Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracımda Tespit Ettiğim Sorunlar (Focus 3)

Ziya Kokarağaç

Önerilen Mesajlar

Aracımda tespit ettiğim garanti kapsamında çözülmesi gerektiğini düşündüğüm tüm sorunların bir listesini yaptım ve eylül ayında yapacağım uzun yollardan önce aracımı servise götürmek istiyorum.
Daha önce Isparta'daki servise(Pürlü otomotiv) yıllık bakımı için götürdüğümde de bazılarını iletmiştim. Çok ilgilendiler falan ama doğrusu hiç birini çözemediler.

Şimdi Bursa'da Otokoç veya Aras Oto'dan birinin servisine götüreceğim. Hangi servise götürmem gerektiği konusunda forumdan öneri bekliyorum.

Sıralı sorun listesi

• sol arka tekerden hafif bir sallantıda bile(araç hareket halinde değilken dahi) şiddetli cızırtı sesi.

• ön konsol en sağ taraftan gelen, en sağ havalandırmanın dış tarafındaki parçayı sıkıştırınca azalan ses. ( aynı şikayet ile başvurduğum Isparta yetkili servisi,  ses sağ  emniyet kemerinin olduğu kolondaydı orayı düzelttik dedi. seste hiç bir değişiklik olmadı.)

• ön konsol direksiyon arkasından ses.

• geri geri giderken fren yapınca gelen tiz ses.

• kapı fitilleri ( sağ arka kapı tam açılmış dışarıda duruyor ,  diğerleri de hafifçe sarkmış.)

• usb girişinde sorun var 3 farklı telefonda,  farklı kablolarla denedim sürekli olarak bağlanıp kopuyor. (müzik dinlemek zaten mümkün değil, şarj bile hiç etmiyor.)

• en sağ havalandırma düğmesi boşa dönüyor.

• dikiz aynasının ayarı on onbeş günlük kullanım ile bozuluyor, dikiz aynası aşağı kayıyor. (Isparta'daki yetkili servis çift taraflı bant ile yapıştırdık düzelecek dedi 5 günlük bozulma süresini ancak 10 güne çekebildi .)

• araç hareket edince otomatik kapı kilitleme ayarı ?

• hızlanınca direksiyonda titreme (Rot balans ayarı yapılacak ?)

• bej renk kolçak dayama fiyat?

• deri direksiyon simidi değişimi fiyat? (mümkünse çıkma parça)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sol arka tekerden hafif bir sallantıda bile(araç hareket halinde değilken dahi) şiddetli cızırtı sesi. ön konsol en sağ taraftan gelen, en sağ havalandırmanın dış tarafındaki parçayı sıkıştırınca azalan ses. ( aynı şikayet ile başvurduğum Isparta yetkili servisi,  ses sağ  emniyet kemerinin olduğu kolondaydı orayı düzelttik dedi. seste hiç bir değişiklik olmadı.) ön konsol direksiyon arkasından ses. geri geri giderken fren yapınca gelen tiz ses.

Neyseki kulaklarım çok da takılmıyor araç içi seslere.... :P

usb girişinde sorun var 3 farklı telefonda,  farklı kablolarla denedim sürekli olarak bağlanıp kopuyor. (müzik dinlemek zaten mümkün değil, şarj bile hiç etmiyor.)

Android telefonlarda denediyseniz şarj etmemesi çok normal, desteklemiyor çünkü...

kapı fitilleri ( sağ arka kapı tam açılmış dışarıda duruyor ,  diğerleri de hafifçe sarkmış.)

en sağ havalandırma düğmesi boşa dönüyor.

Garantiden yaptırılabilir bunlar :)

dikiz aynasının ayarı on onbeş günlük kullanım ile bozuluyor, dikiz aynası aşağı kayıyor. (Isparta'daki yetkili servis çift taraflı bant ile yapıştırdık düzelecek dedi 5 günlük bozulma süresini ancak 10 güne çekebildi .)

Havanın sıcak ve soğuk oluşundan etkileniyor ayna. Hava durumundan etkilenecek kadar duygusal,

ha bu arada müziğe ayak uydurmasını çok iyi biliyor orayı atlamayalım :)

araç hareket edince otomatik kapı kilitleme ayarı ?

bej renk kolçak dayama fiyat? deri direksiyon simidi değişimi fiyat? (mümkünse çıkma parça)

ER-OL Oto???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu dikiz aynasının ayarının bozulması benimde dikkatimi çekti. Anlam verememiştim fakat siz yazınca kronik bir sorun olduğu ortaya çıktı. 

Geçtiğimiz bayramda 2014 sıfır focus ile izmire yolculuk yapmıştık. Ön taraftan gelen sesler dikkatimi çekmişti. Demekki buda her seride olan bir sorun.

Ben aracımı yeni aldığım için, henüz uzun yol yapmadım. Gözlemlerime dayanarak yaptığım tespitleri, sizde yazmışsınız :)

Bu sorunlar bencede garanti kapsamına girmeli. Hatta krom cam çıtalarındada problem var. Bazıları leke leke oluyor matlaşıyor.

Önümüzdeki hafta izne çıkacağım. O dönemde bir yetkili servise gidip bu konuları konuşmayı planlıyorum. Bakalım ne olacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nazar değmesinden korkuyorum ama bu konuda tek sıkıntısız Focus bizde mi acaba diye merak etmiyor değilim  :blink:

Herkeste bir ses,tıkırdama,açıklık,kayma,yamulma,bozulma v.s

Çok okudum,duydum bu sorunları ama çok şükür başıma gelmedi daha 8bin km'yi devirmemize rağmen. :nazar:  Acaba daha mı ilerleyen km'de diyecem yenilerden de şikayet eden var,ilginç. 

Fabrikanın bir standarttı yok mu acaba diye düşünmeye başladım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özellikle seslerden çok muzdaribim. diğer sıkıntılar, kapı fitili hariç, çok önemli değil.

geri zekalı Ford Sync demek istiyorum 1 milyar cihazlık bir pazarı desteklemediği için...

Bursa için servis önerisi olan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sarkan fitili japonla yapistirdim; dikiz aynasi çözümsüz, ben ayarliyorum o kayiyor sürekli ;)!

Beni 2 ses rahatsız ediyor biri sağ on Kapi hoparloru, diğeri ve en gicik olduğum s.içi aktif guv.sist.kutusunun kapagi!!! :(

Fitil garanti kapsamında değiştirmedilermi. Japon çürütmesin lastiği. Dikiz aynası konusunda serviste kabul ediyor o sorunu. Talep ederseniz değişim olabilir. Bence sorunlarınızın hepsi serviste çözülebilir gibi duruyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dikiz aynasindan memnunum.. dimtisli sarkilarda harika figurler sergiliyor.. :)

Benimki vals bile yapıyor :D :D :D

Benimkinin extrası var. Motor soğukken aşağı eğiliyo ısınınca yerine geliyo

Abi o aynadan uzak dur sen, demedi deme tekin değil o  :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.