hesap söz konusu. Bu metodla 3 kez alış yaptım sorunsuz.
 25. 2 puan
  Mekanı cennet olsun , Rabbim Nur içinde yatırsın... bu fotoyu görünce babam aklıma geldi, bir zamanlar çiftçilikle uğraşmış traktörü Yen'i almış yanında bir resmî... ama ne resim. Amca da maşallah babamı andırdı gözlerim doldu... Babam hayatta şükürler olsun ama onunla olan eski günleri çok özlüyorum... rabbim kimse ana baba acısı yaşatmasın( geç yaşatsın ya da)
 26. 2 puan
  Bu otonom arabaları tasarlayan ve test edenleri Türkiye'ye getir, bu projeyi önümüzdeki 50 sene için rafa kaldırırlar.
 27. 2 puan
  Bu rahmetli babamın Anadol kesme kamyoneti. Pazara gitmediğimiz günler nakliyecilik yapardı. Çok kaçırırdım. Araba kullanmayı bu arabada öğrendim. Anahtarları yürütüp babam motor sesini duymasın diye sokağın sonuna kadar itekleyip sonra marşa basardım.
 28. 1 puan
 29. 1 puan
  Bu işleri tecrübeli kişilere mümkünse doktoruna sormak iyidir; bknz: https://www.focusclubtr.com/topic/13471-elektrikli-bagaj-ve-bluetooth-sorunu/#comment-398412
 30. 1 puan
  Merhaba... dostlar içimde yüksek araca binme isteği baş gösterdi , bunun en ucuz yolu da pikaplar diye düşünüyorum(dizel olup ucuz olan ) bu yüzden de pikapları test ettim görünüş ve fiyat olarak öne çıkanlar Ranger ve Navara oldu. -Alacağım araç 4x2 olacak (4x4 lerin kol gibi vergileri yüzünden uzak duruyorum) , %90 şehir içi kullanacağım off road yapacağım pek söylenemez. Pikapla birlikte bir de çekme karavan alıp hafta sonları gezmeyi planlıyorum. -Navarada beni cezbeden tasarımı ve 5 kollu süspansiyonu oldu, fazla kullanamadım trafikte dolaştım 5 dk ve tam anlayamadım ama araştırmalarıma göre diğer pikaplara göre oldukça konforluymuş ama capon arabalarının kapılarındaki o tık sesi beni fı-tık ediyor o yüzden biraz çekimser davranıyorum. -Ranger a gelirsek fazla söze gerek yok aslında ama o heybetli duruşu ve kapısını açıp kapattığımdaki o tok sesi hoş ve araştırdım güvenlik testlerinden 5 yıldız alan tek pikapmış. konfor konusunda da o böbrek taşı dökme efsanesini yaşamadım, tatmin ediciydi sonuçta bindiğim araç kamyonet bunun bilincindeyim ve beklentilerim o yönde ama fordun o motoru soğukken çıkan motor sesi çok rahatsız edici fiyat olarak da 2016 nın aralık ayı fiyatlarını söyleyeceğim yakıt olarak da 2 aracın da ort 8 lt yakacağını varsayıyorum -Navara`nın bayii fiyatı 80 bin liraydı tekna paketi -Ranger`in ise 82 bin fiyat çektiler Sonuca gelelim; -bu araçlar hakkında yorumlarınızı değerlendirmeye alacağım yardımcı olursanız sevinirim
 31. 1 puan
  Ben beğendim valla gayet güzel olmuş ??
 32. 1 puan
  resimde gece cekildiği için ışıklar fotoda yuksek yanıyo gibi çıkmış ama canlı olarak baktığımızda cok ince bi ip gibi ve göz almayan görsellik var resim aldatıyo biraz gürkan abi
 33. 1 puan
 34. 1 puan
  ...bunu söyledin ya ; an itibarı ile seni sevmiyorum. bkn.bil istedim.
 35. 1 puan
  Elektrik destekli direksiyonu tutan, elektrik destekli motoru da sürer sürer
 36. 1 puan
  şahsi fikrim; eğer hb kasa size uyuyorsa gaza dönüp yepyeni aracınızla olmaya devam edin. 2,el araç muammasıyla uğraşmaz ve içiniz rahat binersiniz. zaten satarken lpg olumlu faktördür. dizelin torku dışında avantajı yok bence. bakım ve tamir masrafları yaptığı tasarrufu kat kat geçiyor.
