Jump to content

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik olarak yenilenir     

 1. Son Saat
 2. Ecoboost 1.0 Motoru Tutan Braket Kırıldı ve Motor Düştü

  Bu durum kesinlikle normal bir durum değil. Belliki parça ile ilgili bir üretim sıkıntısı var. Genele yaygın bir sorun olmadığıda belli. Malesef şikayet sisteminde yapısal bir sorun var. Şöyleki, ford direk hattını aradığınızda karşınıza çıkan görevliye derdinizi anlatmaya başlıyorsunuz. Oda anladığı kadarıyla not alıp otosanın ilgili birimine yönlendirme yapıyor. İştw buradaki sorunu anlama ve not alma kısmında ciddi problem yaşanıyor. Hele birde telwfona çıkan kişi arabalardan uzak ve not alma konusunda çok yetenekli değilse, otosandan size bu şekilde saçma sapan cevaplar gelebiliyor. 2 kez benimde başıma geldi çünkü. Koç grubunun şirkerlerinde genellikle uygulama bu şekilde malesef. Ben yapı kredi bankasında da benzer sorunları çok yaşadım. Sorunun direk muhatabına ulaşamıyorsunuz....
 3. Yeni 508 Bu Ne Güzellik.

  Ön tasarımda çekilip uzatılmış ve genişletilmiş 301 olmuş bu araba. Peugeot'lar genel olarak kendini çok çabuk bırakıp çok kısa sürede çok gürültülü bir hale geliyorlar maalesef.
 4. Yeni 508 Bu Ne Güzellik.

  Pejo gittikçe sıradanlaşıyor. Halbuki bir 206 207 407 rcz bunlar tasarım açısından o dönem kendi sınıflarında dikkat çeken araçlardı. 508 in telefonda önden ilk resmini görünce yazılara dikkat etmeden egea sandım. Sonra dikkatli inceleyince malesef hayal kırıklığından öteye geçmedi. Kokpit aracın dışından daha çok dikkat çekici olmuş. Çok satacağını düşünmüyorum. 308 yılın otomobili oldu ama istanbul gibi bir yerde bile trafikte çok fazla görme şansınız olmaz. Sanırım bunun akıbetide aynı olacak.
 5. Bugün
 6. 2008 Focus Fazla Yakıt Yakma Sorunu

  Maslakta sanayide lpg konusunda uzman bir yer vardı. Oraya bir baktırın derim Çevre otogaz . Sohbet esnasında tanıştım. Çorumda çok bilinen lpg konusunda uzman Özençler servis var . Bu firmayı yakından tanıyorlar ve fikir alışverişleri oluyor. Önce internetten bir araştırın eğer kafanıza yatar ise bir şansınızı deneyin derim.
 7. Focus 3 Powershift Titreme

  Sizin sorun tcm beyinden sanırım Teoman Bey.Servis bana kavramadan olduğunu söylüyor ama ben onlara inanmıyorum üstelik 8000 tl verecek param da yok 8000 tl verip işin çözülmeme ihtimali de çok yüksek
 8. Ecoboost 1.0 Motoru Tutan Braket Kırıldı ve Motor Düştü

  Daha önceden belirttiğim gibi, ikame aracınızı hemen götürüp teslim edin. Ama onarımı biten aracınızı teslim almayın. Ödeme de yapmayın. Koç Holding santralini arayıp şikayet konusuyla ilgili birime bağlatın. Bağlandığınız kişiden, iştirakleriyle ilgili bir şikayetinizin olduğunu bununla ilgili bir mail adresi istediğinizi belirtin. Yazacağınız şikayete, bahse konu parçanın sarf malzemesi olmadığını, aracınızın yaşının daha on olmadığını, 100.000 km bile olmadığını, bugüne kadar bakımlarını sadece ama sadece yetkili servislerinde yaptırdığınızı, garanti süresinde bu konuyla ilgili şikayetinizin olduğunu ve servislerinin şikayetinize rağmen sorunu tespit edip garanti süresinde müdahale edememiş olmasının bedelini garanti bittikten sonra çıkan üretim hatası bu parçanın yarattığı hasarı size ödetilmesinin hem ahlaken hemde yasal olarak doğru bulmadığınız belirtin. Koç Holding olarak mağduriyetinizin giderilmesi adına herhangi bir adım atılmayacak olursa, konuyu gerekli yasal makamlara taşıyıp, sonuç alana kadar da bahse konu aracınızı yetkili servisten kesinlikle teslim almayacağınızı da ekleyin. Sonuna isterseniz, hevesle Focus 4'ü bekliyordum ama şu an itibariyle vazgeçmiş bulunmaktayım şeklinde bir şeyler de eklersiniz.
 9. Focus 3.5 Navigasyon ve Geri Görüş

