Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar. Yine ben. Yine yeni bir araç arayışı ile karşınızdayım. Rangerı satmanın arefesindeyken yeni bir araç bakıyoruz. Ekonomik dengeleri kurarken böyle garip bir şekilde 2 senede bir araç değiştiriyoruz (babamın hastalığı :icon_smile_screwy: ) Bütçeyi ayarladık maksimum 55.000 dedik. Seneye kardeşime araba alcaz diye B sınıfı olsun dedik. Otomatik olsun dedik. Çok fazla güzel seçenek yok zaten ama kararsız kaldığım üç adet araç var. Sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Araç seçenekleri;

2015 1.0 Ecoboost Powershift Titanium X Ford Fiesta Ay Tozu Gri 53.700

2015 1.6 Powershift Titanium X Ford Fiesta Beyaz 50.000

2014 1.4 TDCI Dsg Volkswagen Polo Beyaz (2. el acağımız için fiyatı 48-55 arası değişiyor)

Şimdi arada kalmama sebep olan bazı sebepler var.

Fiesta 1.0 1.6 ya göre daha az yakıt harcıyor ama bu daha fazla para vermeyi avantajlı kılan bir durum mu? Fordun donanım stratejisine zaten sinir oluyorum donanım olarak titanium x var la yok arası garip bi donanım paketi. Yani demek istediğim ekleyip çıkardıkları çok bi şey yok. Tekno paket güvenlik paketi vs zaten bulamadım yok hiç bir yerde.

Bir diğer düşündüren konu powershift. Focus kullanırken sorun çıkarmıştı ve arabadan soğumuştum anında. Acaba hala aynı problemleri yaşatır mı?

2014 Polo'da da aynı şekilde Dsg sistemi düşündürüyor onda da kusurlar vardı. Fiestadan daha tasarruflu bir araç ve dizel. Donanım olarak Fiestadan dolu gibi gözüküyor ama en can alıcı noktalar polo da var. Anahtarsız giriş, otomatik start/stop gibi özellikler.

Kafam çoook karışık. Bir yandan da diyorum alt tarafı 1,5 sene kullancaksın bırak ne alırlarsa alsınlar diyor. Ama olmuyor işte içim el vermiyor.

Sizin başka araç tavsiyeleriniz varsa bakabilirim tabii. Gönül isterdi ki yeni Mondeo alalım. Yakut kırmızısı ama işte 110 bin lira :D

Ender bilgilerinizle aydınlanmayı bekliyorum :rolleyes: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lada ... hem de uzak ara.

Yakıt tüketimi biraz fazla değil mi?

Yeni i20 neden olmasın? :fikir:

1 kere kullandım. Yokuş yukarı çıkarken araba ayıldı bayıldı bi şeyler oldu benden uzak olsun i 20 :D

Böyle de her şeye bir itirazım varmış gibi duruyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buradaki en önemli soru şu;

Hangisinin tipini beğendi ?

Polo ise Polo

Fiesta ise Fiesta

Fiesta gibi tasarım varken ben polo almazdım mesela. 

Sizin servis derdiniz zaten yok hepsi dibinizde. Sorunsuz araç bulamazsın tamamen piyango.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saruhan, aynı arayışta ben Polo 1,2 dsg tercihinikullandım ve m

Kaç modeldi abi? Bir de ne kadara aldın? Bir de içinde keyifli bir sürüş sağlıycak özellikler olan bir araba mı? (Multi-Media)

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polo.

Fiesta'nın içi gerek tasarım gerekse hacim anlamında beni boğuyor. Polo daha akıllı başlı, derli toplu bir araç. Fiesta'nın kötü olduğunu kastetmiyorum. Polo dışı bir seçenek deseydiniz o zaman ilk olarak Fiesta derdim. Ben vites problemi olayını çok takmıyorum. Sunduğu keyif bu kadarcık riske değer. Düşük ihtimal ama bozulursa arabayı çöpe atmıyorsunuz. Biraz maliyeti de olsa yaptırır binersiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yani o paralara alınacaklar belli...temiz olması önemli....senin sıralamana göre otomatik vites istiyorsun ama dizel veya benzinli olması önemli değil benzinli otomatik focus alabiliyorsun dizel polo bence ikisi arasında sen karar vereceksin forumda kullananlar var çünkü geriye clio falan kalıyor ama ben olsam golf tsi alırdım hem geniş hemde kendini kanıtlamış araba....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt tüketimi biraz fazla değil mi?

