Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Mondeo İçin Eksik Gördüğünüz Donanımlar Anketi

Yakup Ç. A.

Mondeo'da neler olsun isterdin?  

103 üye oy kullandı

1. 1. Mondeo'da neler olsun isterdin?

• Anahtarsız giriş sistemi
      64
    • Mini boy yedek lastik (en azından servis opsiyonlu)
      34
    • Elektrikli bagaj kapağı (Hb ve Sw için en azından)
      42
    • Spor süspansiyon opsiyonu
      22
    • Isıtmalı direksiyon (Koltuklara ilave olarak)
      29
    • Adaptif Hız Kontrol sistemi - Yaya algılama sistemi ile birlikte
      47
    • Arka spoiler ile birlikte spor görünüm opsiyonları (bodykit)
      24
    • Ucuz paket (x gibi) [Adaptif Led far, Elektrikli deri koltuk, Anahtarsız giriş]
      53

Önerilen Mesajlar

Konumuz malum, böyle bir anket yapıyoruz çünkü mesajlar ile talebi anlamak ya da yorumlamak zor, böyle yaparsak elimizde veri olur hem büyüklerimiz daha rahat fark eder. Focus için aynı anket yapılmıştı ve halen süre geliyor kullanmak için: http://www.focusclubtr.com/topic/9208-makyajlı-2015-focus-için-eksik-gördüğünüz-donanımlar-anketi/

Daha önceden de belirttiğim gibi lütfen; sanki bunlar varmış ve tercih edermişim gibi yanıtlayınız.

Gönül ister hepsine ulaşmak ama, malum :( Böyle belirli bir paket sağlanırsa hem ekonomik olma ihtimali var hem ulaşmamız kolay olur. 

Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Şuan 13 kalem ekledim ve bir tanesi paket ister misiniz şeklindeydi; onun anlamı hepsinin fiyatının tek tek toplanmasından ziyade tek paket galinde verilmsi için. Atıyorum 15 bin olan ayrı ayrı alımı 10 bin'e düşmesi gibi.

http://www.focusclubtr.com/topic/8503-yeni-ford-mondeo-teknik-değerleri-motortüketimağırlık/

http://www.focusclubtr.com/topic/9304-2015-yeni-ford-mondeo-tam-donanım-listesi-ve-fiyatları/

http://www.focusclubtr.com/topic/8431-yeni-mondeo-ile-yeni-ford-yaya-algılama-teknolojisi-ve-yeni-dizel-motor/

http://www.focusclubtr.com/topic/3264-yeni-2014-ford-mondeo-genel-başlık-ve-10-15-ecoboost-motor-eklemesi/

Bu da yeni opsiyonlar sebebi ile kaldırılan seçenekler ile sonuçlar

http://www.focusclubtr.com/topic/10941-mondeoya-ufak-dokunuş-türkiye/

565a331c9bf1f_ScreenShot2015-11-29at00.5

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen hepsi D sınıfı bir araçta opsiyon veya standart olarak olmalı zaten. Spor paket türü opsiyonlar veya ısıtmalı direksiyon gibi kış paketi opsiyonları D sınıfı olduğu için bence gerekli değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- elektrikli koltuk

- deri koltuk 

- elektrikli bagaj kapağı

- style a park sensörü 

ve

- Eu 6 motorlar dedim. 

Bunlardan en büyük -afedersiniz ama- eşeklik style 'a park sensörü koymamaktır. 85-90 ver 200Tllik park sensörü olmasın. 

Bu segmentte deri döşeme opsiyonu veya üst donanımda standart olması şart 

Elektrik koltuk şart. 

Eklemek istediklerim var. 

