Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren Yaparken Direksiyon Titreme Sorunu

İsmail Elvan

Soru

Arkadaşlar aracımı aldığımda fren yaparken özellikle yüksek hızda aşırı titreme söz konusu, direksiyonu zor tutuyorum, rot-balans ayarından olduğunu düşündüm fakat fren disklerinden olduğunu söylediler, ankarada  gidebileceğim iyi bir ford servisi önerilerinizi alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sıcak balataya su tutmuşsunuz ondan olmuş diskler torna edilince gecer cok önemli bi sorun degil sanayide bile hallolur

Diskleri tornaya sokmak hatalıdır.

Disk frenlerde, özellikle hava kanallı olanlarda deformasyon sonrası yapılan torna hem diskin sağlamlığını olumsuz etkiler, 100-150 TL tasarruf için böyle bir eyleme kalkışmayın.

Ön disk artı balatalar değişirse sorununuz hallolur. Özel serviste 300-350 TL masraf edersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Diskleri tornaya sokmak hatalıdır.

Disk frenlerde, özellikle hava kanallı olanlarda deformasyon sonrası yapılan torna hem diskin sağlamlığını olumsuz etkiler, 100-150 TL tasarruf için böyle bir eyleme kalkışmayın.

Ön disk artı balatalar değişirse sorununuz hallolur. Özel serviste 300-350 TL masraf edersiniz...

cem bey bende aynı düşüncedeyim,  korkum disklerin değiştikten sonra titremenin devam etmesi yönünde, bakalım birde usta sürerse daha iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cem bey bende aynı düşüncedeyim, korkum disklerin değiştikten sonra titremenin devam etmesi yönünde, bakalım birde usta sürerse daha iyi olacak.

Bendede aynı sorun vardı. 100 km nin üzerinde hızdayken fren yaptığımda direksiyon titriyordu. Bosch marka Disk ve Balata alıp kartal sanayide değiştirdim. Disk: 100, Balata 50TL. Şimdi sorun kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendede aynı sorun vardı. 100 km nin üzerinde hızdayken fren yaptığımda direksiyon titriyordu. Bosch marka Disk ve Balata alıp kartal sanayide değiştirdim. Disk: 100, Balata 50TL. Şimdi sorun kalmadı.

Edindiğim bilgilere göre bosch marka disklerin piyasadaki bir çeşidi made in China bir türü de made in Germany imiş. China olanlar nispeten ucuz ve tavsiye edilmiyor bilgilerinize...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

29 Ekim günü  yiğit oto  yalçın ustaya aracımı emanet ettim, aracı test ettikten sonra sorunlar ortaya çıktı

ön disk ve balatalar  -- değişecek

sağ ve sol aks ---  değişecek

sağ rot başı ---- değişecek

şanzuman yağı --- değişecek

yalçın ustanın önerisiyle  bosch marka disk ve motocraft balatalar takıldı, bsg marka aks takıldı,aracın yol tutuşu değişti çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

29 Ekim günü  yiğit oto  yalçın ustaya aracımı emanet ettim, aracı test ettikten sonra sorunlar ortaya çıktı

ön disk ve balatalar  -- değişecek

sağ ve sol aks ---  değişecek

sağ rot başı ---- değişecek

şanzuman yağı --- değişecek

yalçın ustanın önerisiyle  bosch marka disk ve motocraft balatalar takıldı, bsg marka aks takıldı,aracın yol tutuşu değişti çok memnun kaldım.

Kaça maal oldu bu işlemler?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serviste ne tutardı acaba, yaşı kadar indirim var falan gibi olayları da var.

hocam sanırım sadece işçilikte indirim yapıyolar, Takılan orj. parçalar gene aynı fiyattan satılıyor, 

İsmail Elvan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.