Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerikler

30-12-2016 tarihinde en çok beğenilen içerikler (tüm alanlar)

 1. 6 puan
 2. 5 puan
  Çekirdeği aldım önüme konuya daldım 1 saattir okuyorum, evlilik programlarından daha eğlenceli Bu arada sana da geçmiş olsun Doğan'cım.
 3. 4 puan
  Herkes kendi iyi olduğuna inandığı lastiği kullanacak ve kullanmaya devam edecek zaten. ADAC Petlas'ı dünyanın en iyi ya da en kötü lastiği ilan etse bile bu değişmeyecek. Çoğu şeyde olduğu gibi en büyük etken psikolojik güven. Herkes kendi fikrini yine belirtsin tabikide de farklı fikirler paylaştıklarınızla bitmeyecek ve hiç bir şey değiştirmeyecek tartışmalara girmeyin lütfen. Bunu da tüm forum üyeleri, internet alemi, kolu komşu, kaynım ve de kendi yaşadığım tecrübem toplaşsa bile ADAC ve benzeri test kurumlarının ilk 3'üne 5'ine girmemiş lastiklere hiç bir şekilde güvenmeyecek biri olarak belirtiyorum.
 4. 3 puan
  Merhaba arkadaşlar dün n11.com dan sipariş ettiğim elm 327 kablom geldi ve hemen araca bağlayıp denemelere başladım ama (can't open port) uyarısı aldım. Forumu okudum ve sorunun kablo sürücüsünde olduğunu öğrendim windows 8.1 için geçerli sürümü yükledim ve bugün tekrar denedim. Araca kabloyu bağladım programı açtım ama bu seferde read from BCM kısmında hata aldım (.....init) gibi bir hataydı sonra kabloyu çıkarıp tekrar denedim birkaç defa daha tekrarladım bu sefer bağlandı. İlk mesajda yazılanları harfiyen uyguladım ve her write from BCM' ye basışımda motor arızası motor yağı arızası gibi hatalar verdi ama sonuçta işlemleri tamamladım ve abs'den kaydettim . Şimdi sürücü destek ekranında hill holder,lastik basınç seçenekleri aktifleşti. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim iyi ki varsınız
 5. 3 puan
 6. 3 puan
  Tam takmaktan vazgeçecekken tavan gözlük panelini komple soktum. Kablo güneşligin altına yapışık vaziyette duruyordu. Montajını yaptım Elm ile aktif etmek kaldı.
 7. 2 puan
  St Logosu için; IPC tabındaki verileri şu şekilde değiştirin(orjinal değerleri saklamayı unutmayın): DE04: FFFF0000 DE22: FFFFF787 Sonra Focccus Central Configden #236yı ST olarak değiştirin ve ABS sekmesinden initialize ECU yapın.
 8. 2 puan
  Biz değil de yetkili servis bu konuda yardımcı olabilir.
 9. 2 puan
 10. 2 puan
  Kullanılabilir evet, ancak hangi fonksiyonların sağlıklı çalışıp çalışmayacağını bilemeyiz. En azından ben bilmiyorum. Ben daha önce mk3'ün ekran, teyp ve tuş takımını araçta denedim. (Mk3 ekranının görüntü kalitesini beğenmediğim için kullanmadım) Parçalar bütünlük içinde olduğu sürece bir sorun olacağını sanmıyorum. Eğer sync modülünün pin dizilimi de aynıysa o da sorunsuz çalışır diye düşünüyorum. Özetle bence çalışmaması için bir neden yok. Deneyip görmek gerek. Ancak ben mesuliyet kabul etmem
 11. 2 puan
  O ne yav. Trip 24 ken km 51111. Trip 27 olmuş km 51115. Trip farkı 3 ama km farkı 4.
 12. 2 puan
  Araç durur konumda vites P'de değilse ve sürücü kapısı açılırsa, P'ye alın diye uyarır verir. Vitesi N'ye alın, el frenini kaldırın ve P'ye getirin vitesi doğrusu bu şekilde.
 13. 2 puan
  Aliexpres'ten focusuma arka silecek için görünümü değiştirecek bir alışveriş yaptım. Ben beğendim açıkcası. Bana 40 TL ye maloldu.