Açık renkli iç mekan (kumaş ve/veya panel) şart 

Son olarak kumaş da olsa , deri de olsa koltukların daha sportif ve gözalıcı olması gerekir. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankette Ecoboost manuel vites seçeneği yok mu yada SW HB dizel. ...En büyük eksiklik bunlar donanım dışında

ısıtmalı direksiyon hariç hepsini işaretledim yahu... kendimi kötü hissettim ama suç bende değil :)

stepne konusunda da kaan abiye katılıyorum... artık bagajımızdan çıkması lazım bu fazlalıkların.

stepne mutlaka olmalı ama ince stepne lastik yarilirsa ne olacak sprey bir ise yaramaz?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankette Ecoboost manuel vites seçeneği yok mu yada SW HB dizel. ...En büyük eksiklik bunlar donanım dışında

stepne mutlaka olmalı ama ince stepne lastik yarilirsa ne olacak sprey bir ise yaramaz?

bknz. aracında stepne bulundurmayan firmaların ürettiği çözümler diyorum o zaman :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu güne kadar hiç lastiğim yarılmadı, lastik patlattım tabi ki ama yarılma? hayır ... ola ki yarıldı ... Ford'a telefon açar, yol yardımı isterim, sorun değil. 444 3673 ... bitti, gitti. 

... kendi adıma konuşuyorum, başıma gelmesi çok düşük bir olasılık için bagajda o ağırlığı taşımaya (...doğal olarak onun için fazladan yakıt tüketmeye+hacim kaybetmeye) ihtiyacım yok.  Tabi bu benim görüşüm ... ben kendimi daha güvende hissediyorum diyen de çıkacaktır, o fikre de saygı göstermek gerek.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu güne kadar hiç lastiğim yarılmadı, lastik patlattım tabi ki ama yarılma? hayır ... ola ki yarıldı ... Ford'a telefon açar, yol yardımı isterim, sorun değil. 444 3673 ... bitti, gitti.

... kendi adıma konuşuyorum, başıma gelmesi çok düşük bir olasılık için bagajda o ağırlığı taşımaya (...doğal olarak onun için fazladan yakıt tüketmeye+hacim kaybetmeye) ihtiyacım yok. Tabi bu benim görüşüm ... ben kendimi daha güvende hissediyorum diyen de çıkacaktır, o fikre de saygı göstermek gerek.

benim bir defa geldi basima . arkadaşımın ve kuzeniminde başına geldi...ford yol yardım gelene kadar !!!veya yolda tel. Çekmiyor diyelim.diyelimki uzun yolda giderken yarildi en yakin ford yardim gelene kadar ben gidecegim yere varirim..allah askina 5-10kg lik lastik ne yakiti artiracak.ha hacim konusu eyvallah.bende cok yer kaplamasını istemiyorum ama yinede bi ince stepne iyi olur.ince stepneninde edeceği en fazla 7-8kg çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bir defa geldi basima . arkadaşımın ve kuzeniminde başına geldi...ford yol yardım gelene kadar !!!veya yolda tel. Çekmiyor diyelim.diyelimki uzun yolda giderken yarildi en yakin ford yardim gelene kadar ben gidecegim yere varirim..allah askina 10 _15kg lik lastik ne yakiti artiracak.ha hacim konusu eyvallah.bende cok yer kapmamasını istemiyorum ama yinede bi ince stepne iyi olur.

Arabayı 50 kg hafif yapalım diye dünya para harcanıyor :D 10-15 kg ciddi ağırlık sayılır Mondeo için %1 bile olsa :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bir defa geldi basima . arkadaşımın ve kuzeniminde başına geldi

... mesajımda yazdığım gibi bu "kişisel fikrim" aracımda sel vurursa diye cankurtaran yeleği, göle düşersem diye dalgıç tüpü+regülatör, T-Rex saldırırsa diye roketatar veya bir biyolojik salgına denk gelirsem diye Tip3 Koruma elbisesi'de taşıma gereği duymuyorum.  (ehliyetime bakayım...baktım) 1984 yılında almışım (çok olmuş yahu) Antartika hariç her kıtada araç sürdüm, daha bir kere bile lastiğim yarılmadı ... yani tamamen istatistiki nedenler ile stepne taşımaya gerek duymuyorum.  

...diğer yandan siz aracınızda stepne isteyebilirsiniz tabi ki, bundan doğal bir şey de yok. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu segment için olmaması ayıp olur dediklerim. 

