Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Eibach yayı uygun satan yer konusunda bilgisi olan var mı?

Bu konuda Sabriyle konuştum kendisi DP-Tuning'den alıp yaptırmış yaklaşık fiyatı 470 TL. İnternet siteleri var oradan daha detaylı bilgi alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka spoyler bence de mutlaka eklenmesi gereken bir aksesuar, ancak servisten maliyeti çok yüksek, değişik konu başlıklarında tedarikçiler var, ben Himpeks'ten almıştım mesela (0212 633 22 07 Cüneyt Bey). 200-250 TL civarıdır, boya gerekebilir.

2-) Aracın her yeri bir güzel görünürken o egzozun basitliği sinirimi bozuyor. Ses istemiyorum. Sadece görüntü. Yine tek çıkışlı ama parlak.

İyi bir egzozcuda en kolay halledilecek aksesuar. 

3-)Eibach yay taktırmayı düşünüyorum özellikle gözümle gördüğüm Sabri'nin aracıyla kendi arabam arasındaki farkı gördüm. Ve deneyimlerini de okudum performans ve görüntü açısından olumlu geldi. Abartı değil 30 mm çok makul bir değer benim için.

DP_Tuning Eibach Türkiye distribütörü, orijinal resmi ithalatlı yaylar 450 TL civarında, sahibinden'de çok sayıda ilan var, çakma ürün olmamasına dikkat etmek lazım.  

4-)Lastikler ve jantlar. Jantın değişiminden kastım boyutunun artması ve kol sayısının azalması.

Ford'un Focus için önerdiği ve kullandığı ebadlar 17" ile 215/50-17 ve 18" ile 235/40-18
18" göresel olarak rakipsiz ancak yanak kalınlığı düşük taban genişliği fazla lastik kullanınca;
- Yol tutuş kuruda düzelir, ıslakta aynı kalır , hatta bazen kötüleşebilir
- Konfor olumsuz etkilenir ve sertleşir (hele yay da takılırsa)
- Yakıt tüketimi artar
- Lastik fiyatları yanak inceldikçe yükselir
Jant zevk meselesi, üzerindeki janttan ağır olmaması için çaba gösterilebilir.
Lastikte de makul fiyatlı ürün olarak Petlas Velox Sport PT741 düşünülebilir, premium olsun dersen Conti Sport Contact 5, Michelin Pilot Sport 3, Good Year Eagle F1 Asymmetric 2; fiyat kalite oranı iyi dersen de Dunlop SportMaxx RT ve Hankook Ventus S1 Evo 2 olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

powershift'e 18 inch jant ve 235 tabanlık lastik takılırsa ; bence problem yaratabilir ...

Max boyut olarak 17'' jant ve 215 45 17 lastik takman en mantıklısı ...

2002 yılında audi a4 multitronic araç vardı ; ona 19 inch antera takmıştım ; araba neredeyse geri geri gitmiyordu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval, Abi verdiğin bilgiler ve öneriler için çok teşekkür ederim. Himpex'i aradım bizim elimizde yok dediler. Ayda bir iki kez arıycan böyle dediler. Spoyler kısmını en sona bırakabilirim bu yüzden. Servislere sordum. En düşük fiyatı boyası dahil 400 Tl' ye kar otomotiv verdi. Dışardan da spoyler center diye bir yer 250 Tl dedi. http://www.spoylercenter.com/urun.asp?id=251 Sizce buradan alırsam her hangi bir sorun çıkabilir mi çıkarsa ne olur tahmini olarak.

Ucuz ve güzel bir çözüm bulursan bizi de haberdar et... 

Difüzör konusunda kesinlikle haber vereceğim.

Ford'un Focus için önerdiği ve kullandığı ebadlar 17" ile 215/50-17 ve 18" ile 235/40-18 18" göresel olarak rakipsiz ancak yanak kalınlığı düşük taban genişliği fazla lastik kullanınca; - Yol tutuş kuruda düzelir, ıslakta aynı kalır , hatta bazen kötüleşebilir - Konfor olumsuz etkilenir ve sertleşir (hele yay da takılırsa) - Yakıt tüketimi artar - Lastik fiyatları yanak inceldikçe yükselir Jant zevk meselesi, üzerindeki janttan ağır olmaması için çaba gösterilebilir. Lastikte de makul fiyatlı ürün olarak Petlas Velox Sport PT741 düşünülebilir, premium olsun dersen Conti Sport Contact 5, Michelin Pilot Sport 3, Good Year Eagle F1 Asymmetric 2; fiyat kalite oranı iyi dersen de Dunlop SportMaxx RT ve Hankook Ventus S1 Evo 2 olabilir.  

powershift'e 18 inch jant ve 235 tabanlık lastik takılırsa ; bence problem yaratabilir ...   Max boyut olarak 17'' jant ve 215 45 17 lastik takman en mantıklısı ...   2002 yılında audi a4 multitronic araç vardı ; ona 19 inch antera takmıştım ; araba neredeyse geri geri gitmiyordu

O zaman bakacağım jantlar 17" olacak muhtemel 18"'e de Ford öneriyorsa bakabilirm. Konfor, performans ve görsel hepsini akıllıca harmanlayıp çalışmak gerek. Mesela ilk verdiğin fotoğrafta lastikler gayet güzel. Fakat gözle çıkaramadım boyutlarını.

Maaşallah ne babalar var! Folyo işine hiç ısınamadım. Ame keyif meselesi neden olmasın...?

Vallahi acayip bir babam var. :D Paylaştığınız görseller de örnek olması açısından pek bir güzeller.

Tekrar teşekkür ederim herkese

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi verdiğin bilgiler ve öneriler için çok teşekkür ederim. Himpex'i aradım bizim elimizde yok dediler. Ayda bir iki kez arıycan böyle dediler. Spoyler kısmını en sona bırakabilirim bu yüzden. Servislere sordum. En düşük fiyatı boyası dahil 400 Tl' ye kar otomotiv verdi. Dışardan da spoyler center diye bir yer 250 Tl dedi. http://www.spoylerce...urun.asp?id=251 Sizce buradan alırsam her hangi bir sorun çıkabilir mi çıkarsa ne olur tahmini olarak.  

Çakır ve Ezparı bi ara, kalmadı diye hatırlıyorum ama bi sor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

500 dolar pahalı değilde 1000 doları geçer almaya kalksan. başta adam göndermiyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fikir açısından en azından bulmaya çalışıyorum . Bir nevi piyasa araştırması :)

STlit.jpg

Yukarıdaki komple ST kitin üreticisi ile yazışıyorum, pazarlık aşamasındayım, en az 5 set alınmasını şart koşuyorlar, daha aşağı inemedim.

Fiyat kesinleşince talipleri soracağım. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resim eklendi

Yukarıdaki komple ST kitin üreticisi ile yazışıyorum, pazarlık aşamasındayım, en az 5 set alınmasını şart koşuyorlar, daha aşağı inemedim.

Güzel haberlerini bekliyorum Cem abi :) Anlaşırsan fiyatı uygun bulursan ben o taliplerden biri olurum kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resim eklendi

Bence butcede varsa toptan alip para kazanilabilir :D sizin EBnin set bedavaya bile gelir :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saruhan bey bulamadım dediğiniz için ben linki verdim karar sizin...

Yok yanlış anlamayın o cümleyi kuruşum karşılaştırma amaçlıydı da. Sizin de arayış içinde olduğunuzu görünce sanki size söylüyormuş gibi oldu. Kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.