Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aile Aracı Tavsiye

Feti Ercan

Önerilen Mesajlar

Sevgili arkadaşlar daha önce leon mu focus mu derken temiz bir 1.3 dizel astra cosmo ( sunroflu ) buldum ve aldım. Bir süre kadar kullandım aracı araçtan memnunum fakat şu anda arka koltuğa bir adet oto koltuğu bağladım ve ( bu koltukların bu kadar yer kapladığını bilmiyordum) arka taraf oturma alanı baya azaldı. Şu ana kadar sıkıntı yoktu gayet rahattık fakat 2. çocuk yolda.

Şu anda oğlum 1 yaşında. diğeri gelince oda pusette oturacak hanıma yer kalmayacak 5-6 yaşlarına kadar en azından durum bu şekilde olacak.

Mevcut durumda geniş bir araç alacağım ama aynı zamanda yaşım 26 hani biraz da spor bir şey olsun istiyorum. Mondeo veya super B aklımdan geçen ama arka tarafta 3. sıra koltuk kısmı kol dayama yeri oraya oturulmaz sanırım. C max en ciddi düşündüğüm araç ama oda 35 + yaş aracı gibi geliyor bana sizler ne tavsiye edersiniz tecrübeli arkadaşlar ne der?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo veya super B aklımdan geçen ama arka tarafta 3. sıra koltuk kısmı kol dayama yeri oraya oturulmaz sanırım.

İç hacim, bagaj ve taşıma kapasitesi olarak Mondeo tartışmasız sınıfında lider, SuperB'yi bilmiyorum ama Mondeo'da kol dayama kapatılarak rahatça oturulabilir ki  ben zaten pek açmıyorum, hatta biraz sıkışarak da olsa arkaya 4 kişi oturabiliyor, bildiğim kadarı ile de C-Max'ten daha geniş, ayrıca sport sedan havası var. SuperB daha oturaklı üst yaş gruplarına hitap eden bir havası var, ben olsam (ben öyle yaptım ve memnunum) geniş hacim, spor görünüm, geniş bagaj ve fiyat performans olarak seçimim Mondeo'dan yana olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç hacim, bagaj ve taşıma kapasitesi olarak Mondeo tartışmasız sınıfında lider, SuperB'yi bilmiyorum ama Mondeo'da kol dayama kapatılarak rahatça oturulabilir ki  ben zaten pek açmıyorum, hatta biraz sıkışarak da olsa arkaya 4 kişi oturabiliyor, bildiğim kadarı ile de C-Max'ten daha geniş, ayrıca sport sedan havası var. SuperB daha oturaklı üst yaş gruplarına hitap eden bir havası var, ben olsam (ben öyle yaptım ve memnunum) geniş hacim, spor görünüm, geniş bagaj ve fiyat performans olarak seçimim Mondeo'dan yana olurdu. 

yani hocam bagaj çok lazım olmaz yılda 2 kere uzun yol yaparız ama arkada rahatça oturulması lazım. Ben googlde araştırma yaptım SuperB mi mondeomu sanki daha çok super B diyorlar gibi geldi bana. Passat gibi diyorlar. Benim esas merakım 2 çocuk olacak diye 3 koltuklu araç mı almalıyım. kol dayama yerinde uzun yol nasıl olur? o klimanın hava üfleme yeri ve ayak altında bulunan tümsek rahatsızlık vermiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yani hocam bagaj çok lazım olmaz yılda 2 kere uzun yol yaparız ama arkada rahatça oturulması lazım. Ben googlde araştırma yaptım SuperB mi mondeomu sanki daha çok super B diyorlar gibi geldi bana. Passat gibi diyorlar. Benim esas merakım 2 çocuk olacak diye 3 koltuklu araç mı almalıyım. kol dayama yerinde uzun yol nasıl olur? o klimanın hava üfleme yeri ve ayak altında bulunan tümsek rahatsızlık vermiyor mu?