  İlgili mevcut konulara bakmanız yeterlidir cevaplar için. Arama yapabilirsiniz yukardan.
 10. Aynen. Günde 20 saat çalışsa asgari 1500 km falan yapar. Bu da yıllık 500 bin km civarı demek. 8 yılda 4 milyon km eder.
 11. Focus 3.5 Navigasyon ve Geri Görüş

  Arkadaşlar focus 3.5 2015 titanium sync 2 navigasyonunu kullanmak için sd kart haricinde ek bir işlem gerekiyormu Aynı şekilde geri görüş kamerası için hangi işlemler yapmak gerekiyor
 12. Otomotiv tutkunuysa işler değişir, satılmadan almak gerek. --3 dakika sonra eklendi-- Eğer Non-Stop çalışmışsa gerçekden düşük
 13. Önemli: 1.6 Ecoboost Motorlar İçin Geri Çağırma

  Şaka falan değil gayet normal geldi ve hem sizin adınıza sevindim, hem de Ford'un masum bir nedenle insanları mağdur etmeye hakları olmadığını fark etmelerine. Bu süreçte TSB ile bildirilen ve bu başlığın konusu olan değişiklikleri yapıp yapmadığını da sorgulayın, yapılmadıysa onu da talep edin bence.
 14. Ecoboost 1.0 Motoru Tutan Braket Kırıldı ve Motor Düştü

  Buyrun... Neden şaşırmadım? Hani araç 20 yaşında falan olsa anlayacağım da bilemedin 6 senelik sürede kopan bir motor kulağı normalse bu arabaları lütfen "kullan at" diye satsınlar. Varsa bir avukat arkadaşınız hukuk yolunu sorgulamanızı öneririm. Bu arada forumdaşlardan benzer bir arıza duyan var mı? Yani gayet normalse bizlerin de bir şekilde duymuş olması lazım diye düşünüyorum da...
 15. Ecoboost 1.0 Motoru Tutan Braket Kırıldı ve Motor Düştü

  Gayet normal arızaya bakar mısın, e tabi km de yüksek dediler...
 16. Ecoboost 1.0 Motoru Tutan Braket Kırıldı ve Motor Düştü

  Ford direkt hattından geri dönüş yaptılar aracın yaşının hayli fazla olduğunu ve bu durumun gayet normal bir arıza olduğunu aktarıp telefonu kapattılar.
 17. Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

 18. Önemli: 1.6 Ecoboost Motorlar İçin Geri Çağırma

  Gözünüz aydın..Dilerim her sorun yaşayan aynı anlayış ve hoşgörü temelinde ele alınır.
 19. Dün
 20. Sizce 2013 Focus Mu 2014 Golf Dizel mi?

  Tabiki ekonomik boyutu önemli hocam bursada bitane vardı malum sitede 62.500 diyordu bence bi bakın araca sordurtun 👍🏼 ben alamazsam forumdan biri alsın 😁
 21. Volvo S40 D2 Hakkında

  alıntı yaptığım yerden öncesi aşağıdaki konuda yazıldı zaten. aynı şeyleri tekrar okumaktan rahatsız oldum.
 22. Önemli: 1.6 Ecoboost Motorlar İçin Geri Çağırma

