Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Herkese iyi akşamlar. Bölümün adı yaptığımız modifikasyonlar olmasına rağmen ben yapacağımız modifikasyonlar olarak muamele edip konuyu açıyorum.  :muha: Bunu yapmaktaki tek amacımda sizlerin görüşünü ve tavsiyesini alarak yola devam etmek. Bugüne kadar arabada tek yaptığım değişiklik @Nihat Abukan,  abiden gördüğüm kapı altı logo. Ondan sonra hiç ellemedim. Ama biraz değişikliğin vakti geldi sanırım.

Öncelikli şartım aracın performansını ve görsel ağırlığını düşürmeden değişiklik yapmak. Yapacağım değişikliklere gelirsek;

1-) ST Spoiler. Forumda pek çok arkadaşımız yaptırmışlar ve memnun kalmışlar gördüğüm kadarıyla. Ben de buna istinaden ve göze çok hoş gelen basit bir işlem olduğundan buradan başlamayı planlıyorum.

2-) Aracın her yeri bir güzel görünürken o egzozun basitliği sinirimi bozuyor. Ses istemiyorum. Sadece görüntü. Yine tek çıkışlı ama parlak.

3-)Eibach yay taktırmayı düşünüyorum özellikle gözümle gördüğüm Sabri'nin aracıyla kendi arabam arasındaki farkı gördüm. Ve deneyimlerini de okudum performans ve görüntü açısından olumlu geldi. Abartı değil 30 mm çok makul bir değer benim için.

4-)Lastikler ve jantlar. Jantın değişiminden kastım boyutunun artması ve kol sayısının azalması. Allah'ım ne çok kol var bizim titaniumlarda... :kızgın:     zaten jantı değiştirince lastikler de değişmeye mecbur. Ancak bu konuda bilgi eksiğim var. Focus 3 için en büyük uygun jant kaç inç'tir? Ve buna alacağımız lastiğin özellikleri nasıl olmalıdır? (Özellikle yanak kalınlığı. Yanağı ince olan lastikler çok hoşuma gidiyor.)

5-)Kaliper kapağı. Jantların kol sayısı azaldıkça fren diski vs. daha bi gözle görülür olcak. Bu da çok ucuz görsel modifikasyonlardan biri maliyeti 20 lira civarı.

6-) Arka difüzör. Aracın Bu kısmı da gözüme çok basit geliyor. Biraz daha göze hitap edebilir. Ama sanki tuzlu gibi biraz. Yani diğer değişikliklerle kıyaslayınca insan tepki gösteriyor.

7-) Farlar. Far konusunda da yapmak istediğim. Gündüz led farı (farın içinde olan, tamponun üstünde olan değil.) ve bi-xenon farlar. Bu konuda da kararsızım. Çünkü beyin değişimi gerekir falan diyorlar. Aracın elektronik aksamını kurcalamak istemiyorum malum pek bilgisayardan farkları yok updateler falan.

8-)Renkli folyo kaplama. Bunu en sona sakladım sebebi de bu isteğin tamamen babama ait olması. İsteği de şu beyaz renk üzerine lacivert çift şerit önden arkaya bir de kırmızı bir şeyler dedi kapıya o kısmını tam anlayamadım. Yani aslında farklı özel bir araba olsun istiyor.

Ziebart'ta yaptırmayı düşünüyorum. Ruhsatla ilgili her işlemi de kendileri yapıyorlar. Bunu yaptırmam sizce kötümü arabayı apaçi arabası gibi gösterir mi yoksa sportif bir derinlik katar mı?

İlk aşamada sadece 1-2-3-8 bu adımları uygulamayı düşünüyorum. çünkü lastik ve jant bayağı maliyetli. Kaliper kapağı ancak jantlar değiştikten sonra. Arka difüzör ile farlar da çok acil değil.

Her türlü görüşe ve eleştiriye açığım. Zaten konuyu açmamın sebebi de bu şimdiden teşekkürler.

