Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hyundai i30 Makyajlandı - 2015 Hyundai i30 Detaylar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu otomobil hakkında makyajlandı makyajlanacak diyorduk ki, günü geldi çattı.

• Yeni i30'un en güçlü versiyonu artık 1.6 litre turbo beslemeli 186 ps güç üreten i30 Turbo oldu.
  • Çekiciliğini arttırmak için yenilenmiş tasarıma sahip, detaylı gözler harici pek anlaşılmasa da.
  • Dikkat çekici yenilikler motor ve şanzımanlarda oldu, verimlilik ve sürüşü iyileştirildi.

Dikkat çeken Turbo modeli, bu modele özgü spor detaylara sahip ve bunu tamamlayan yeni nesil turbo benzinli motor ile geliyor.Sadece 6 ileri manuel şanzıman ile sunulacak olması otomatik severler için üzücü haber. Turbo modele özgü spor amortisörler, 18'' alaş jantlar ve direksiyon sistemi de yenilikler arasında.

Otomatik severler için sevindirici haber diğer cephede :) Yeniden ayarlanmış dizel motorlar 136 ps ve 110 ps güç üretiyor 6 ileri manuel versiyonları 280 Nm tork üretirken YENİ 7 ileri çift kavrama otomatik vitesli seçenek ise 300 Nm tork üretiyor.

Sizlerde biliyorsunuz güncel versiyonda kullanılan klasik otomatik ile tüketim değerleri çok düşük değildi. Yeni kombinasyon ile dizel otomatik versiyonun ort. tüketim değeri 100 km'de 4.4 lt. Bu ort değer manuel şanzıman ile 3.6 lt oldu. (5.5'e 4.3'idi değerler)

Ailenin yenilenmiş üyesi: 

Teknik Değerleri

eJPgaQz.png.abc6ffc22e6e90e37770aaa68bc0

Fotoğraflar ile.

B7F4JhO.jpg.c5fa4886f6f43c1601934d06502dRShFSGM.jpg.a7a58ea15fdaf60e84ae7721cb60K7xVPE8.jpg.70352fa21db5ba51cc095d7d44e0Ii9yQFg.jpg.6942bc67f91bbce830fa08f6306fRmCUjR8.jpg.03b875a94fddd31717fc3ef44eb1khV75Rc.jpg.f54645b7318c9508299aeed9469cQ9rWmFz.jpg.1723421640c5c391c4ac05372122

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasasını beğendiğim bir araç; cam tavanı ile şık görünüyor.

Fakat dizel otm. kullanmıştım focusu aldığım dönem; yakıtı fazlaydı ve direksiyonu focus gibi değildi; yani reno dan iyi ford dan kötüydü gözümdeki genel imajı. Fakat bu motor şanzıman kombinasyonu ile hele birde fiyatı doğru belirlerlerse iyi iş yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turbo motorlu modeli ucuz ama güçlü HB arayanlar için çok cazip bir alternatif olabilir,

Umarım satışta olur.

Bence hiç de öyle olmaz.

Turbo motorlu "sportif" araba arayan adamın marka imajı, spor köken gibi şeyler araması çok muhtemel. VW ford peugeot vs dururken kimse bunlara bakmaz. Bunları alanlar bellidir. Arabayı donanımdan ibaret sayanlar yani geri görüş kamerası , video oynatan ekran falan arayanlarla; dizel otomatik maliyeti, işletme gideri düşük olan arabalar arayanlardır.  Çift kavrama benzinlisi mesela hiç satılmaz.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın giderine bakan, performans arayan, bir ölçüde bilinçli ama çok da fazla para harcamak istemeyen küçük bir kesim vardır eminim.

Ben kendimi tarif ettim tabii burada. 

Hyundai giderek düzeliyor, kullanıcı memnuniyeti zaten üst düzeyde. Özellikle süspansiyon ve direksiyon elden geçtiyse rekabetçi, bir fiyatla çıkarsa ben tercih edebilirim.

