Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

geçen kış pek bi kış sayılmzdı ankara için. kış lastiği almaya gerek duymadım. ama bu kıs ıcın almayı dusunuyorum. aracı uzun vadeli kullanma dusuncemi ve

ankara kış şartlarını dusunursek petlas nasıldır. tecrube eden varmı acaba 

http://www.hepsiburada.com/liste/petlas-205-55-r16-91h-snowmaster-w651-kis-lastigi-uretim-yili2014-/productDetails.aspx?productId=otozsu24011&categoryId=259720

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen kış pek bi kış sayılmzdı ankara için. kış lastiği almaya gerek duymadım. ama bu kıs ıcın almayı dusunuyorum. aracı uzun vadeli kullanma dusuncemi ve

http://www.hepsiburada.com/liste/petlas-205-55-r16-91h-snowmaster-w651-kis-lastigi-uretim-yili2014-/productDetails.aspx?productId=otozsu24011&categoryId=259720

Petlası önceki Focus 1 inde kullanmmıştım gayet memnundum.Focus 3 de good year ug8 kullanıyorum ve çok memnunum.Ankara şartlarında memnun kalırsınız eminim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 2 senedir kullanıyorum petlas kış lastiği, bu sene 3. senesi olacak gayet memnunum karda ve buzdaki performansı çok başarılı kesinlikle tavsiye ederim çevremde birçok petlas kullanan kişiler var hepside kış lastiğinden çok memnun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

A3 daha yüksek performans lastiği ama genelde karakterleri aynı, ben D3 veya hangisi ucuz ise onu alırdım. 

WR D3 diğer A3'ten  2 TL daha ucuz o yüzden tavsiyenize uyarak D3 aldım hocam :D

Şaka bir yana, son üretilen markalı lastiklerde genelde ortadan başlayarak su tahliyesinin yolunu kesmeyecek şekilde tasarlanmış V desen modası görüyorum (AR-GE'ye dayalıdır diye düşünüyorum) , yeni piyasaya giren Michelin Alpin 5, Pirelli Sotto Zero 3, Dunlop Winter Sport 4D, Goodyear UG9 bunun örnekleri, yine sizin anlatımınızla V desen yada üçgen desenlerde su ve çamur tahliyesinde daha rahat olacağını ve bu V desene sahip D3'ün  A3'e göre daha fazla bir kış lastiği formunu andırdığını düşünerek WR D3 aldım, neticede kış geldiği için kış lastiği alıyoruz ve İç Anadolu'da kış olursa ağır geçiyor.  Öneriler için teşekkür ederim.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nokian D3'ü alacakken son anda lastikçim vazgeçirdi Goodyear yada Pirelli ucuza bulabileceğini söyledi, onu dinlemeye karar verdim. Yazlıklarım 235 45 17 94Y Pirelli Cinturato P7 Eco ve özellikle konforundan çok memnundum, ben yine pirelli olsun o zaman dedim, aslında nokian'da kararlıydım ancak yinede bildiğim marka bir lastik almak içimi rahatlattı, 215 50 17 94V Pirelli Sottozero 3'ler takıldı bugün, ben beğendim yumuşak konforu iyi, ses düzeyi iyi, yük ve hız endeksi yine üst düzeyde. İlk dikkatimi çeken direksiyon inanılmaz derecede hafifledi, özellikle şehir içi sürüşlerde artık çok daha hafif bir şürüşe sahibim, sanırım lastik tabanları 235'ten 215'e düştüğü için böyle oldu ama dünya varmış dedirtti. Ayrıca lastik yanakları 45'ten 50 çıknca konfor dahada arttı.

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Son araştırmalarıma göre iki güzel fırsat.

Continental 205/55 R16 91T TS 850 --> 245 TL

Nokian 205/55 R16 91H  WR D3 --> 214 TL

Fiyat kaynak: Hepsiburada.com

Nokian'dan 2 çift alacağız sanırım. Lassa'nın yazlıkları kışın felaket kötü.Aradaki fiyatı dert etmem diyenler için Conti şiddetle tavsiye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son araştırmalarıma göre iki güzel fırsat.

Continental 205/55 R16 91T TS 850 --> 245 TL

Nokian 205/55 R16 91H  WR D3 --> 214 TL

Fiyat kaynak: Hepsiburada.com

Nokian'dan 2 çift alacağız sanırım. Lassa'nın yazlıkları kışın felaket kötü.Aradaki fiyatı dert etmem diyenler için Conti şiddetle tavsiye.

Bende UG8 var. Lastiklerden memnunum. Fakat daha önce başka kış lastiği kullanmadığım için lastikler arasında hangi konularda ne farklılıklar olduğunu tam olarak bilmiyorum. 

Continental önermişsiniz. Duyumlarım da çok iyi bir lastik yolduğu yönünde. Mesela bizim UG8'lere göre üstünlükleri neler? Bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende UG8 var. Lastiklerden memnunum. Fakat daha önce başka kış lastiği kullanmadığım için lastikler arasında hangi konularda ne farklılıklar olduğunu tam olarak bilmiyorum. 

Continental önermişsiniz. Duyumlarım da çok iyi bir lastik yolduğu yönünde. Mesela bizim UG8'lere göre üstünlükleri neler? Bilginiz var mı?

UG8, Conti'ye göre ıslak zeminde daha iyi. Geriye kalan kuru, kar, buz, sessizlik, yakıt ve aşınma konusunda Conti daha iyi.

Bağımsız ADAC testi sonuçları bu şekilde.

Buarada  Goodyear 205/55 R16 91H Ultragrip 9'da çıkmış o da 243 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gün içerisinde İskitler / Çiftçi Lastikten Kumho I'zen KW23 205 55 R16 91H lastiği, sübaplar + balans ile birlikte 175 TL x 4 = 700 TL ye aldım. Daha önce Kumho KW17 kullanmış ve memnun kalmıştım. Fiyat ve performans olarak tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.