Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3'ün Akü Bitti 540Tl Istiyorlar.

Fahri Tetik

Soru

2011 Focus 3 aracımı 13.08.2014 tarihinde bakıma getirdim. Dün akşam araç çalışmadı, akşam saat geç oldugundan dolayı aracı bırakıp eve geldim. Sabah servise gittim, servisten elemanla geldik akü bitik dedikler ortalama 200-250 civarı dediler tamam dedik gidelim servise değiştirelim. Servise gittik bidaha baktılar 540 tl dediler şok oldum. Aracın garantisinin bitelide 10 gün olmuş. 540tl parayı versen bile akü yok ellerinde 10 güne gelir dediler. 10 gün araba akü yüzüne yatacak sinirlendim valla serviste aracı aldım geldim. Kapının önüne bıraktım araç şu an çalışmıyor. Akü start stoplu jell aküymüş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Alternatör çıkışının altında kalındığı sürece tabii.

Adınıza sevindim, karşılıklı iyi ilişki olduğunda Ford üzmemeyi bilir :yeah:

Güzel haberleri bekilyoruz.

Buarada 72 ila 65 arasında aman aman sorun olmazsa da uygununu bulmak tabiki daha faydalı hatta üstüne eklemek serbest :)

Bugüne kadar değiştirdiğim tüm aküleri hep bir boy büyük alıp taktım. Üreticiler maliyet kaygısı ile işi gören mininmum büyüklükteki aküyü takıyorlar, kendi açılarından haklılar. Değişim zamanı bir boy büyütmek araç için faydalı oluyor.

Hayırlısı olsun...

Modele dikkat etmemişim, benim aküö 65 Ah olunca doğrudan o bağlantıyı verdim.

Sonuçta demek istediğim Mutlu ve İnci gibi yerli markaların da ürün gamında uygun aküler var, söz gelimi mutlu 70 Ah start stoplu var, 270 TL burada, isterseniz hemen göndertebilirim.

Yetkili servise mahkum değilsiniz. 

Neyse ki ilgilenmişler...

Bu arada start stoplu dizel gelmemişti fazla, sizinki öyle mi?

Bugün Ford genel merkez aküyü garanti altına alıp değiştirmeyi kabul etti. Fordu bu tutumundan dolayı teşekkür ediyorum. Akünün türkiyede olmayıp yurtdışından gelmeside işin garip tarafı koskaca fordda akü nasıl olmaz ona aklım takıldı. Uzun yolda felan kalsan aracın garantili bile olsa hiç bir servisin elinde türkiye'de star stoplu akü yok. Akü yüzüne araba 1 hafta yatacak. Yedek aküde takmıyolar. Haftaya akü gelip değiştirecekler. Değişince bilgilendirme atarım.

Fahri Tetik tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

malesef servisler öyle :) herşeyde iyi değiller.. bir iş yapacakları zaman aynı beyaz eşyacılar gibi parça söküm-takma şablonlarının olduğu bilgisayar verilerine bakıyorlar. malum hepsi eğitim almaya gidemiyor..

benim ss daha hiç 30 derecenin üzerinde çalışmadı..

Bir örnek bugünden. 34 C'yi gösteriyor ve SS devredeyken klima minumum devirde çalışıyor. Klima kapalıyken de aynı sıcaklıkta çalışıyor yine.Harbiden 30'un üzerinde niye devreye giriyor ki bu meret?

5p1dER.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akünün türkiyede olmayıp yurtdışından gelmeside işin garip tarafı koskaca fordda akü nasıl olmaz

Bence iki nedeni var...

Az sayıda araç var SS kullanan ve onlar da hala nispeten yeni sayılır. İhtiyaç olmamıştır. Olur mu demeyin, Otosan'da herşey olur, iyi yönde de kötü yönde de...

İkincisi kimse piyasada yarı fiyatına benzer aküler varken o fiyattan servisten akü almaz, bu da gene birinci nedene götürür.

Bu arada geçmiş olsun!

Harbiden 30'un üzerinde niye devreye giriyor ki bu meret?

Neyse ne, bence iyi bir özellik, tüm diğer arabalarınki Antalya yazında stop ederken benim SS ile aptal gibi çalışır motorla duruyor olmam sinirime dokunuyor, nedeni neyse bulursanız ben de öğreneyim, hemen uygulayayım. 

Tahmin: Isı göstergesi ile SS sistemi iletişimi bozuk. 

Ford'un ki güvenlik bahanesiyle bile olsa çok netameli bir sistem, kullanıcı şikayeti çok!

