Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Simdi Youtubeda Aboneliklerime girdim bu videolari gordum dedim Yakup konu acmistir kesin :)

İç kısım tamam daha guzel belli ama ön tasarimi acaip degistirmisler farlari ozellikle.

Arka stoplari yandan gordum ama onlarda kuculmus.

Bana biçimsiz geldi ya :s hiç begenmedim.

Tabi asil "makyaj" motorlarda ve teknolojide galiba suspansiyonlarda degismis.

1.5 EB 180 fena olmaz hee :) gelirse tabi :D

Yeni fotograflara simdi baktim.

Arka kisim Volvo V40

Onde Peugeot RCZ diyorum. (Farlar icin konusuyorum)

Birde iç kisimda cok plastige donulmus sanki ya bizim arabalarda metal bolmeler daha fazlaydi.

Çok fazla göz aşinalığı isticek belli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel değişimler var, kaldı ki Ford yaparsa gerçekten güzel yapıyor... :)

Ama açıkcası motor seçeneklerine baktığımda hayal kırıklığına uğradım. Renault dizelde 1.600cc çift-turbo ile 160hp/380nm değerlerini yakalamış ve piyasaya duyurmuşken 1.500cc - 120hp gibi bir değer ile piyasaya çıkış yapması beni üzdü. Allahtan otomatik vites seçeneği koymuşlar ki daha çok tercih edilsin...

Hadi diyeceğim ki yeni HB'nin arka yapısına hala gözüm alışmadı, gördükçe bir enteresan geliyor... Ama bir de az evvel gözüme çarptı, neden hala el frenini düğme haline getirmediler ki... Düğme olayı biraz daha işe estetik katıyor doğrusu...

Multimedia olayını abartmışlar yanlız, bu açıkca belli oldu... :)

Bir de inşallah dizel - otm. araç fiyatı için fahiş fiyatlandırma yapılmaz... :D

Hadi hayırlı olsun... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bu focus 3 buçuk mu oluyor :D

Yeni Focus, yeni eller serbest Dikey Park Etme teknolojisini tüm dünyada tüketicilerle ilk kez buluşturan Ford aracı olma özelliği taşıyor. Dikey Park Etme teknolojisi sayesinde sürücü, geri geri giderek diğer araçların arasına dikey park edebiliyor. Aktif Şehir İçi Güvenlik  sistemi ise artık 50 km/s’e kadar olan hızlarda  çalışıyor.   (buradaki başlıklar ile bu teknolojileri yakından inceyebilirsiniz)

Bu güncellemeyi bizim araçlara yükleyebilecekler mi acaba :)

( bir de mavi linke tıklayınca yine bu konuya geliyor kısır döngü oluşmuş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun trend donanımı neye benzeyecek iç tasarım olarak asıl önemli olan o. 5000TLlik sistemle zaten güzel olurda alabilen az olur. Dış tasarım bana tuhaf gelmedi güzel olmuş.

Bir de sync sistem alt yapısını değiştireceklermiş. Şu anda Windows üzerine kuruluymuş. Yakında Audi ve BMW lerde olan QNX Blackberry tabanlı sistem üzerine kurulacakmış. Daha hızlı ve kaliteli olacakmış.

http://www.engadget.com/2014/02/23/ford-reportedly-dropping-windows-in-favor-of-qnx-for-sync/?ncid=rss_truncated

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 ayda soğuturlar adamı,daha 40'ı yeni çıktı bizimkinin bu güzelliği çıkardılar  :lol:

Tasarımda agresif çizgiler beni hep cezbetmiştir ki şu haliyle fazlasıyla cezbedici benim için dıştan muhteşem olmuş. İç mekanda sadece direksiyonu sevmedim onun dışında orasıda harika tabi Engin abinin dediği gibi trend tarzı daha alt versiyonlarda nasıl olacak o meçhul.. 1.5 EB 180hp satılırsa ülkemizde bence iyi bir satış grafiği yakalar, kim bilir belki bizimde katkımız olur  :rolleyes:

Yalnız anlamadığım 1.6 ti-cvt 85hp'nin amacı ne? 125'lik bile bayırlarda v.s çoğu zaman yetersiz kalırken 85lik ne yapabilir.. Sanırım farklı ülkeler içindir bize geleceğine ihtimal vermiyorum.

1.5 dizel 120 iş yapar ama neden 140 veya üzeri olmadı,olamaz mıydı diye sormadan edemedim kendi kendime Renault'un yaptıklarını görünce ancak 1.6dan 130,twinturboyla 160 yapmışlardı, 1.5 için 120'de gayet iyi gözüküyor düşününce neyse sorular sorular...

Sonuç olarak çok kez duyduğum ''Ford'un makyajını bekleyeceksin öyle alacaksın arkadaş!'' tezinin doğruluğunu görmüş oldum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi güzelde şimdi bizim arabalar eskidi mi yani?

olaya farklı bir bakış açısı yapayım dedim.

şakası bir yana ford dersine baya iyi çalışmış özellikle iç mekanda

jantlarla iç mekanı (direksiyon simidi hariç) benim arabaya alayım gerisi kalsın

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değişirsem sırf  1.0 EB otomatik motor seçeneği için değişirim aracı.

Mevcut kasaya 8" Ford My Touch koy bence içi daha albenili duruyor.

Tabi bide bunun canlısını görmek gerek belki fikrimiz değişecek..

Dıştan çok şık olmuş, yine ilklere öncülük edip yeni teknolojiler gelecek vs vs ona sözümüz yok...

Ama ""I love my focus""   :kıhkıh:

Bide buna 3.5 denmez bu bildiğin 4 olmuş....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 February 2014 - 01:26 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yeni Motor ve Şanzımanlar

Focus 3 MCA Motor Gamı.png

İster misiniz 1.0 ecoboost ve 1.5 ecoboosttaki 6 ileri otomatikler Kugadaki gibi select shift klasik otomatik olsun. 

Çünkü bakın 1.6 atmosferik 1.5 dizel ve 2.0 dizelde powershift özellikle vurgulanmış. 1.0 ve 1.5 da sadece otomatik denmiş.

Bence her zamanki gibi haklıyım bu arabalar powershift olmayacak :(

Bu da bu iki kombinasyonun (1.0 otomatik, 1.5 otomatik)  ön planda amerikayı hedeflediğini gösteriyor.  

24 February 2014 - 09:26 tarihinde, Süleyman Altın yazdı:

Resimlerde sedan goremedim hic

Bu makyajın sedan için olanı sonradan çıkacaktır. BU makyaj 2 hafta sonraki cenevre otofuarı için ve avrupada genelde HB SW tercih edildiği için. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu anki sync sistemi çok yetersiz bence, sırasıyla komutları (klima/fan vs) söylemek yerine ahmeti ara yada falanca radyoyu aç ya da sıcaklık 26 derece deyince algılayıp bir de onay sorusu sormasa çok daha kullanışlı olur!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajlı kasa çıkmadan arabayı satsam mı acaba:)Şimdi çıkar piyasaya bizimkinin  2. eli düşer.Şaka bi yana araç bence çok güzel olmuş.Özellikle dış tasarımı beni çok etkiledi.Ben Focusuma uzun yıllar binerim diyodum şimdi makyajlı kasa için uykularım kaçıcak anlaşılan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.