Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

2001 Model Focus 1 Rolanti Sorunu

Ramazan Arı

Soru

Arkadaşlar 2001 model focus 1 GHİA aracım var. Aracımı çok seviyorum ancak bir problemim var. Yardımcı plursanız sevinirim. Aracım bazen kırmızı ışıkta durduğumda veya boşa aldığımda 1200 devirde takılıyor ve bir kaç saniye sonra 1000 devirin altına iniyor. Aracımda rolanti devir sensörünü sıfır değiştirdim, gaz kelebek sensörünü iyi bir ustada temizlettim ancak ara sıra yine yukarıda belirttiğim gibi devir saati bir kaç saniye sonra normale giriyor. Geçen gün bir forumda aynı sorunla ilgili olarak aracın eksozun üstünde vir sensör var şahsın o sensör kopukmuş. Lehimletip normala döndüğünü okuyunca aynı sensör benimde dibinden kopuk olduğunu fark ettim ondan olabilirmi acaba birde manifotun alt kısmında t şeklinde 3 tane hortum varmış onu kontrol edin diyorlar onuda yapacağım. Kesin çözüm konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum

güncel arkadaşlar yardımcı olabilecek yokmu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar 2001 model focus 1 GHİA aracım var. Aracımı çok seviyorum ancak bir problemim var. Yardımcı plursanız sevinirim. Aracım bazen kırmızı ışıkta durduğumda veya boşa aldığımda 1200 devirde takılıyor ve bir kaç saniye sonra 1000 devirin altına iniyor. Aracımda rolanti devir sensörünü sıfır değiştirdim, gaz kelebek sensörünü iyi bir ustada temizlettim ancak ara sıra yine yukarıda belirttiğim gibi devir saati bir kaç saniye sonra normale giriyor. Geçen gün bir forumda aynı sorunla ilgili olarak aracın eksozun üstünde vir sensör var şahsın o sensör kopukmuş. Lehimletip normala döndüğünü okuyunca aynı sensör benimde dibinden kopuk olduğunu fark ettim ondan olabilirmi acaba birde manifotun alt kısmında t şeklinde 3 tane hortum varmış onu kontrol edin diyorlar onuda yapacağım. Kesin çözüm konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum

güncel arkadaşlar yardımcı olabilecek yokmu

Ramazan Bey bende geçen hafta 2001 focus ghia aldım araç rolantide çalışırken aniden devir düşüyor stop edecek gibi olup tekrar yükseliyordu ustam buji kablosunun ezilmiş olduğunu söyledi değiştirdik sorun düzeldi sizin araçtada aynı sorun olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devir 8 ile 12 arası gidip geliyor ise lütfen bujileri kontrol ettirin. Bujilere su kaçmış olabilir yada bujiler çatlamış olabilir. 

1. Bujileri kontrol ettirin zımparalattırın

2. Buji kabloları

3. Şarj Dinamosu 

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ateşleme sistemi aksamlarinda bir bozukluk veya sağlıksız hava girdi çıktısı yok ise üst kapağın açılması gerekebilir.

hego sensörü nun arızalı oluşu ise yakıt sarfiyatinizi arttırır ve zamanla katalizör arızası yol açar mutlaka yaptırılmalidir. ..

Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de buna yakın benzer bir sorun var.Dün otopark girerken araba boştayken stop etti.Otoparka girdim park ederken gene stop etti.Bugün arabayı kullanırken de her ışıkta durduğumda devir 1000 altına düşüyor ve akü ışığı yanıyor.Bunun sebebi ne olabilir.

Bobin , buji , akü yeni değişti.

1PJbmp.jpg

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
imla hataları düzenlendi,dikka tedelim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Göstermiş olduğunuz göstergeye dayalı olarak bahsetmiş olduğunuz sorun,

T şeklinde hava akışı sağlayan bir hortum var tam piston borularının altında bu neden dolayı yapar.

Lütfen sadece onu değiştiriniz 25 TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben herşeyi yaptım t hortumları rolanti ayarlayıcı temizliği konjektör değişimi boğaz temizliği akü değişimi vs vs en sorunda bende aldım 3 alyanı boğazdan bi ayar çektim düzelti bu arada o ışık konjettörden yanıyor bende yanmıyordu konjeltör değişti yan sanayı takmışlar yanmaya başladı gidip orjinal konjektör aldım ve akü ışığı söndü

Oğuz Hakan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yeni konu açmaktansa buradan devam edeyim dedim:

sorunum , belli bir yol katettikten sonra durunca yada park edeceğim zaman rolanti dalgalanıyor? Dün en 2 km yol yaptım durduğumda rolanti stop edecek gb oluyor sonra topluyor, daha sonrasında 70 km kadar uzun yol yaptım, aracımın yavaşlaması ve park edeceğim sırada rolanti yine dalgalandı...

son 20 gün içinde yapılanlar: triger,devirdaim, T şeklindeki hortum, buji, buli kablosu değişimi yapıldı...5 yıldır kullanıyorum kronik hiç bir sorunum olmadı..arabamdan soğudum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yeni konu açmaktansa buradan devam edeyim dedim:

sorunum , belli bir yol katettikten sonra durunca yada park edeceğim zaman rolanti dalgalanıyor? Dün en 2 km yol yaptım durduğumda rolanti stop edecek gb oluyor sonra topluyor, daha sonrasında 70 km kadar uzun yol yaptım, aracımın yavaşlaması ve park edeceğim sırada rolanti yine dalgalandı...

son 20 gün içinde yapılanlar: triger,devirdaim, T şeklindeki hortum, buji, buli kablosu değişimi yapıldı...5 yıldır kullanıyorum kronik hiç bir sorunum olmadı..arabamdan soğudum..

Aracınızdan soğumayın çözülmeyecek bir sorun değildir.İyi bir usta kesin çözüm sizin için.Gittiğiniz usta iyi olabilir ama ondan daha iyisi her zaman vardır.Gerekirse serviste arızayı tespit ettirip dışarıda uygun fiyata yaptırılabilir. Focus un bence en güzel kasası Focus 1 . Keyifle binin sorun çözülür mutlaka.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhabalar araç 2001focus ghı 168000 aracımda hem gazda hem benzinde rolanti sorunu var ilk zamanlarda duracak zaman boşta iken rolti.yukselıp durunca düsuyordu şimdi ise yükselmiyor aksine düşüyor yada istop ediyor bunun çaresi yokmu yıldım artık servis bakımlı araç servisede gittim bunlar böyle böyle bincen dediler her türlü temizlikte yapıldı kelebek falan yine aynı yardımcı olurmusunuz yada ank bunu yapabilen usta varmı tşkler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Görüşmenizi tavsiye ederim

Öner Oto Ford Özel Servis

Adres:  Yıldırımlar Oto San. 96 Sk.No: 17 / 1 Ergazi - ANKARA

Telefon: 0312 278 71 09

________________________________________________________________________________________________________________

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ortak Alan - Sosyal → Otomobil Sohbetleri" kategorisinden "Ford Garajı → Focus I → Mk1- Sorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.