Mesela araba 4-5 gün otoparkta yatsın, çalışır hale gelmesi için aynı gün sayısı kullanmam gerekiyor.

Bu kadar Volt manyağı olmasına gerek yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neyse ne, bence iyi bir özellik, tüm diğer arabalarınki Antalya yazında stop ederken benim SS ile aptal gibi çalışır motorla duruyor olmam sinirime dokunuyor, nedeni neyse bulursanız ben de öğreneyim, hemen uygulayayım. 

Tahmin: Isı göstergesi ile SS sistemi iletişimi bozuk. 

Ford'un ki güvenlik bahanesiyle bile olsa çok netameli bir sistem, kullanıcı şikayeti çok!

Mesela araba 4-5 gün otoparkta yatsın, çalışır hale gelmesi için aynı gün sayısı kullanmam gerekiyor.

Bu kadar Volt manyağı olmasına gerek yok...

Cem abi, bir ara servise götürdüğümde motorla ilgili bir yazılım güncellemesi yaptıklarını söylemişlerdi. Belki bununla ilgili olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar,buğün aracımı petrolde yıkadım,uzun zamandır akü voltajı düşük diye uyarı veriyordu,arabayı yıkadıktan sonra arabam çalışmadı tık tık die ses geliyor,ışıklar zayıf yanıyor,başka arabanın takviye yardımı  ile çalıştırdım, ,aracım 2011 model focus 3 tdcı titanıum x paket  42000 de aracım garantim bitt,i ama ek garantim var uzatmıştım,akünün üzerinde yeşil yanıyor ama almıyor akü acaba başka sorun mu var akü 3,5 yıl oldu ömrünü mü tamamladı ne yapmam gerekiyor bilemedim yardımlarınızı bekliyorum çok Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uzatılmış garanti bizim servise bağlılığımızı uzatıyor galiba :) Akünüz bitmiş, eski arabalarda akü zayıfladığında marş motoru yavaşta olsa dönerdi, şimdikilerde ışıklar iyi kötü yansa da marşa basınca tık tık sesi çıkarıyor sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buğün aradım evet uzatılmış garanti aküyü kapsamıyormuş ve 3,5 yılda akünün bitmesine normal bakılabiliniyormuş,,Servis 80 amper de takabilirsiniz dedi sorun olmazmış,bende İnci aküye baktım 80 amper nano gold 290 tl dediler,Mutlu akü 70 ampere de (Jelsizine)230 tl fiyat verdiler sizce nasıl bir yol izlemeliyim yarın taktırmam gerek aküyü teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buğün aradım evet uzatılmış garanti aküyü kapsamıyormuş ve 3,5 yılda akünün bitmesine normal bakılabiliniyormuş,,Servis 80 amper de takabilirsiniz dedi sorun olmazmış,bende İnci aküye baktım 80 amper nano gold 290 tl dediler,Mutlu akü 70 ampere de (Jelsizine)230 tl fiyat verdiler sizce nasıl bir yol izlemeliyim yarın taktırmam gerek aküyü teşekkürler...

Arabaya doğru amperde akü takın. Yanlış aküye bcm gizliden bağırıyor. Bu yüzden bir düzen problem yarattığında servis ids cihazları arabanın durumunu rapor olarak alamıyor. İki gün sonra arabada bir problem çıksa siz yanlış akü takmışınız derler.

Daha birçok sebebi var bunun. Sizin servisteki "usta" lara kalsa kuru akü bile takılır arabalara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi 72 amper mutlu akü start~stoplu taktırdım rahat girdi yuvaya ama üst akü kapakları kapanmıyor mecbur kullanamıcam akü plastik kapaklarını,bu arada start~stop çalışmadı henüz biraz akünün şarj mı etmesi lazım? eğer çalışmazsa serviste uzatılmış garantim var mecbur gitmem gerekecek teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi 72 amper mutlu akü start~stoplu taktırdım rahat girdi yuvaya ama üst akü kapakları kapanmıyor mecbur kullanamıcam akü plastik kapaklarını,bu arada start~stop çalışmadı henüz biraz akünün şarj mı etmesi lazım? eğer çalışmazsa serviste uzatılmış garantim var mecbur gitmem gerekecek teşekkürler.

Akü şarjı, ortam sıcaklığı, klima durumu etkenler arasında.

Bu arada eğerki arabanız start+stoplu ise ve ajünüz jel akü değilse yaklaşık ömrü 1 sene olacaktır. Tecrübeyle sabit.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.