Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 115 Ps Titanium Benzinli Yokuşda Çekiş Düşüyor

MehmetKoç

Soru

focus 2010 model aracımı yeni aldım araç kalkışlarda iyi ama rampada yüksek devirlerde 115 ps yi hissettirmiyor.

zavoli marka lpg mevcut ve yakıt değerleri şehir içinde 14-15 lt de geziniyor.

neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle hayırlı olsun.

1.6 atm motor 115 ps gücünü 6000 devirlerde verdiği için normal seyir anlarında aldığı tork düşük kalıyor bu seyir ile yokuş çıkarsak tepki alma süreniz artacaktır daha güçlü hissetmeniz için vites düşürmeniz şart. Atıyorum 4000 devir ile çıkarsanız gaza bastığınızda tepki alırsınız en azından LPG yoksa bu böyle.

Ayrıca lpg'de farklı bir sorun varsa baktırmak lazım, kullanım şekli ve şart'a bağlı olarak ş.içi 10-11 lt lpg normal değerler. 14-15 fazla geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

14-15 litre normalmidir? 

Yani LPG litresini gösteriyorsa ve siz onu söylüyorsanız normal olabilir belki?

Aynı yokuşu LPG'de çıkın, daha sonra benzinde çıkın LPG'de "aşırı" bir zayıflık varsa eğer muhtemelen LPG montajı ya yanlış yada limitlerde fakir karışım söz konusu. Yanlış montaj ciddi problem yaratabiliyor.

Motor arıza aşığı yanıyor mu? Bazı lpg ciler fakir karışımın cılkını çıkarıp motor arıza ışığı yakınca "normal bu abi" falan diyebiliyorlar ki külliyen yanlış. Arıza aşığı motor/yakıt/hava gibi konularda yakarsa araç kendini korumaya alır, bunuda ek bilgi olarak ekleyelim.

Yakıt-motor ikilisinin yanında baskı balatayı unutmamak lazım, balata kaçırıyorsa hem çok yakarsınız hemde güç kaybedersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç şehir içi kullanımda kalkışlarda felan iyi lpg ve benzine performas aynı sayılır.

yani gaz tepkileri ve çekiş pek fazla değişmiyor.

uzun yolda yüksek viteslerde rampa performansı düşük,

yakıt değerleri uzun yolda lpg de yol bilgiayarı 7,5 in altına düşmüyor

şehir içinde ise ortalamayı sıfırlayıp kısa mesafe kullanımlarda 14-15 arası

uzun yolda bu güçde bir motorun yakıt değerlerini daha düşük bekliyordum (5 civarı)gibi

ama tork devri çok yüksek o evirlerdede tüketim çok üst seviyelere tırmanacağını tahmin ediyorum.

fazla yakıt için buji ve hava filitresini kontrol etim bir sorun gözükmüyor.lpg kaynklı olduğunu düşünmüyorum arıza ışığı da yanmıyor.

bu araçda buji kablosu ve ateşleme sistemi değişim periyodu varmıdır .

bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.