Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Car Of The Year 2015 - 7 Finalist [Kazanan Passat]

Yakup Ç. A.

56 üye oy kullandı

1. 1. Bu yıl sizce hangi model yılın aracı seçilir?

• BMW 2-series Active Tourer
      4
    • Citroën C4 Cactus
      0
    • Ford Mondeo
      25
    • Mercedes-Benz C-class
      4
    • Nissan Qashqai
      4
    • Renault Twingo
      1
    • Volkswagen Passat
      12

Önerilen Mesajlar

mondeo mu komik olmayın.. amerikanın 3 yıllık arabasını bize 2015 yılın arabası diye mi yutturacaksınız.

Passat qashqhai arasında gider gelir..

1.0 Ecoboost neden 3 yıllık olmasına rağmen en iyi ödülü alıyor ?

Hani eski olması problem mi diye soruyorum.

Ayrıca o Fusion :D birde 2 yıl oldu.

Cactüss, BMW 2 daha ilerde gibi.

Buarada Passat da 10 yıllık araba aynısını veriyorlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 Ecoboost neden 3 yıllık olmasına rağmen en iyi ödülü alıyor ?

Hani eski olması problem mi diye soruyorum.

Ayrıca o Fusion :D birde 2 yıl oldu.

Cactüss, BMW 2 daha ilerde gibi.

Buarada Passat da 10 yıllık araba aynısını veriyorlar :D

ecoboost bir motor. verimlilikte 1 veya 2 kriteri var. Birinci olması normal... Kaldı ki belki başkaları o seviyede bu kadar iyi bir motor yapmanın gerekmediğini düşünmüş olabilir. Zaten ucuz segment zaten karlılık düşük ne koysak aynı satıyor deyip daha iyisini geliştirmeye çabalamıyor olabilirler. Ama yılın otomobili öyle bir şey değil tek bir veya iki nesnel veriye değil envai çeşit şeye bakılıyor..

3 yıllık ( :D ) fusionun buraya yeni gelmesi pek çok otomobil gazetecisini sinirlendiriyor beğenseler bile oy vermeyeceklerdir. Bbu avrupalıyı aşağılamadır. Yeniyi yıllar sonra verme onlara değer vermemedir.

Passatı incelemeni öneririm. Aynı Türk otomotiv endistrisinin golf7 nin neden hem dünyada hem avrupada hem de japonyada yılın otomobili olmasını anlayamadığı gibi passatın başarısını da anlayamıyor. 

Bu adamların twingo veya cactusu seçmeleri de muhtemel. Geçmişte bu tip enayilikleri çok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ecoboost bir motor. verimlilikte 1 veya 2 kriteri var. Birinci olması normal... Kaldı ki belki başkaları o seviyede bu kadar iyi bir motor yapmanın gerekmediğini düşünmüş olabilir. Zaten ucuz segment zaten karlılık düşük ne koysak aynı satıyor deyip daha iyisini geliştirmeye çabalamıyor olabilirler. Ama yılın otomobili öyle bir şey değil tek bir veya iki nesnel veriye değil envai çeşit şeye bakılıyor..

3 yıllık ( :D ) fusionun buraya yeni gelmesi pek çok otomobil gazetecisini sinirlendiriyor beğenseler bile oy vermeyeceklerdir. Bbu avrupalıyı aşağılamadır. Yeniyi yıllar sonra verme onlara değer vermemedir.

Passatı incelemeni öneririm. Aynı Türk otomotiv endistrisinin golf7 nin neden hem dünyada hem avrupada hem de japonyada yılın otomobili olmasını anlayamadığı gibi passatın başarısını da anlayamıyor.

Bu adamların twingo veya cactusu seçmeleri de muhtemel. Geçmişte bu tip enayilikleri çok

E bu da bir otomobil ? Kaldı ki orada kullanılan aracın birebir'i gelmiyor ?!

Ben latife yaptım hem golf hem Passat'da geniş kilitleye hitap eden normal araçlar bunu ilk gününden beri yazıyorum. Yani Türk milletinin gereksiz büyütmesi bu arabayı kötü yaptığını vurgulayan biri yok sanırım? 308'de yılın aracı oldu neden onu seçmediniz ? Neden Avrupa çok tercih etmiyor? Diye binlerce soru sorabilirim.

Sonuç: Bu adamlar objektif ise politik işlere takılmamalıdır. Kaldıki Ford Avrupa'ya destek çıktı bu hareketi ile köstek olduğu veya aşağıladığını kim çıkartırsa o bilmelidir ki bi habermiş bu konuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yılın otomobilini neye göre seçiyorlar hala anlamış değilim. Geçen sene 308 seçildikten sonra iyice gözümden düştü. O sene yeni hangi araba çıktıysa onu seçiyor olabilirler. :)

308 genel anlamda iyi bir araba, kendi markası içinde eski kalitesine dönme başlangıcı denilebilir. Biraz daha zevkli sürüşe ihtiyaç duyuyor sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yılın otomobilini neye göre seçiyorlar hala anlamış değilim. Geçen sene 308 seçildikten sonra iyice gözümden düştü. O sene yeni hangi araba çıktıysa onu seçiyor olabilirler. :)

Yakup haklı,308 gerçekten iyi bir araç ve kimse Peugeot'tan böylesine iyi bir araç beklemediği içinde hak etti o ödülü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW = Ruhsuz ... bu kadar basit.

Bunu Ford'çu olduğum için söylemiyorum, adamlar resmen hani kenarları lastikli "Şlafgut" çarşaflar vardır ya, o kadar heyecansız. Çarşafa dolama ihtimalin yok, tamam da ... işte o kadar. Macera yok, eğlence yok, anlatacağı bir hikaye yok.  Haşlanmış sebze ile yapılan salata gibi, sağlıklı ama lezzetsiz.

...nerde o tosbağa'nın isyancı ruhu? nerde GTI'ın nara atan motoru? bu güzel çizgiden gönye ile çizilmiş modellere nasıl geldiniz be?

VW-Dakota-Classic-Wallpaper.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

308 genel anlamda iyi bir araba, kendi markası içinde eski kalitesine dönme başlangıcı denilebilir. Biraz daha zevkli sürüşe ihtiyaç duyuyor sadece

Yakup haklı,308 gerçekten iyi bir araç ve kimse Peugeot'tan böylesine iyi bir araç beklemediği içinde hak etti o ödülü.

En basiti klimayı bile ekrandan arayıp öyle açıyorsunuz. Her araçtaki gibi döndürmeli tuşlardan koysaydılar bence kullanış açısından daha iyi olurmuş. Her seferinde ekrana uzanıp değiştirmek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Dış tasarım anlamında iyi bir araba ama her şey tasarımda bitmiyor. Direksiyon mesela dikişlerinin çok yanlış yerlere yapıldığını düşünüyorum. Elin sürekli takılacağı yere dikiş atmışlar. Focus'un direksiyonu kullanış açısından çoğu arabadakinden iyi yapıldığını düşünüyorum. Seat Leon FR kullanan arkadaşım bile geçip Focus'u kullandıktan sonra direksiyonuna bayıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ve kazanan Vw Passat oldu puanı ise 340.

Peşinden
2.Citroën C4 Cactus - 248
3.Mercedes-Benz C-Class - 221
4.Ford Mondeo - 203
5.Nissan Qashqai - 160
6.BMW 2-Series Active Tourer - 154
7.Renault Twingo -124

Oylama detayları: 

http://www.caroftheyear.org/voting-grid/2015_1/coty

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.