Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlk Egzoz Muayenesi Ne Zaman Yapılmalı

Önerilen Mesajlar

Her yer de yazan ilk egzoz muayenesinin ilk 3 yaş sonunda yapılacağı, ancak TUVTURK inatla, egzoz muayenesinin de ilk periyodik muayene ile bittiği ve yapılması gerektiğini söylüyor. Hem müşteri hizmetleri hemde istasyon bu şekilde söyledi. Bu işin doğrusu hangisidir? Kesin bilgiye nasıl ulaşabiliriz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her yer de yazan ilk egzoz muayenesinin ilk 3 yaş sonunda yapılacağı, ancak TUVTURK inatla, egzoz muayenesinin de ilk periyodik muayene ile bittiği ve yapılması gerektiğini söylüyor. Hem müşteri hizmetleri hemde istasyon bu şekilde söyledi. Bu işin doğrusu hangisidir? Kesin bilgiye nasıl ulaşabiliriz?

Bu işin doğrusu araç Trafiğe çıkış tarihinden itibaren 3 yıldır

Ben o şekilde Yaptım tüvtürkte hemde yanlış olanıda doğru diye direniyorlar bişey bildikleri yok

5fba0f1ea8b60ca5aa2f711c7448d071.jpg

http://cevreonline.com/emisyon/egzoz/sin%20ve%20per..htm

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yasal düzenlemeyi telefonda favoriye falan alıp, aksini söyleyen Tüvtürk kişisine göstermek lazım herhalde...

Ben bu sene ilk muhayeneye gireceğim; bu durumdan sorun çıkma olasılığı nedir?

Durum aynen dediğim gibi 3 Yıldır

Buda tüvtürkün sitesi iş yapıyorlar güya milleti dolandırmaktan başka hiç bişe yok

http://www.tuvturk.com.tr/egzoz-gazi-emisyon-olcumu-genel-bilgiler.aspx

eff6f971658b9b49637644eb400668bb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi aracın Trafiğe çıkışından itibaren ilk üç yıl dolması gerekiyor, tabii karışıklık şurda yeni yasaya göre aracın TR ye girip Faturası kesildiği tarih de normal araç muayenesi ilk 3 yılı kapsıyor, yani araç Ocak Ayında ülkeye girdi ama siz Mart Ayında alıp plâka taktınız, bu durumda ilk üç yıl muayeneye gittiğinizde egsoz emisyonu yaptırmanıza gerek yok ziraa Trafiğe çıkış tarihi Mart olduğu için daha Mart ayına kadar Kullanım süreniz var, bu tarihleri ruhsata bakarak bulabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi aracın Trafiğe çıkışından itibaren ilk üç yıl dolması gerekiyor, tabii karışıklık şurda yeni yasaya göre aracın TR ye girip Faturası kesildiği tarih de normal araç muayenesi ilk 3 yılı kapsıyor, yani araç Ocak Ayında ülkeye girdi ama siz Mart Ayında alıp plâka taktınız, bu durumda ilk üç yıl muayeneye gittiğinizde egsoz emisyonu yaptırmanıza gerek yok ziraa Trafiğe çıkış tarihi Mart olduğu için daha Mart ayına kadar Kullanım süreniz var, bu tarihleri ruhsata bakarak bulabilirsiniz...

Aynen durum bu abi bir çok kişinin 1 yılını yiyip vurguna devam ediyorlar [emoji122][emoji122][emoji122]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumda 1 yıl daha vaktiniz var ama

Benim trafiğe çıkış üç yıl, Ağustos'ta doluyor; takip eden 2 hafta önce servis, sonra egzoz ölçüm sonra da muhayene diye biliyordum?... Araç üretimi Mart sanırım ama tescil geçerli olduğu için bir önemi yok, değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim trafiğe çıkış üç yıl, Ağustos'ta doluyor; takip eden 2 hafta önce servis, sonra egzoz ölçüm sonra da muhayene diye biliyordum?... Araç üretimi Mart sanırım ama tescil geçerli olduğu için bir önemi yok, değil mi?

Önemli olan Trafiğe çıkış tarihi [emoji106]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.