 14. 2 puan
  Ben makyajsız kasada,makyajlı ST yazılımlı makyajsız kasa göstergesi kullanıyorum ST işi yazılımsal olduğu için uyarlanabilir sanırım,2 bilgisayar içinde denildiği gibi makyajlı yazılımı gerekli. Bunu yapınca park sensörleri çalışmıyor haberiniz olsun.
 15. 2 puan
  FOCCCUS programi ile kodlaman lazim. Bendeki ST gostergesi olmamasina ragmen ST diyip aciliyor mesela @Ozan Kar gorunce daha detayli bilgi verebilir.
 16. 2 puan
  Sağ sol farkıda yok 1) kapı bas/mid 2) ön tweeter 3) arka tweeter (aslında önle aynı ama kapak var üzerinde) 4) ön konsol tipler bunlar. USA parça no sistemi farklı verdiğin kodlardan bişey çıkmaz.
 17. 2 puan
  bilader yılbaşından sonra mondeo style 1.6 dizel 115 bg mondeo yu sync 3 le teslim alıyor. araba teslime hazır, çalıştırılıp bakıldı
 18. 2 puan
  USA EU farkı yok. mid/bass larda ön arka farkı yok.
 19. 2 puan
 20. 2 puan
  Bir de üstüne sıçrama olasılığı olmasa eğlenceli bir başlık aslında abi.
 21. 2 puan
  He he, harbi Petlas lobisi var. Fobisi de... Eğlenceli oluyor. Herkes izlenimlerini yazar, okuyan da kararını verir. İkna için teklif var, ısrar yok. Ben de Crossclimate'lardan çok memnunum mesela.
 22. 1 puan
  naparsın abi bi bmw alamadık uğraşıyoz işte
 23. 1 puan
  göstermesede ondalık kısımı da sayıyor 51087.5te sıfırladıysan mesela 500 metre boyunca fark olur, aynı anda atmaz.
 24. 1 puan
  -uzun sürmesinin sebebi elmnin dandik olması adam gibi elm ile (2M filan) çok daha kısa sürüyor. -hataların çoğu akü kaynaklı oluyor, evde sabit 12V (yeterli akım) adaptörle yada arabaya takviye(adını bilmiyorum) yaparak yapılırsa daha sorunsuz olur. -göstergede ST logosu için yazılım atmaya gerek yok (çok eski sürümlerde olmuyor ama), konfirasyonda birşeyleri değiştirmek gerekiyordu, forumda yazmışımdır mutlaka. Ayrıca BCMde de bir şeyi(#236 olabilir) değiştirmek gerekiyordu (MCAyı bilmiyorum, @Semih G. değiştirdi mi bilmiyorum). Yani hem göstergeye hem BCMe ayar gerekiyordu.
 25. 1 puan
  @Berat Hasbek bir iki defa denedim yazmayi satis temsilcisi ile denk gelemedik henuz.Serkan in numaralari veridig parcalari sordum dun ama o parcalara gore birsey bulamadilar.
 26. 1 puan
 27. 1 puan
  Şöyle arka cepheden görseydik...
 28. 1 puan
 29. 1 puan
  Keşke hayat ve dolayısı ile fizik o kadar basit olsa. Basınç tutunmayı etkileyen öğelerden sadece biri ve işler düz mantıkla yürümüyor. Lastik yapışkan bir yüzey ve sürtünme başlı başına bir inceleme konusu. Yüzey genişlediğinde basınç düşüyor, ancak sürtünme yüzeyi, dolayısı ile yapışan alan artıyor (bkn. F1 lastikleri). Tabii bir sonraki aşamada yüzey özellikleri ve yapışma katsayıları devreye giriyor ve işler çetrefilleşiyor. Genelleme yapmak gerekirse: Sürtünme katsayısı yüksekse, mesela kuru asfalt, lastik genişledikçe tutunma artar, sürtünme azaldıkça ince lastikler avantajlı olmaya başlar, ama burada da lastik yüzey ve hamur özellikleri devreye girmeye başlar. Konu hala tam aydınlatılabilmiş değil bu arada. Meraklısına güzel bir makale İng. olarak burada var, sürecin ne kadar kompleks olduğu ortaya çıkıyor.