-Deri koltuk opsiyonu, açık renk başta olmak üzere iki renk kokpit seçenekleri kumaş ve deri koltuk farklı renk opsiyonları.

-Park sensörleri (standart olmalı)

-Elektrikli bagaj (standart olmalı)

-18" ve 19" jant opsiyonu

-10 yönlü elektrikli koltuk (standart olmalı)

- Anahtarsız giriş opsiyonu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deri koltuk -Opsiyon sunulmalı farklı renk seçenekleri ile.

Sürücü hafızalı elektrikli koltuk.  (özellikle hafızalı ve elektrikli olması önemli) (orta donanım elektrikli olarak opsiyon, üst donanım hafızalı elektrikli standart)

Anahtarsız giriş (üst donanım standart)

18 ve 19 jant opsiyonu. Opsiyon (19 çok uçuk ama 18 inç farklı seçenekler olmalı) 

Elktrikli bagaj kapağı  Focus'taki gibi alt donanım seviyesinde standart, elektrikli olarak üst donanım her kasada standart

Isıtmalı direksiyon (Opsiyon)

Park sensörü (olmadığını bilmiyordum, hiç istisnasız olması gereken bir donanım)

Adaptif hız kontrol sistemi. Opsiyonel olarak sunulması lazımdı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... mesajımda yazdığım gibi bu "kişisel fikrim" aracımda sel vurursa diye cankurtaran yeleği, göle düşersem diye dalgıç tüpü+regülatör, T-Rex saldırırsa diye roketatar veya bir biyolojik salgına denk gelirsem diye Tip3 Koruma elbisesi'de taşıma gereği duymuyorum.  (ehliyetime bakayım...baktım) 1984 yılında almışım (çok olmuş yahu) Antartika hariç her kıtada araç sürdüm, daha bir kere bile lastiğim yarılmadı ... yani tamamen istatistiki nedenler ile stepne taşımaya gerek duymuyorum.  

...diğer yandan siz aracınızda stepne isteyebilirsiniz tabi ki, bundan doğal bir şey de yok.

verdiginiz örnekler (can kurtaran yeleği vs.)alakasız olmuş hiç bir firma bu verdiginiz örnekleri arabada bulundurmuyor ama stepneyi bulunduruyor...stepne aracın 1. İhtiyacı .. O zaman akü biterse diye yedek akü ,yok kar zinciri karlı günler için, yok ampul patlarsa diye yedek ampul bulundursun ...Aracın 1.önceliği stepnedir.sanki hic bir arabada stepne yokmuş gibi yok sel için can yeleği vs. de olsun gibi örnekler vermişsiniz...Bencede herkesin en doğal hakki stepne isteyip istememesi...Sizinde kişisel tercihiniz tabiki..Ben stepnesiz başınıza neler gelebileceği ihtimaline dikkat cekmek istedim...Ayrica ince stepne ne ağırlık tutacakki
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verdiginiz örnekler (can kurtaran yeleği vs.)alakasız olmuş hiç bir firma bu verdiginiz örnekleri arabada bulundurmuyor ama stepneyi bulunduruyor...stepne aracın 1. İhtiyacı .. O zaman akü biterse diye yedek akü ,yok kar zinciri karlı günler için, yok ampul patlarsa diye yedek ampul bulundursun ...Aracın 1.önceliği stepnedir.sanki hic bir arabada stepne yokmuş gibi yok sel için can yeleği vs. de olsun gibi örnekler vermişsiniz...Bencede herkesin en doğal hakki stepne isteyip istememesi...Sizinde kişisel tercihiniz tabiki..Ben stepnesiz başınıza neler gelebileceği ihtimaline dikkat cekmek istedim...Ayrica ince stepne ne ağırlık tutacakki

Stepne istemek en doğal hakkıdır ona katılırım. Ben istermiyim istemem. 1997'den bu yana hiç lastik patlatmadım, ha ola ki lastiğim patladı elimi bile sürmem, lastik sigortam var kasko yol yardımım var dünya para ödemişim bunlara, gelsin işlerini yapsınlar onlar taş kökü mü yiyecekler :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.