Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Bu akşam bir kargo şirketinde aracı olan bacanağıma 205/75/16 ebatlı lastik almak için bayiye gittim. (Kastamonu merkezde aradığı ebatta kış lastiği bulamamış) Taşköprü'de gidip sordum. Petlas ve Gislaved markalarında istediğimiz ebatı bulabildik. Geçen yıl Petlas almıştı. Aslında memnun olsada heyecan yaşamak istemiş olacak ki Gislaved olanı seçti, (gerçi petlastan daha iyi görünüyor diş deseni olarak. ) Lastiklerde çivi yerleri var, istenilirse çivilenebiliyor. Marka hakkında fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu akşam bir kargo şirketinde aracı olan bacanağıma 205/75/16 ebatlı lastik almak için bayiye gittim. (Kastamonu merkezde aradığı ebatta kış lastiği bulamamış) Taşköprü'de gidip sordum. Petlas ve Gislaved markalarında istediğimiz ebatı bulabildik. Geçen yıl Petlas almıştı. Aslında memnun olsada heyecan yaşamak istemiş olacak ki Gislaved olanı seçti, (gerçi petlastan daha iyi görünüyor diş deseni olarak. ) Lastiklerde çivi yerleri var, istenilirse çivilenebiliyor. Marka hakkında fikri olan varsa yazarsa sevinirim.
ümit ben iki gündür 215/75r16 kış lastiğini bir yerde buldum İskenderun'da Goodyear 4 adet 1700 tl istediler nakit
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende c grubu bir çok ebatın bittiğini duydum,

Geçen hafta 2 adet 205/75/16 petlasa tanesi 225 tl verdik, bu hafta aynı lastiğe 235 tl istiyor, zam gelmiş hemen.

hayırlı olsun.... bizim araçlara 205/75/16 boyutlu kış lastiği takılabiliyor mu? bilsem ben de alırdım. neyse başka kışa artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim araçlara 205/75/16 boyutlu kış lastiği takılabiliyor mu?

Hayır takılamıyor, yani takmak istersen ittire kaktıra taktırırsın belki ama ne işe yarar, ya da çamurluk içlerine sığar mı onu bilmiyorum işte,

Ben o lastikleri transit minibüse aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar elimde 3 yıldır sadece kış aylarında kullandığım en fazla 5000 km yol yapmış "0"a çok yakın patlaksız tamirsiz tertemiz 4 adet 2008 in son haftalarında üretilmiş Michelin 225/55/16 kar lastiği mevcut şuanda ihtiyaç fazlası olarak duruyor. Lastikler BMW aracımdan çıkmadır kış aylarında BMW yi pek kullanmadığımdan yıpranmamıştır. Lastik ve jant ebatlarının değişmesinden dolayı boşa çıktı. İsteyene satabilirim Eskişehir içi elden teslim ederim şehir dışı 125TL gibi kargo ücreti alıyorlar. İstediğim rakam kargo size ait olmak üzere 400 TL. dir. Yenisinin tanesi 320 - 350 TL yani bedavadan biraz pahalı :) kaçırılmaması gereken lastikler.

24dhm6s.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Evet, sonunda Kastamonu'da kar yağmaya başladı. 

Goodyear UG 8 in ilk performansı kendimce vasat, Evet, çok kötü, iki yokuşta durdum, her ikisinde de yerinden kalkmadı, yokuş yukarı bir virajda çok ciddi ( patinaja kaldığından olduğunu tahmin ediyorum) önden dışarı kaydı. sert falan da kullanmadım, fren performansı da oldukça kötü, yani frene bastığımı yanımdaki yolcu anlayamaz, o denli kötü. Kar ilk defa yağıyor ve normal değil, yani kar gibi değil, anlamadım, mercimekten daha küçük top şeklinde yağıyor. Bir tanıdığımı gördüm, durumu anlattım, lastikle ilgili değil, çok kaygan diyor, valla böyle olacaksa işimiz var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, sonunda Kastamonu'da kar yağmaya başladı. 

Goodyear UG 8 in ilk performansı kendimce vasat, Evet, çok kötü, iki yokuşta durdum, her ikisinde de yerinden kalkmadı, yokuş yukarı bir virajda çok ciddi ( patinaja kaldığından olduğunu tahmin ediyorum) önden dışarı kaydı. sert falan da kullanmadım, fren performansı da oldukça kötü, yani frene bastığımı yanımdaki yolcu anlayamaz, o denli kötü. Kar ilk defa yağıyor ve normal değil, yani kar gibi değil, anlamadım, mercimekten daha küçük top şeklinde yağıyor. Bir tanıdığımı gördüm, durumu anlattım, lastikle ilgili değil, çok kaygan diyor, valla böyle olacaksa işimiz var. 

Durum çok enteresan! Bende pazartesiden beri kar üzerinde kullanıyorum hatta kar asfaltta direk buz olmuş durumda, 4 lastiğim de ug8, ben bugün 10 km uzaklıkta bir yere gittim geldim geneli düz yoldu ama  viraj ve rampaların olduğu alanlardan da geçtim ve kendimce şunu düşündüm; F3'ün torkuna bile dayanıp patinaja düşmüyorsa, ani frenlerde bu kadar çabuk zemini kavrıyorsa bu lastiği brodway'a taksalar kar canavarı olur herhalde?

Hatta gittiğim yer rakım olarak merkeze nazaran yüksek biryerdi ve yağış devam ediyordu. Çok ciddi rampalarda kalkış yapıyorsanız bence kar lastiği en fazla sizi ordan hareket ettirir bir şekilde çıkmaya çalışır yani en azından normal lastik gibi yerinde saymaz, beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım ug8 iyi bir kış lastiği.

Rafet NAS tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla tamamen düz bir zeminde frene bastığımda abs nın tıkırtısı olmasa frene bastığımın farkına varmam imkansız. Hatta akşam deneme yaptım, yokuş aşağı frene bastım, öyle gidiyor, 1-2 km hızla sürekli kaydı, ayağımı frenden çekmemle önünde biriken kar yüzünden kendiliğinden durdu araba, o derece, anlamadım valla, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar...21 Mayıs 2013 de trafiğe çıkan sıfır aracıma ( 2013 Ford Focus 1.6 TDCİ Style) kış lastiği almayı düşünüyorum..Üzerindeki lastiklerin ebadı : 215/55/R16 

Uzun ömürlü olması yol tutuşunun(karda buzda vs..) iyi olması ve ekonomik olması açısından hangi lastiği almamı önerirsinz?

Şimdiden herkese teşekkürler..

Serkan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.