Öyle demeyin çocuklar ile en ufak bir gezintiye çıkmak bile sıkıntı oluyordu, bebek arabası, çocukların çantaları vs.. bagaj en büyük ihtiyaç haline geliyor kaldı ki size X2 araba çanta vs.. olacak. SuperB'yi ben görüntüsünden elemiştim onu belirteyim, size yada başkalarına hoş gelebilir zevk meselesi. Passat çok pahalı yani fiyat performas aracı değil, 40 bine alabileceğiniz Passat ile Mondeo'ları kıyaslayınca anlayacaksınız, 40 bine alacağınız Mondeo ile Passat arasında ciddi bir yaş ve kilometre farkı olacaktır. Şaft tüneli sıkıntı yaratacak kadar yüksek değil, klima çıkışları ise rahatsızlık vermiyor, kapatıyorum yada cam tarafına çeviriyorum. Mümkünse he iki aracıda denemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle demeyin çocuklar ile en ufak bir gezintiye çıkmak bile sıkıntı oluyordu, bebek arabası, çocukların çantaları vs.. bagaj en büyük ihtiyaç haline geliyor kaldı ki size X2 araba çanta vs.. olacak. SuperB'yi ben görüntüsünden elemiştim onu belirteyim, size yada başkalarına hoş gelebilir zevk meselesi. Passat çok pahalı yani fiyat performas aracı değil, 40 bine alabileceğiniz Passat ile Mondeo'ları kıyaslayınca anlayacaksınız, 40 bine alacağınız Mondeo ile Passat arasında ciddi bir yaş ve kilometre farkı olacaktır. Şaft tüneli sıkıntı yaratacak kadar yüksek değil, klima çıkışları ise rahatsızlık vermiyor, kapatıyorum yada cam tarafına çeviriyorum. Mümkünse he iki aracıda denemenizi tavsiye ederim.

Yok abicim Super için nette yapılan yorumlar genelde passat gibi olduğu yönünde. Şu anda bagajım 1 çocuk olduğu halde çok çok rahat yetiyor. 2 çocuk olunca da D segmenti yeterli olacaktır. Yani hocam o kol dayama yeri aktif olarak kullanılabiliyor değil mi yukarıda sormuştum arka koltuğun orta kısmında çıkıntı var o kısım nasıl rahatsızlık vermiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arka koltuğun orta kısmında çıkıntı var o kısım nasıl rahatsızlık vermiyor mu?

Neyi kastettiğini pek anlamadım, açılıp kapanan kol dayama diyorsan kapalı durumda olduğunda rahatsız vermiyor, hatta araçta o kısımda seyahat eden birisi orada kol dayama olduğunu indikten sonra farketmişti. Aslında rahatsızlık verici hiç bir durum söz konusu olmadığından dolayı neyi kastettiğini anlamıyorum diyebiliriz. :)  Örneğin ; yaz tatilinde hanımın ablası Avrupa'dan izine araçsız olarak geldi ve 1 ay boyunca onları biz gezdirdik, sürekli önde 2 arkada 4 olmak üzere 6 kişi gezdik, hiç şikayet edeni duymadım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arabaya neden heryerde superB deniliyor? (Okurken de süper be) arabanin modeli Superb degil mi? Superb zaten ingilizcede harika, muhtesem tarzi bi manaya gelmiyor mu?

Neyse superb iyidir... Mondeo da iyidir. Yesil vadi de iyidir

Vadi de de mangan ne iyi gider, dememizi bekleyip konuyu Yemeğe çekmeye çalıştığın, gözlerden kaçmıyor Alpernim[emoji1][emoji1][emoji1][emoji1]

Yoksa bizim Aklımızda hiç yok[emoji1][emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C-max'e +35 damgasını vurmuşsunuz ama superb + kaç olur o zaman bunuda düşünmek lazım :)

Bence mondeo ve bir önceki kasa C-max gayet yeterli olacaktır. Bir dayımda dediğim kasa C-max'ten diğerinde ise mondeodan var. Çocuk koltuğu varken çok kez bindim ve inanın ne kol dayama yeri nede başka bir yer için sıkıntı yaşamadım. Hatta c-max'in bagajında bile yolculuk etmişliğim vardır :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C-max'e +35 damgasını vurmuşsunuz ama superb + kaç olur o zaman bunuda düşünmek lazım :)

Bence mondeo ve bir önceki kasa C-max gayet yeterli olacaktır. Bir dayımda dediğim kasa C-max'ten diğerinde ise mondeodan var. Çocuk koltuğu varken çok kez bindim ve inanın ne kol dayama yeri nede başka bir yer için sıkıntı yaşamadım. Hatta c-max'in bagajında bile yolculuk etmişliğim vardır :D

Yani bana oyle geliyor diyebilirim :) seceneklerde accord da var. Superb biraz uzun emsallerine gore o yuzden rahat olir diye dusundum. Is almaya kalacagi zaman sanirim yine gonlumuzden gecen degil temiz ne bulunursa o alinir gibi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.