 30. 1 puan
  Tüketim ile ilgili bir sorun yoksa bence mükemmel bir araç! Arka lastik sonrası bölüm şöyle 2-3 parmak daha kısa olsa daha homojen bir tasarım olabilirmiş ama ne olursa olsun hem donanım hemde görüntü olarak çok cekici bir araba... ben istanbulda bolbol görüyorum.
 31. 1 puan
  cylone olur genelde ondan takıyoruz geri görüş kamerasıda var zaten
 32. 1 puan
  Ne marka almalıyım sizce? Park sensörünün faydası olurmu? Bizim arabaların malesef arkası gözükmüyor,filmdi,cam küçük vs parkta zorluk çekiyorum.
 33. 1 puan
 34. 1 puan
  700 TL ebay de bakman faydana. 30$ kargo ile tr ye gönderiyor. Kaçırma derim Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/272423601348
 35. 1 puan
  Göstergeye yazılım ile müdahale etmiş olabilirler. Orjinal ST gösterge, ST logo ile açılıyor diye hatırlıyorum. Çift yol bilgisayarı ve dijital hız da yazılım ile alakalı. Yakup'un dediği gibi bu özellikler focus'a makyaj ile geldi. Eski göstergeye yazılım attırarak bu özellikleri kazandırmak mümkün. Ancak bunun bazı yan etkileri de oluyor, çünkü yeni yazılım makyajlı araca göre yazılmış. Benim gördüğüm, bizim araçlar için en güzeli 2015 kuga gösterge yazılımı (FV4T ile başlayanların yazılımı). Ama her göstergeye olur mu, denemek lazım..
 36. 1 puan
  1 halledilir yazılımla 2 ve 3 makyajlı için geçerli.
 37. 1 puan
 38. 1 puan
 39. 1 puan
  Murat bende reel hesapla 6.3 dolaşıyorum, ekran kümülatif olarak şu an 6.0 olsada... Aramızda 20 küsür bin km var.
 40. 1 puan
 41. 1 puan
  5 ile 6nın farkı ne bilmiyorum. tweeterda sadece 7 var, muhtemelen ön o.
 42. 1 puan
  @Ozan Kar evet tuslar olmadan satiyorlar diye tahmin ediyorum, " without navigation " diye ozellikle belirtmelerindeki sebebi bende anlamadim belkide degisik bir baglanti yada soket vs yuzundendir atiyorum simdi ama ne salladim Full direksiyon asagidaki gibi. --2 dakika sonra eklendi-- Normal direksiyona gore bir farki varmidir bilemem ama guzel duruyor
 43. 1 puan
  Hemen her konuda olduğu gibi şu lastiklerle bile bir "duygusal bağ" kuruyoruz. Gerçekten bazen doz aşımı yaşanıyor buralarda!
 44. 1 puan
  Kış lastiği takanlar deneyimlemiştir, karda buzda kuru asfaltta gidiyor gibi gitmek mümkün olmaz. Güvenli sürüş için her şeyi son derece yumuşak yapmak gerekir, gaz verme, fren yapma, direksiyon kırma, kış lastiği olması sizi aldatmasın, kar/buz özel teknik ister.
 45. 1 puan
  Bkz: "Planned Obsolescence" (Planlı Eskitme)
 46. 1 puan
  Al işte bu arkadaş da benden [emoji3] Diğer yorumlarda yazıldığı gibi yokuşta S e alıp yüklenin gaza..Başka türlü olmuyor. OLMUYOR derken manueldeki haz dan bahsediyorum.
 47. 1 puan
  @h.cenk abi burada yıldızda çıkmacılara satarım ben st yi alınca eski bm5t lerin 2.elini 750 ye satıyor çıkmacılar siz bedavaya almışsınız ...
 48. 1 puan
  Kaynımda da var, aynısı Bendeki de bundan, BLG ... Allegrodan 300-400 TL gibi bir şeye almıştık ancak postası bayağı tutmuştu. Bizim burada gümrükçü falçatayı basmı ön camı boydan çizmişti de eskisinin camını uyarlamıştı Şahsuvar..
 49. 1 puan
  Hahaa varsa o fiyatlara 1500 tllik alayım mca kadrandan --1 dakika sonra eklendi-- Gönder gelsin --5 dakika sonra eklendi-- Bendeki bundan
 50. 1 puan
  Alper memleket Artvin galiba, yaş 134 görünce
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.