Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik olarak yenilenir     

 1. Bugün
 2. Yunus Emre Öztürk

  iç Aydınlatmalar Bağımsız Yanar Mı.?

  Verdiğim şema makyajlı kasa için öncelikle belirteyim, büyük olasılıkla aynıdır ama emin olmaktan zarar gelmez. Bende makyajsız şeması yok. Şemaya göre arka tarafa anahtarlı lambadan alınıp, mavi iptal edilip, (arka ışığı yakan bu) öndeki lambanın beyaz (kapılar açılınca ışığı açıp kapayan bu) ve siyah (lamba üzerindeki düğmeden lambayı açıp kapayan bu) kablosundan paralel çekilip, zaten kahverengi (+12) geliyor arka tarafa, bunlar ilgili yerlere, k.rengi 1. beyaz 2. siyah 4. bacağa bağlandığında istediğiniz şey olur. yalnız bu durumda kapı açılınca iki lamba yanarken, öndeki düğmeye bastığınızda sadece öndeki yanar. Arka taraf için de geçerli.
 3. Mehmet Akyüz

  Fiesta Esp

  Ddedigim gibi Kadranda çıkıyor kayan araç görüntüsü --0 dakika sonra eklendi-- 2012 trende x plus
 4. Osman Yüksel

  Ford Focus 1.6 Tdci Anlık Tüketim Sorunu

  Öncelikle cevabınız için çok tşk ederim. Bende yakıt tüketiminin arttığını duydum ama boştayken 5 lt gibi rakamlar gördüğüm için heralde ters giden bişey var diye düşünüyordum. birde biteste inmeyi deneyim bakalım nasıl olacak ? yinede baska görüşü olan varsa yazarsa sevinirim a dostlar
 5. Ertugrul Cagdas

  Ford Focus 1.6 Tdci Anlık Tüketim Sorunu

  Merhaba kardeşim.Forumda yeniyim ama dilimin döndüğünce anlatayım sana. Öncelikle kafayı yicek bir durum yok. İnjeksiyonlu her araba boşta gittiğinde yakıt tüketimi artar. Bu tabi iniş dikliğine arabanın hızına göre de değişir.Yakıt tüketiminin boştayken artması gayet normal. Aynı yolda giderken arabanın hızına ve devrine göre arabayı viteste bırakıp ayağını gazdan geçtiğinde yakıt tüketimin 0 olduğunu görceksin.Yakıt tüketiminden kastım anlık tüketim tabi. Ama tabi 50km/h ile giderken 5.vitese takarsan tüketim yine artar. Motorun devrine göre vitesi ayarlarsan anlık tüketimi görürsün. Sonuç olarak boşta gitmek hiç sağlıklı değil.Bildiğim kadarıyla şanzuman da bişeyi yağsız bırakıyo ama adı aklıma gelmedi şimdi.Hem de ani bir şekilde durmak istesen zor durursun.Her zaman viteste kalması çok çok iyi.Yine de içim rahat etsin diyosan bi ustaya gösterirsin.Ama o da aynı şeyi söylicektir.
 6. Yakup Çağatay

  Fiesta Esp

  Hangi Fiesta? Yol bilgisayarına bakın açma kapama var mı diye bu kafi.
 7. Mehmet Akyüz

  Fiesta Esp

  Arkadaşlar ESP li Fiesta da ESP on off düğmesi yok mu, kadranda ESP lambası var goguste on off düğmesi yok
 8. Ercan Çelik

  Garanti Dışı Kalma Problemi

  Tamam teşekkürler.
 9. Bu bilgi için izne ihtiyaç duymanız ilginç önemsiz bişey şahsen, ama isteyen arkadaşlar için iyi olurdu.
 10. Osman Yüksel

  Ford Focus 1.6 Tdci Anlık Tüketim Sorunu

  merhaba ford ailesi benim sıkıntım şu aracımı normal viteste giderken boşa attığımda ANLIK tüketim göstergesi yavaş yavaş kadar artıyor ( 1.1 - 1.6- 2.5 - 3.6 - 5.4- 5.6 -6.1 lt vb. ) gibi tekrar sölüorum anlık gösterge artıyor ama frene basıp tamamen durdugumda rolanti göstergesi olan 0.4 0.8 arası gösteriyor sıkıntı kayboluyor çünkü biliyorum durdugumdaki anlık tüketim değeri normal ama dediğim gibi boşa alıp gittiğimde tüketim artıyor gösteriyor .. Sizce servise gidip baktırmalıyım yoksa bu durum normal mi ? yardımcı olun lutfen kafayı yıyecem cunku
 11. İzmir de Muzaffer Asla 3,5 kasa aracında donanım eklemeden focccus üzerinden yaptı, benim 3 kasada işe yaramadı. Kendisi forumdan ayrıldığı için izinsiz paylaşmak istemiyorum
 12. sinan yücel