Bu arada Kia poCeed GT 80 civarına alınabiliyor ve tabii bu durumda tercih edilebilir. 

Hele bir gelecek mi görelim, gelirse de deneyelim. Sonra karar veririz.

laciverti... 

kia ceed 1.6 204 bg var satışta haberi olan var mı ? yüzbin kere onu tercih ederim.. 

Bence hiç de öyle olmaz.

Turbo motorlu "sportif" araba arayan adamın marka imajı, spor köken gibi şeyler araması çok muhtemel. VW ford peugeot vs dururken kimse bunlara bakmaz. Bunları alanlar bellidir. Arabayı donanımdan ibaret sayanlar yani geri görüş kamerası , video oynatan ekran falan arayanlarla; dizel otomatik maliyeti, işletme gideri düşük olan arabalar arayanlardır.  Çift kavrama benzinlisi mesela hiç satılmaz.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Beklenenin çok üstünde satış rakamı (adet) olan bir modelin fizigiyle oynanmamış olması normal geldi bana. 1.6 ecoboost piyasada çok az olmasından yola çıkarak söylemek gerekirse bu 1.6 186 hp lik ünite rabet görmez gibi gibi.

Murat Aktepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağatay a yetişemiyorum maşallah, kendim bir hyundai sever olarak. bugün bir bakayım dedim, bir de baktım, benim bildiğim üzerinde 2 yıldır çalıştıkları DCT (dual clutch transmission) çift kavrama 7 ileri otomatik şanzıman gelmiş..(ilk başlarda sadece velostar a takmışlardı http://www.partstuner.com/index.php/main/2012-hyundai-velostar-car-review)hemen yazayım demiştim, baktım-arattım başlık çoktan hazır..  :claps:

**bakalım DCT şanzıman ın akıbeti nasıl olacak

arabayı haliyle çok beğendim, zaten arasıra yazmışımdır hb alacak olsam focus değil hyundai i30 alırdım diye tek handikap ı yakıt.. ve hala yakıt.. 1.2 turbo benzinli az yakan bir motor gelse daha iyi olurdu.. 1.6 186 bg lik kaç adet satacak merak ediyorum. ş.içi 9.6...sadece "sport" adında 1 ürünle satışta turbo motor.. bu araçta tek hoşuma gitmeyen şey gündüz ledleri hala sis lambalarında, ön farlara gömmeleri gerekirdi. yeni i20 den de mi öğrenememişler

turbo benzinli değilde normal 1.6 gdi dct şanzıman alınabilir bu yakıtlarla..4.8 - 5.8 - 7.5

CO2 salınımı  136, 1305 kg.. hızlanma 9.9..  bizim buralarda 6.5-7 lt yakar sanırım..

dizel motorda 8, 128>136...benzinli motorda 3 bg lik artış,  132>135 sağlanmış

ön yargılar hemen hazır, bir inceleyin önce.. bu sınıfın en sorunsuz arabası denebilir.. artık var olan bir iki sorun varsa onlarda giderilmiştir.. süspansiyonla oynanmış..cam tavan tek tük tıkırtı yapıyordu, umarım giderilmiştir.. 

http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/Cars/i30/PIP/index.html

i30%20fiyat_zpsvu3icypr.jpg

@H. Cenk,

elite: 77.000 tl

1.6 crdi DCT 136 bg - 4000 devir

300 tork - 1750-2500   hızlanma 10.6

4 - 4.4 - 5.1  -  115 gr CO2

1390 kg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım 1 yıl sonra şanzımanın akıbeti belli olur Kia Ceed daha da ucuz olacaktır eğer sorunsuz bir şanzıman yapmış iseler bir sonraki arabam i30 ya da ceed olabilir. Eleştirebileceğim iki konu var biri ağır oluşu aracın diğeri dizel motorun max. torkunun çok kısa bir devir aralığında veriyor olması 300 torku 1500-4000 aralığında vermeliydi diye düşünüyorum. Testler ve karşılaştırmalarını incelemek lazım. Yakup Bey en kısa zamanda bekliyoruz testini. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.