Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Engin Aydın yazdı:

yorumlarınızı okudum aslında, ancak geneli 5-20 ve 5-30 yağlarla ilgili, o sebepten ayrı başlık açtım, burada da sordum, 0-30 için gereksiz denmiş, sanırım 0-20 de gereksiz ancak aynı zamanda zararsız da...

Üreticinin tavsiye ettiğini ürünü bulamıyor olsanız düşünürdük de öyle bir durum yok ki. İlk mesajdaki 2 yağdan birini alıp servise vermeniz yeterli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Engin Aydın yazdı:

bir sonraki bakım için muhtemelen yetkili servise gideceğim, orada 5-20 veya 5-30 artık çok bakmayacağım ancak şu an motordaki yağı değiştirmeme gerek yok sanırım

Bence yok özellikle yıllarca kullanmayacaksam :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Engin Aydın yazdı:

kaş yapayım derken göz çıkardım, servise sordum sözde ama iyi mi duyamadım yanlış mı duydum yanlış mı söylediler bilmem 0-20 koydum, 2-3 bin km sonra değişecek zaten, sorun çıkarmasın da az yaksın, iyi yağlasın derdim yok

Yanlış yapmışsınız ama zarar verecek boyutta değil elbette.

5W-30 Castrol Magnatec A5 ilk seçimim ve önerim olur.

Aklınızda bulunsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.09.2016 - 16:55 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Aracım 15 bin bakımından sonra motor yatak sardı.Aracım garanti dışı kaldı 15 bin bakımda FMY yag kullanılmıştı.Sizin yolladığınız linkteki yağ start sotplu modeller için dir yazmakta sorun oluşturur mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Alper Kultufan yazdı:

Aracım 15 bin bakımından sonra motor yatak sardı.Aracım garanti dışı kaldı 15 bin bakımda FMY yag kullanılmıştı.Sizin yolladığınız linkteki yağ start sotplu modeller için dir yazmakta sorun oluşturur mu

Neye bağladılar peki yatak sarmasını?

Ve hayır sorun oluşturmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
25.09.2016 - 08:02 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Yanlış yapmışsınız ama zarar verecek boyutta değil elbette.

5W-30 Castrol Magnatec A5 ilk seçimim ve önerim olur.

Aklınızda bulunsun.

Cem bey bende geçen gün 2011 model 1.6 TDCİ için yağcının tavsiyesi üzerine bahsettğiniz yağın C2 versiyonunu koydum bi sorun olma ihtimali varmıdır acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Çağatay Kara yazdı:

Cem bey bende geçen gün 2011 model 1.6 TDCİ için yağcının tavsiyesi üzerine bahsettğiniz yağın C2 versiyonunu koydum bi sorun olma ihtimali varmıdır acaba?

Ford'un standartlarını karşılamayan bir yağ, ancak tek kullanımda bir sorun yaratacağını hiç düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Ford'un standartlarını karşılamayan bir yağ, ancak tek kullanımda bir sorun yaratacağını hiç düşünmüyorum. 

Teşekkür ederim.

Bir daha ki yağ değişiminde 5W-30 Castrol Magnatec A5 yada Castrol EDGE 5W30 kullanmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.