 37. 1 puan
  Temiz 5.9 bi cherokee bulabilseniz güzel olur. Tüplü ve öfkeli
 38. 1 puan
  Eski günleri hatırladım. Ben Murat 124'ü modifiye etmiştim. Benzer yaklaşım burada da var. Yanlışlarımı bulun lütfen... Bu şimdi 1300 cc XFlow Ford SOHC motoru değil mi? Yakıt karışmını iki tane yatık Weber 40/45 karbüratör özel emme manifoldu ile sağlıyor. 4-2-1 headers egzoz sistemi var. Silindir kapağı değişmiş, olası süpablarla da oynanmıştır. Büyük olasılıkla Piper 320 derece civarında bir egzantrik vardır. Gücünü 110-120 PS civarında 7000 dd dolaylarında verir. Bayağı bir çıplak kullanıldığından 850 kg civarında ağırlığı olur ki bu kombinasyon yeterli bir performans sağlar. Süspansiyonu da yeterince sert ve oldukça stabil ayarlı görünüyor. Ne diyelim: Başarılar! Historic'te yılların ustası Engin Kap ve Escort'u ile mücadele etmek kolay değil.
 39. 1 puan
  Kaan abi kızıl derili olarak doğsan senin ismin "Gözden yas getirirken sandalyeden düşüren " olurdu. Yada "Cay içerken ekrana püskürtüren"
 40. 1 puan
  @Yahya Akman sıfır anfi satıyordu bakın isterseniz.
 41. 1 puan
  Yolda görmeyim, görürsem daşlarım, mındar olur metal yığınları.
 42. 1 puan
  bitü ne? ayrıca bizde bas tiz olarak değil, 8 li ekolayzır var sadece ama ne kadar ayarlasanda sanki bişeyler eksik
 43. 1 puan
  Yazın alacaksanız, yaz gelsin o fiyatlara ne var görelim.
 44. 1 puan
 45. 1 puan
  ...elimizden önce güzelim fosil yakıtlı motorlarımızı sonra da direksiyonlarımızı alıyorlar. bkn. içinden ağır küfür etmek...
 46. 1 puan
  Genelde ikaz sesi araç hareket halinde bagaj açmaya basarsanız çıkıyor. Normalde ikaz vermiyor yada sürekli bir ses çıkarmıyor. Yarıda kalırsa elle sonuna kadar açıyorum bagaj kapağını, düğmeye basıp bıraktım mı kendisi eskisi gibi kapalıyor. Acaba diyorum sesli komutta çalışmadığı için sigortalarda mı var bir sıkıntı.
 47. 1 puan
  Birinci sayfada harfiyen her şey yazıyor. Ben de yaptım sadece ilk sayfayı okumanız bence yeterli
 48. 1 puan
  Benim arabaya TCS koymamış olamazlar değil mi mı ? Yol bilgisayarında sekmesi var, kapatınca ekranda TCS off ışığı yazıyor. Fakat bugüne kadar pek çok kez kısa süreli patinaja düşsem de hiç devreye girdiğini göremedim (mülayim mi kullanıyorum ?) Yılbaşı gecesi çok dik bir, kar slush'ı içeren, rampada arka da bayağı ağırken yani patinaj kaçınılmazken araba patinaja düştü ve TCS ışığı hiç yanmadı. Bir kaç saniye sağ sol yaptıktan sonra bir yerlere tutunup devam etti
 49. 1 puan
  Abi şükürü EGO'ya binince de edicen, porşeye binince de. porşeye binince daha çok etmemiz bile gerekebilir daha hızlı kullanıyorsak Çıkınca alayını yardım kuruluşlarına bağışladığımızda da tımarhaneye tıkmasınlar bizi Neyse bunları daha derinlere inmeden bir sonraki yılbaşına bırakalım. Ekstra verilecek detay da, insanların "çıksa ne yaparım ne ederim ne alırım" şeklindeki düşüncelerinin biyolojik ve psikolojik etkilerinin olumlu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey. Hatta yuutuptaki Tony Robbins'in TED konuşmasında da geçmişti, ilk orada da duymuş olabilirim. O yüzden çıkmayınca saçmalamadan, 911,RS,328,i8 hayalleri kurmanın bir zararı yok tabiki de çıkarsa yakup'un eve 10 kilo baklava yollatıcam ki sonumuz Gürkan abi gibi olmasın Bir de R1 alıp Servet abiyi yolda kıstırıp giderkene arka sileceğini kaldırıcam
 50. 1 puan
  Konya'daki usta ve parça önerisi sunamam lakin parça için @ER-OL Otomotiv'e ulaşırsanız en azından piyasaya göre uygun fiyatı verir. Söylemek gerekir mi bilmiyorum bir çok yere gitmişsiniz, hafızalamayı yapıldı değil mi? 'Elle en üst noktaya getirin bagaj kapağını daha sonra kapaktaki düğmeye 3-5 sn basılı tutuyorsunuz'
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.