ben Lada'yı eski "demir ütü"ler vardır ya, onlara benzetiyorum ... üzerine üçüncü kattan kuzenini atsan gene de çalışmayı sürdüren bir araca saygı duymamak zor (o araç b*kt*n ötesi olsa da)

lada-riva.jpg  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaç modeldi abi? Bir de ne kadara aldın? Bir de içinde keyifli bir sürüş sağlıycak özellikler olan bir araba mı? (Multi-Media)

Saruhan, Aralık'ta Sıfır aldık, tabii benim yaşıma göre :) uzun yolda ayarla fren gaz vites Değişimi hepsini kendisi yapsın sadece sen direksiyonu tut..

http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/14/f0jpg

7218f15fdc9a323a2e44526641c67267.jpg

Bekir B. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangisinin tipini beğendi ?

Fiestayı beğendiler. Açık konuşmak gerekirse benim de gözüme hoş gözüktü.

Polo. Fiesta'nın içi gerek tasarım gerekse hacim anlamında beni boğuyor. Polo daha akıllı başlı, derli toplu bir araç. Fiesta'nın kötü olduğunu kastetmiyorum. Polo dışı bir seçenek deseydiniz o zaman ilk olarak Fiesta derdim. Ben vites problemi olayını çok takmıyorum. Sunduğu keyif bu kadarcık riske değer. Düşük ihtimal ama bozulursa arabayı çöpe atmıyorsunuz. Biraz maliyeti de olsa yaptırır binersiniz.

şu vites probleminde dediğim gibi sadece yaşadıklarımdan dolayı bu çekincem. Focusu götürdüm servise yaptık dediler 1 hafta geçmeden yine başladı. Hatta bu sorun bir ara modaydı. Yani arabadan soğudum diyorum da aslında olan, aşırı üzülüyorum sonuçta o kadar para verip 0 araba alıyosunuz. Yeni bir sistemdeki ahata size patlıyor. Yakup'un dediği gibi tam bir piyango aslında.

yani o paralara alınacaklar belli...temiz olması önemli....senin sıralamana göre otomatik vites istiyorsun ama dizel veya benzinli olması önemli değil benzinli otomatik focus alabiliyorsun dizel polo bence ikisi arasında sen karar vereceksin forumda kullananlar var çünkü geriye clio falan kalıyor ama ben olsam golf tsi alırdım hem geniş hemde kendini kanıtlamış araba....

Tevfik abi renaulta karşı alerjim var :dead:

ben Lada'yı eski "demir ütü"ler vardır ya, onlara benzetiyorum ... üzerine üçüncü kattan kuzenini atsan gene de çalışmayı sürdüren bir araca saygı duymamak zor (o araç b*kt*n ötesi olsa da)

Aracı yeterince ağırbaşlı kullanmaya çalışıyorum. ama yakıt tüketimi falan ladaya yer bırakmıyor.

Sarıhan, Aralık'ta Sıfır aldık, tabii benim yaşıma göre :) uzun yolda ayarla fren gaz vites Değişimi hepsini kendisi yapsın sadece sen direksiyonu tut..
Gören de yaşlısın sancak :kıhkıh: şu an 0 alsam 61.500' e patlıyor ikinci el daha uygun comfortline paketi var highline yok sanırım
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürüş zevki hala Fiesta'da önde, ama Polo her şeye rağmen daha çok yönlü ve olgun bir araç.

VW servisleriyle sıkıntın yoksa ben olsam 1.2 90PS DSG Comfortline'ı sıfır alırdım.

Bu kadar küçük sınıfta dizelin çok ciddi bir getirisi yok. 

Küçük çift kavramalılar her zaman risk taşıyor, hali hazırda dayanıklılık açısından biri diğerine üstün demek neredeyse imkansız.

Alternatif yeni Corsa olabilir, öveni çok, ama otomatik seçeneklerini bilmiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.