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Focus daha bir kaliteli ve özgün duruyor. Yeni focus ne zaman test edilecek acaba?
 13. Cem Boneval

  Garanti Dışı Kalma Problemi

  Farklı aşınmışlık düzeyinde olan ve bu nedenle farklı tepki verecek amortisörler nedeniyle sürüş güvenliği olumsuz etkilenebilir. Sachs veya Monroe alabilir ve özelde de değiştirtebiliriniz. 600-800 arası tutar.
 14. Zafer Yusoğlu

  Kaza Sonrası Perte çıkar Mı Aracımız?

  Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız.
 15. Arkadaşlar merhaba, Els27 kablo ile araca bağlandım . Yalnız read from bcm dedikten sonra yüzde yüz olana kadar bekliyorum yüzde yüz olunca ( CCC checksum mismatch ) hatası verdiği için herhangi bir şey yapmadım . Bilgisi olan varmı ?
 16. Ercan Çelik

  Garanti Dışı Kalma Problemi

  Servisin öyle birşeyi kabul edeceğini sanmıyorum ama bi denerim. Peki tek değişse ne gibi sorun olur aksi halde çok maliyetli olacak.
 17. Cem Boneval

  İzmir-Fethiye Arası Radar Ve Yol Bilgisi

  Aha başburjuva geldi ve dedi...
 18. Cem Boneval

  Garanti Dışı Kalma Problemi

  Soğumakta serbestsiniz, ama biraz araştırırsanız amortisör arızalarının hemen tüm markalarda sorun yarattığını görürsünüz. Erken dönemde ve düşük kilometrelerde eğilim imalat hatası yönünde değerlendirip bir tür iyi niyet garantisi ile değiştirmektir. Yol yapmış ya da yaş almış araçlarda ise firma/servis insiyatifine kalır. Çift olarak değişeceği için servise "biri benden biri sizden olsun" teklifi yapın, zararınız azalsın. İmalat hatası olup olmadığını anlamak için üreticiye gönderilmesi ve incelenmesi gerek ki bu ne uygulanan ne de kesin sonuca ulaştırma garantisi olan bir uygulamadır. Aracınızın üç yıl garantisi olması, her arzıasyı giderecekleri anlamına gelmez. Bu tüm otomobil üreticileri için geçerli. Çok üstünde drumayın bence, sadece sinirinizin bozulduğu ile kalırsınız.
 19. Alperen G.

  İzmir-Fethiye Arası Radar Ve Yol Bilgisi

  West Cafe on numara beş yıldızdır... Herşey ama herşey çok lezzetli..
 20. Cem Boneval

  İzmir-Fethiye Arası Radar Ve Yol Bilgisi

  Kısmetsizlik. Bu yoldaki virajlar dalgınlığa gelmez. Belli ki uyuklamış. Neyse geçmiş olsun.
 21. Ercan Çelik

  Kaza Sonrası Perte çıkar Mı Aracımız?

  Geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış.
 22. Ramazan D.

  Kaza Sonrası Perte çıkar Mı Aracımız?

  Geçmiş olsun.
 23. Çağdaş Kolcuoğlu

  İzmir-Fethiye Arası Radar Ve Yol Bilgisi

  bir gidelim dedik fethiyeye, yolda kaza oldu durduk şimdi1 kişinin hatası yüzünden kaç tane insan bekliyor öğrenemediler kamyon kullanmasını
 24. Serkan Karakoca

  Kaza Sonrası Perte çıkar Mı Aracımız?

  geçmiş olsun allah beterinden korusun ...
 25. Ercan Çelik

  Garanti Dışı Kalma Problemi

  Böyle bir tespitte kimse bulunmadı bunun tespitini kim yapar nasıl yapar bilmiyorum.Eğer böyle birşey yapılıyorsa neden yapılmadı.
 1. Daha fazla etkinlik yükleFocus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.