Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Cmax 2012 Titanyum X Kalkış Sorunu

Levent Okutan

Soru

Merhaba Aracımı alalı 1 hafta kadar oldu..Daha önceki aracım Dizel getz  idi..2 yıl kadar sürdüm sadece bir kere Stop ettridim..Fakat Cmax bir haftada 4 kere stop ettirdim...Getz Gaz vermeden bile kalkkardı titrme olmazsızın,lakin Cmax ı sayısız kere titretert hareket ettirdim..neredeyse 1500 devirlere varmam gerekityor..Bu stop ettirme aracın ağırlığıyla alakalı mı ? yoksa Fordun Kronik sorunumu ? Son olarakata benim ayağım bir haftadır Cmax' a alışmadım mı ( bu kadar Sürmemesi lazım..)

Ne yapmam lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Gaza basın :yeah:

Gets'ten %50 daha ağır araç kullanıyorsunuz, farkındasınız değil mi ? :) Böyle kronik sorun mu olur yahu :yeah:

1.5 Dizel 90 hp getz = 1080 kg

1.6 Dizel 115 hp Cmax  1390 kg     :) :) :) :)

Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel arabalar düşük Devirlerde bile kalkar diye Biliyordum..Tork Eğrileri ve Değerleri bu yüzden yüksek oluyordu..ama sadece kalkarken bu sorunu gördüm ..Diğer vitesler mükemmeml ağır bir araba hissi uyandırmıyor..

210 torklu Getz 270 torklu Cmax e kalkışta fark atamıyorsan Ya elektronik bir kısıtlama var ( tvc , Hilholder vsvs )yada şanzıman birinci dişlisinin revze edilmesi gereikyordur..

Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler

2 farklı motor söz konusu, tork eğrilerinede bakmak lazım en basitinden. İstedikten sonra sıfır gazlada kalkar ama gereksiz yüklenmiş olursunuz. benzinli puntoyu 4. viteste kaldırmışlığım var...

Mesele çok düşük devirler kaldırmak değil de Düşük devirde Tiretmeden boğmadan kaldırmak..Yani 2-3-4 bu viteslerde çoğu araba kalkar ama eziyet verir ve alırsınız..Yine tekrarlamak gerekeirse Elektornik bir kısıtlama ( çekiş knotrol ,patinaj kontrol,tvc,hilholder )olabilir diye düşünüyorum..Klima kapalı ama ama tıpkı Açıkmış gibi kalkış oluyor tarif düzgün oldumu bilmiyorum .ama Temennim inşallah ben alışmamışımdır..yorumlarınız ve paylaşımlarınız benim için önemil.çok teşekürler herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler

Mesele çok düşük devirler kaldırmak değil de Düşük devirde Tiretmeden boğmadan kaldırmak..Yani 2-3-4 bu viteslerde çoğu araba kalkar ama eziyet verir ve alırsınız..Yine tekrarlamak gerekeirse Elektornik bir kısıtlama ( çekiş knotrol ,patinaj kontrol,tvc,hilholder )olabilir diye düşünüyorum..Klima kapalı ama ama tıpkı Açıkmış gibi kalkış oluyor tarif düzgün oldumu bilmiyorum .ama Temennim inşallah ben alışmamışımdır..yorumlarınız ve paylaşımlarınız benim için önemil.çok teşekürler herkese.

Debriyajı iyi ayarladıktan sonra rölantide de sarsıntısız kalkar. Çekiş kontrol vs tam tersi gaza fazla basılması durumunda devreye girip gücü kesiyor. Yaşadığınız sorunu çok iyi anlıyorum aynı şeyi babamda Yaşadı eski kasada, yıllar sonra bile klima açık (kapalı haline alıştı) kalkışlarda stop ettirdiği oluyordu.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyajı iyi ayarladıktan sonra rölantide de sarsıntısız kalkar. Çekiş kontrol vs tam tersi gaza fazla basılması durumunda devreye girip gücü kesiyor. Yaşadığınız sorunu çok iyi anlıyorum aynı şeyi babamda Yaşadı eski kasada, yıllar sonra bile klima açık (kapalı haline alıştı) kalkışlarda stop ettirdiği oluyordu.

Çözüm yada tavsye ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

neredeyse 1500 devirlere varmam gerekityor..

Hocam neyin beklentisindesin? 900 devirde falan mı kaldırmak mı beklenti? Öyle bir söylemişsin ki sanki 1500 devir arabayı kaldırmak için muazzam yüksek bir devir gibi olmuş. Arabanız düz yerde gaza basmadanda kalkar. Ama nereye kadar hani. 

Şu forumda daha ne kadar garip şeyler okuyacağımı hakikaten tahmin edemez oldum.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam neyin beklentisindesin? 900 devirde falan mı kaldırmak mı beklenti? Öyle bir söylemişsin ki sanki 1500 devir arabayı kaldırmak için muazzam yüksek bir devir gibi olmuş. Arabanız düz yerde gaza basmadanda kalkar. Ama nereye kadar hani. 

Şu forumda daha ne kadar garip şeyler okuyacağımı hakikaten tahmin edemez oldum.

Anlatılmaz Yaşanır tarzında bir sorunum var belkide beklenti meselesi,belki arac uyumsuzluk sorunu ,belki biraz motorlarla ilgili çok şey okumak ,belkide gerçekten bir sorunun olduğunu ( benim aracım için ) belirtmek ...Bunların herhangi birinden bir seçenek .. Belliki size sorunu aksettiremedik veya sizde benim sorunumun cevabı yok uslubunuzdan ve cevabınızdan onu anladım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlatılmaz Yaşanır tarzında bir sorunum var belkide beklenti meselesi,belki arac uyumsuzluk sorunu ,belki biraz motorlarla ilgili çok şey okumak ,belkide gerçekten bir sorunun olduğunu ( benim aracım için ) belirtmek ...Bunların herhangi birinden bir seçenek .. Belliki size sorunu aksettiremedik veya sizde benim sorunumun cevabı yok uslubunuzdan ve cevabınızdan onu anladım..

Aynen, sizin sorununuzun bir cevabının (çözüm mahiyetinde) bende olmadığını düşünüyorum. Çünkü bir sorununuz olduğunu düşünmüyorum. Varsada bir probleminiz umarım en kısa sürede çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.