Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tit Aracım Ilk Servisine Gitti

Aydın Genç

Önerilen Mesajlar

Öncelikle merhaba arkadaşlar çoktandır yazamıyordum en sonunda bilgisayar karşısına geçmiş bulunuyorum , herkese selam.

2013 Focus 2 Tit. Powershift LPG li aracım 14000 km ve alalı bir yıl olunca servise gitme zamanı gelmişti ben randevumu alarak Çorum Evlüce Ford Yetkili Servisine aracımı götürdüm araçta olan sorunları ve çözümlerini ve ücretlerini anlatmaya çalışacağım , öncelikle ilk bakımında yağ, yağ filitresi, şanzıman yağı kontrolü, polen kontrolü,lastik, balata ve dist kontrolü yapıldı toplamda bu bakıma 320 TL bayıldım ve birde soğuk su tabi yaz geldi. Daha dur aracı ilk aldığımda sözde motor koruma boya koruma hediye edilmişti keşke motor koruma yapılmasaydı motor bildiğiniz toz yumağına dönmüş ne koruması toz torbasına çevirmişler birde yeniden motor temizleme ve koruma yapmak zorunda kaldık bu yüzden bunada bayıl bakalım 60 TL , sonra arkadan gıcırtı ve uğultu sesi, kapılarda, kemerlerde ve araba ilk hareket halindeyken şanzımandan gelen seslerin çözümü için işleme başladılar tam 5 saat sürdü burada çalışanlara teşekür etmek boynumun borcu çünkü ilk defa bu sorunlarla karşılaştıkları için çözümüne uğraştılar, kapılardaki sorun tüm focus 3 lerde var dediler ve kapı açıldıktan sonra kapı içindeki küçük plastik kapak çıkarıldı sekmanlar sıkıldı ve sorun çözüldü, kemerlerden ses geliyordu burayada slikon bazlı sprey bu da çözüldü, şanzımandan gelen ses ise normal denilerek baştan sağıldık buraya kadar kolay sonra araçla teste çıkıldı arkadan uğultuyu tespit edildi bir bakıldıkı arka tanpon ayakları kırılmış anlam veremedim çünkü hiç kaza yapmadım sorduğumda olabilir birisi sizin haberiniz olmadan çarpmış olabilir dediler bende yedim hadi bakalım bir masraf daha bayıl bakalım 50 tl tamir masrafı oda tamam gelelim en büyük sesin geldiği arka koltuk lar uzun bir uğraş sonunda yeri bulundu ve hayrete düşürdü bizi koltuklar yatırıldıktan sonra koltukların arkasındaki sacların birleştirildiği yerden geliyor normelde montaj sırasında bu saclar arasına bir madde sıkılıyormuş ama gelin görünki bu madde bir yere sıkılmamış ve sürtünme den dolayı ses geliyor punta da açılamayacağına göre hemen çekiç ve sıvı gres yağı ile işlem yapılarak tabi bu işlemler 2 saate yakın sürdü sürekli yol testi yaparak sonunda büyük başarı ses kesildi. toplamda 430 tl ilk bakımımız tuttu ancak burada sizlerede sormak istediğim bir husus var arkadaşlar benzin deposu doldurulduktan ve yaklaşık çeyrek depo kullanıldıktan sonra depodan resmen damacana şişesinden gelen su sesi gibi sesler geliyor normalmi bu sizlerde de yaşanıyormu onu sormak istedim ?? herkese kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk bakımınız hayırlı olsun... Benzin deposundan gelen sesler normal; bir çok kullanıcı aynı şeyden bahsetti ve benim aracımda da oluyor. Bir süre sonra kulağım alıştı artık duymuyorum...

Depodan gelen ses çoğu araçta var aslında. Ford'u, Renaut'u fark etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk bakımınız hayırlı olsun..bu bahsettiğiniz ses bizim patronun mondeosundada var..servise götürdüm,normal dediler ki aslında normal olmaması lazım..isterseniz depoyu sökelim içine izalasyon yapalım(yanlış hatırlamıyorsam)dediler.Tabi işin boyutu büyüyeceği için yanaşmadık.öylekullanıyoruz..ama arkadaşlarında dediği gibi belli bir süreden sonra kulak alışıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracınızın lpg'si serviste takıldıgı icin mi size servise kabul ettiler... ben aracımı alalı bir ay oldu... bi servise gidip özelliklerini ögreneyim ve bakım zamanını sorayım dedim... ama servise alamayacaklarını söylediler... aracımda lpg oldugundan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk bakımınız hayırlı olsun, direksiyondan gelen zırıltı yok muydu sizin araçta, onu da deseydiniz. Benzin deposundan ses gelmiyor benimkinden, çeyrek, yarım, full fark etmez.

direksiyondan ses gelmiyor ama eğer kastettiğiniz gösterge paneli ise normal onuda göstergeyi biraz itiyorsunuz sorun çözülüyor 

aracınızın lpg'si serviste takıldıgı icin mi size servise kabul ettiler... ben aracımı alalı bir ay oldu... bi servise gidip özelliklerini ögreneyim ve bakım zamanını sorayım dedim... ama servise alamayacaklarını söylediler... aracımda lpg oldugundan..

Çorum da böyle bir sorun yok ama mesala ankara da bazı servisler kabul etmiyor bazıları ise kabul ediyor bana sorarsanız ne den böyle diye hiç bir fikrim yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

direksiyondan ses gelmiyor ama eğer kastettiğiniz gösterge paneli ise normal onuda göstergeyi biraz itiyorsunuz sorun çözülüyor

O sorun ben aracı aldığım ilk günden beri var, gösterge olayını ilk sizden duydum, biraz daha açabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O sorun ben aracı aldığım ilk günden beri var, gösterge olayını ilk sizden duydum, biraz daha açabilir misiniz? 

Ali bey direksiyondan gelen bir ses bende yok ancak sizden geldiğini söylüyorsunuz benim size tavsiyem gösterge paneli değişiminin anlatıldığı forumdaki sayfalara bakın orada tft ekranın üzerinde iç kısımda bir parça var ancak bir cetvel veya benzer bir şey ile çıkarılabiliyor işte buradaki parça zamanla yerinden oynuyor ve sürücüye doğru panel kayıyor işte benim kast ettiğimde bu bölge kaputa doğru ittirdiğinizde yerine oturur ve ses gelmez ancak gelmeye devam ederse silikon bazlı ses kesiciler işe yarıyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ali bey direksiyondan gelen bir ses bende yok ancak sizden geldiğini söylüyorsunuz benim size tavsiyem gösterge paneli değişiminin anlatıldığı forumdaki sayfalara bakın orada tft ekranın üzerinde iç kısımda bir parça var ancak bir cetvel veya benzer bir şey ile çıkarılabiliyor işte buradaki parça zamanla yerinden oynuyor ve sürücüye doğru panel kayıyor işte benim kast ettiğimde bu bölge kaputa doğru ittirdiğinizde yerine oturur ve ses gelmez ancak gelmeye devam ederse silikon bazlı ses kesiciler işe yarıyor 

Aydın bey Allah sizden razı olsun, aracı aldığım ilk günden beri pütürlü yolda zırıltı vardı, gerçekten de gösterge panelinin sağını solunu ittirdim elledim, küt küt oturma sesleri geldi ve ses tamamen kesildi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.