Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Işık Sorunu

Mert Bayrak

Soru

Herkese merhaba aracım 2013 model focus3 trend x dün aracımın gösterge panelindeki ve teypdeki ışıkları yanmıyodu servise gittik fabrika hatası dediler gösterge paneli Türkiyede yokmuş yurt dışından getiricekler buda çok zaman alırmış böyle bir durumla karşılaşan veya bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

ön göğüs komple ölü ... değil mi? hiç ışık ve hareket yok yani.

eğer öyle ise her şey aynı anda hakkın rahmetine kavuşmaz ki  :(

...ön göğüs sigortaları var. Onlardan biri atmıştır, kablo grubunda temassızlık vardır vs.vs.

sorunu tam olarak tanımlarmısınız lütfen? (tabi bizden fikir gelsin istiyorsanız) 

gösterge panelindeki ve teypdeki ışıkları yanmıyodu
demiştiniz. Sorun bu mu? Yoksa 

yol bilgisayarı ve ibreler calismiyor
bu mu? ya da ikisi birden mi?

Bileşik gösterge panelinin çalışmaması / fonksiyon yitirilmesi başka şey , aynı zamanda teybin çalışmıyor oluşu ise bam başka.

...alakasız gibi görünecek ama lütfen iç ışıklara bakarmısınız? onlar yanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabanın gösterdeki yol bilgisayarı ve ibreler çalışmıyor ne hareket ne ışık var cam acma kapama düğmelerinin ışıkları yok teypten ses geliyor fakat ne ekran nede düğmeleri yanmıyor aracım serviste

Mert Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

elektrik arızası bu, kablo grubu soketi çıkmış ... sigorta yanmış ne bileyim? röle hatası vs. 

bileşik gösterge paneli ile alakası yok. (bence)  servisin elektrik teknisyeni ölçüm yapacak, kısa devre - yanık devre vs. arıyacak.

...araca sonradan alarm - teyp - multimedia - navigasyon - sis farı vs. bir şey takıldı mı acaba? (GPS lokasyon cihazı gibi ekipman da olur) yani aracın tesisatına bir şekilde müdahale edildi mi? 

alçak gerilim elektrik işinden gayet iyi anlayan üstadlarımız bu forumda faal durumda, onlar daha etkin / ayrıntılı yorum yapabilir (sonuçta ben mekanikçiyim...elektrik olayına fazla da kafam basmaz) topu bu aşamada üstatlarımıza devrediyorum   :)

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

elektrik arızası bu, kablo grubu soketi çıkmış ... sigorta yanmış ne bileyim? röle hatası vs.

bileşik gösterge paneli ile alakası yok. (bence) servisin elektrik teknisyeni ölçüm yapacak, kısa devre - yanık devre vs. arıyacak.

...araca sonradan alarm - teyp - multimedia - navigasyon - sis farı vs. bir şey takıldı mı acaba? (GPS lokasyon cihazı gibi ekipman da olur) yani aracın tesisatına bir şekilde müdahale edildi mi?

alçak gerilim elektrik işinden gayet iyi anlayan üstadlarımız bu forumda faal durumda, onlar daha etkin / ayrıntılı yorum yapabilir (sonuçta ben mekanikçiyim...elektrik olayına fazla da kafam basmaz) topu bu aşamada üstatlarımıza devrediyorum :)

Araca sonradan hicbisey yapılmadı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Size yardımcı olurmu bilmem ama 2 gün önce benimde sinyal götergesi el freni göstergesi ve merkezi kilit çalışmıyodu. Garantisi bittiği için sanayiye götürdüm ordaki usta gösterge panelinin içindeki kablolar sıkışmış diyip 150 TL masraf çıkarttı. Güvenemedim sonrasında aracı aldığımız yere Arkas'a gittim usta geldi bir kiri kere kontrol etti sigorta kutusunu açtı bişeyler taktı ve hadi eyvallah dedi :)

Yasin C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.