  Selam Arkadaşlar. Aracım 2011 1.6 ecoboost Focus HB Eylül 2016 da hortum yarılma vakası benim de başıma geldi. Aracı Helvacıoğlu bodrum yetkili servisine çekici ile götürdüm ve olaylar başladı. Pazar günü olduğundan o gün mudahale edilemedi ertesi gün su tankının ve horumun değişmesi için benden onay istediler,birkaç saat sonra arayıp durumun daha kötü olduğunu ve oraya gelmem gerektiğini söylediler çünkü motor düzgün çalışmıyor ve havadisler hiç iç açıcı değil . Aracaın uzatılmış garantisi biteli altı ay olmuştu ve hiç ümidim yoktu ancak servisteki arkadaşlar bir şansımızı deniyelim dediler çünku yarılan hortum Kuga 1,6 ecoboost modelinde (TSB) değişmesi gereken parça olarak görünüyormuş ancak focusta aynı motor olmasına rağmen öyle bir bilgi yokmuş. Birkaç gün sonra Otosan'dan cevap geldi ve motorun silindir kompresiyon bilgilerini istediler.Servisteki muhteşem arkadaşlara bunun ne anlama geldiğini sorduğumda bunun red değil olayla ilgilendiklerini söylediler.Bir hafta sonra Otosan'dan aracın motor bloğunun sökülüp istanbula incelemeye istediler.Araya Bayram girdi benim istanbula dönmem gerekti ve epey bir zaman geçti tam olarak hatırlamıyorum.Derken sabah erken saate otosandan olduğunu söyleyen çok düzgün türkçeli bir beyefendi aradı ve olayı baştan sona ona bir daha ayrıntılı bir şekilde anlatmamı istedi ve konuşmanın sonunda Bodrum Helvacıoğlunun yazdığı rapora dayanarak ve daha önce bütün periyodik bakımlarını zamanında ve yetkili serviste yaptığım için motoru bedelsiz olarak değiştireceklerini söylediler. Bodrum Helvacıoğlunu aradığımda oların haberi vardı ancak otosanda 1,6 ecoboost sandık motor olmadığı için Almanyadan gelmesini beklememiz gerekiyormuş dediler (1-2 ay kadar).Bunun üzerine ikame araç hakkım olduğunu söylediler acak ben istanbulda ikamet ettiğim Otosanın bana bir araç teğmin edeceğini belrtiler.Aynı günün akşamı Avis acentasından bir arkadaş arayıp benim adıma Otosan tarafından kiralanan bir aracın olduğunu ve benden aracı nerede teslim almak istediğimi sordular. Benim araç hazır olduğnda teslim aldım ve çok severek kulanıyorum.(aman nazar etmeyin :)) ) Size şaka gibi gelebilir ama ben bunları aynen yaşadım. Şimdi 5 buçuk yaşında bir arabanın motoru garantiden hiç değişirmi diyenlere evet değişir diyebilirsiniz.
 23. Volvo S40 D2 Hakkında

  Mesela neyi bi daha yazmışım. Başımızdan bir sıkıntıdır geldi, geçiyor. Allah beterinden saklasın. Kimisi öneride bulunmuş, kimisi de geçmiş olsun demiş. Süreci anlatmamdan niye rahatsız olduğunu merak ettim doğrusu.
 24. 1.6 Ecoboost Motor Yaktı

  Bu konuyu burada da önemli olarak işaretleyelim.
 25. 1.6 Ecoboost Motor Yaktı

  Aynı olay benim başıma geldi
 26. Focus 3 Yakıt Deposundan Ses Gelmesi

  2015 dizel trendxte bu sesi hiç duymadım. Işık yanınca depoyu fullerim hep bu şekilde yakıt alırım. Belki müzik sesine denkgelmiştir bilemiyorum.
 27. Sizce 2013 Focus Mu 2014 Golf Dizel mi?

  peki aynı paraya alınabilecek focus titaniumda neler var biz onları sayalım mı ?En başta 115 ps motor gücü 270 nm torku geri artıları saymıyorum bile 1sayfa yer tutar...
 28. Akaryakıt Fiyatları

  Hele benim umurum da değil. Benim arabam benzinli
 1. Daha fazla etkinlik yükle

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.