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsini yapabilirsin hiç sorun yok apaçi işi de yok.   7 seni belki zorlar onda da yardım ederiz 

O konuda haklısın. Hiçbir yardımı geri çevirmem bilgi çok önemli. En çok da bu forumu bu yüzden seviyorum  :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunların hepsi çok rahat 5.000 lirayı geçecek ona göre ayarla kendini Jant-Lastik konusunda da artık yardım ederim sana Sen karar ver bütçeyi ayarla ben en uygunu bulurum

Biriktirdiğim paralarla ne yapsam diyordum hep sonuçta ev araba alcak kadar değil.Buldum işte  :D Söylemesi ayıp bir ara e-ticaret ve dış ticaret yapıyordum. Ordan birikmişim var. Öğrenciyim nereye harcayayım.

Tabii kaplamanın parasını babam vercek o istiyor ne de olsa :D

Yarın arabayı servisten alıcam spoiler siparişini ordan vererek başlayabilirim.

Kapsamlı bir araştırma yaparız birlikte :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Profilde Titanium X yazıyor. Değil mi?

Farların tam olarak çalışmasıyla uğraşmak yerine arabayı değiştirmek daha mantıklı olabilir, ama sadece yansın yeter dersen montaj o kadar zor değil.

Bildiğim kadarıyla, aracın %Xi (X kaç bilmiyorum) aynı renk olduğu zaman ruhsata işletmek gerekmiyor, tabii böyle bir hesabı çevirmede polis nasıl yapar bilmiyorum. Bilkentte var bi araç beyaz üzerine lacivert çift şerit hoş durmuş bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Profilde Titanium X yazıyor. Değil mi?

Evet X yazıyor ama yanlış :D ilk foruma katıldığımda öyle bir hata yaptım ama nedense sonra düzeltemedim (hala düzeltemiyorum :kızgın:  x değil benimki titanium+smart paket

Farların tam olarak çalışmasıyla uğraşmak yerine arabayı değiştirmek daha mantıklı olabilir,

Arabayı mı değiştireyim? Kusura bakma sanırım demek istediğini anlayamadım :) Yanıyorsa tam yansın :D

O konuda sorun çıkmayacağını söylediler de. Aracım gece grisi %100 değişecek renk  :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı mı değiştireyim? Kusura bakma sanırım demek istediğini anlayamadım

Farlar direk takınca çalışmıyor. biraz kablolama röle filan kullanarak çalışır duruma geliyor. Burada çalışmaktan kasıt farların yanması.

Tam olarak çalışması için yani otomatik yükseklik ayarı far yıkama dönüş lambaları vs çalışsın dersen o zaman işin içine beyin ve bir çok parça giriyor çekilmesi gereken tesisat katlanıyor vs bu durumda aracı satıp X paketlisini almak daha mantıklı olur dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak çalışması için yani otomatik yükseklik ayarı far yıkama dönüş lambaları vs çalışsın dersen o zaman işin içine beyin ve bir çok parça giriyor çekilmesi gereken tesisat katlanıyor vs bu durumda aracı satıp X paketlisini almak daha mantıklı olur dedim.

Şimdi anladım. Akşam vakti aklımda bir sürü soru olunca geç algıladım. Sen açıklamasan algılamazdım da neyse çaktırmayalım.  Ben de işte ilk mesajda dediğim gibi bu değişikliğe değer mi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi anladım. Akşam vakti aklımda bir sürü soru olunca geç algıladım. Sen açıklamasan algılamazdım da neyse çaktırmayalım.  Ben de işte ilk mesajda dediğim gibi bu değişikliğe değer mi diye düşünüyorum.

bi-xenon far arabaya yaptığım değişiklikler arasında en sevdiğim diyebilirim :) bence kesinlikle değer. Tek sıkıntım geçenlerde de yazdığım yükseklik ayarının çalışmaması yüklü olarak gece uzun yola çıkınca sıkıntı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet X yazıyor ama yanlış  :D ilk foruma katıldığımda öyle bir hata yaptım ama nedense sonra düzeltemedim (hala düzeltemiyorum  :kızgın:  x değil benimki titanium+smart paket

http://www.focusclubtr.com/index.php?app=core&module=usercp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.