Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Abs Hakkında

Mustafa Yaman

Soru

Öncelikle merhaba.

2 hafta önce aldığım 2003 Model Focus 1.6 Comfort Sedan aracımın eski sahibi araçta ABS sisteminin olmadığını söylemişti. Bu model araçların teknik özelliklerini araştırdığımda ise ABS sisteminin standart özellik olduğu görülmektedir. Kafam çok karıştı bu konuda. Araç işinden de hiç anlamadığımdan bu soruyu soruyorum sizlere. Bir kaç forumu araştırdığımda bunun ABS lambasından veya biraz hız yapıp ani fren yaptığında aracın verdiği tepkiden anlaşılacağı söyleniyor. Bunun dışında nasıl anlayabilirim aracımda ABS olup olmadığını? Teste mi sokmak gerekir?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Est. önemli değil ne demek.

Kullanım klavuzunu tavsiye ederim, boş zamanda güzel oluyor :)

Yakup Çağatay hocam kullanma kılavuzunu okudum. Bir çok faydasını da gördüm. Fakat tuhaf olan bir şey var. Kılavuzdaki bir çok özellik aracımda yok. Diğerleri hiç önemli değil de ABS konusunda hala tereddütlerim var. Çünkü ABS lambasının olduğu yer boş duruyor. Sonradan sökülmüş olabilir mi? Çok olmamakla birlikte dün sert bir fren yaptım ama geri dönüş alamadım aynı zamanda bir kayma da hissetmedim. Artık ustaya gittiğimde soracağım durumunu galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özelliklerin olmaması doğal çünkü her donanıma aynı klavuz veriliyor. Abs ışı ilk konakta yanar söner.

Hocam durum resimdeki gibidir. Anlayan biri anlatsın bana. :)

Yv8q6z.jpg

Mustafa Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sol tarafda ABS yazısının çıkması lazım. bilgisayar kontrolü ile analaşılabilir. herhangi arızadan dolayı devre dışı kalmış olabilir veya sigortası veya .....

iyi bir ustaya baktır.sizn modeldeki araçta standart olması gerekli.

şakir ulusoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sol tarafda ABS yazısının çıkması lazım. bilgisayar kontrolü ile analaşılabilir. herhangi arızadan dolayı devre dışı kalmış olabilir veya sigortası veya .....

iyi bir ustaya baktır.sizn modeldeki araçta standart olması gerekli.

Evet Şakir hocam. Bu model araçlarda standart geldiği görülmekte fakat benim aracımda bu sorun muhtemelen dediğiniz konulardan dolayı yok. İyi bir ustaya göstermekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.