Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar. Kış lastiği az kullanılmış jantlı olarak lastik 195-65-15 Ford jantı olur mu bize ne dersiniz 350 tl 4lastik jant

Ebad 205/55-16 ile hemen hemen aynı.
Ancak gerek dar taban ve gerekse geniş yanak normal asfaltta sürüşte kendini güvensiz hissetmene neden olabilir. 
Sürüşün %50'den fazlası karda olmayacaksa ben almazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

benim kış lastiğini şimdi almam gerekir diye düşünüyorum :) bayramdan sonra 3 ay yozgatda olucak araç kış lastiğini ordan almayım dedim.bugun 7-8 bayi ile görüştüm 3 marka için. ellerinde lastik bulamadım.205 var fakat 215 gelecek ekim ayında dediler ama zamlı gelicekmiş.michelin buldum alpine 5. ebat ise 215x55xr 16 97h xl yaz lastiğimin aynı ebatında.fiyat farkı bayiler arasında biraz var.birde nedense bayiler (lastik firma sitelerin bayilikleri)dediğim marka dışında lastik gösterip durdular.anlamadım sertifikalı mağazalar neden böyle yapıyor.Kafam karıştı iyice.Telefon ile görüştüklerimi daha yazmadım ilk defa duyduğum kom ile başlayan bir lastik önerildi michelin bayisi yan ürünmüş micheline  .2 araca alıncak 8 adet kışlık lastik 4 adet jant.bakındığım markalar şunlar

1.  Continental conti winter contact ts 850
 2.  Goodyear ug9
 3.  Michelin Alpin 5

2 tane Michelin bayisi kumho önerdi,goodyear bayiside fulda önerdi sizce gerçekden iyi niyetindenmi öneriyorlar fazla para verme diyerek yoksa başka birşeymi var.bu sene kışlık lastik alıcak arkadaşların ve tecrübeli abilerimin-kardeşlerimin yazdığım numaralar ile önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son karar mı yakup teşekkürler :) contide yakıtda ve sesde sorun olmaması konusunda bilgi geçerlimi babamın araçta ultra grip 8 vardı harika lastik 9 hakkında nedense bugun bayiler bişey demedi1 tanesi hariç telefonda konuştuğum.

Bayilerin ne dediği açıkcası çok önemli değil. Verdiğiniz seçeneklerin hepsi olur; en ucuzunu almanız kâfidir. Hiç biri kötü değil ve iş görür. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

petlas konusunda bıraz marka takıntım var petlasa karşı.bayinin birisi 2 araçda sıkıntı çıkardı.ug9 215 taban yok 205 var orijinal ebatın dışına çıkmak gereksiz düşünmeye sevk ediyor.kendi focusumu almadan evvel baktığım 2011 focusda cok ses yaptı satıcı ucuz diye 205 takdım demişti gerçi markasını unuttum neydi.sizin ankarada önerebileceğiniz ehil insan varmı fiyat konusunda aşırı pazarlık yapmam ama yardımcı olabilecek.yarın ola hayır ola deyim cevaplar için sağolun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.