Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

12 dakika önce, Mert Yürüyen said:

yağmurdan ziyade yolun kaygan olduğu ana denk gelmiş olabilirsiniz cenk abi.

geçen yıl snoways3 kullandım. daha çok yağmurlu ve soğuk/kuru havada kullanmıştım ve çok başarılıydı özellikle yağmurlu havada. nokian'ı zaten hepimizi biliyoruz, bu işin kompedanı bir firma!

bence sen lastiğe değil, kendine kız burada! :) 

8 dakika önce, Serkan Karakoca said:

kışlık lastik bu havalarda daha tehlikeli trafikte sinirlerimize hakim olmamız lazım kışlık lastik takılı ise özellikle son 1 aydır yaşadığımız ankara havasından bahsediyorum takip mesafesi daha fazla bırakılmalı ani hareketlerden kaçınılmalı yavaş yavaş seyredilmeli mümkünse 

geçen cumartesi sis pus vs var akşam saatleri yeni açılan yoldan etimesgutun içerisine doğru ilerliyorum kışlıkları dün taktım daha golfcünün biri benim arabayla didişip duryordu bulaşmadım yol verdim gitti  bir  makas attı başka bir sürücüye 50-70 km aralığında ilerliyorum ışık kırmızıya döndü hastane kavşağında  duramadı belediye otobüsünün sağ arkadan kendi aracının sol ön çamurluğundan bir vurdu lastiğin ordan adam yaralanmıştır büyük ihtimal sol ön direk felan gitmişti allah korusun bu işin şakası yok aman dikkat edelim ....

Ben öğrendim :) sütlaç gibi geldim bu sabah. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk said:

kauçuk oranı fazla olduğundan dolayı kışlık lastik  yumuşaktır yumuşak oluncada malesef çamurda nemli olan zeminde virajda yatma yanal kayma yapar frendede geç refleks verir malesef  ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, H. Cenk said:

şakası bir yana... gerçekten benzer bir olay benimde başıma gelmişti. "duramamak" halininin getirdiği stres inanılmaz! ben duramasam bir arabaya arkadan vuracaktım ancak yayaların işin içinde olması bambaşka...

aman diyim.

1 saat geç olsun da temiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Serkan Karakoca said:

16 '' inç kışlıkları dün akşam taktım kendi aracıma michelin alpin a4 olmasına rağmen gaza yüklenince direksiyonu sağlam tutmazsan kafayı sağa sola sallayıp duruyor :D

Lastik kötü o zaman. Benimki maşallah pençe atıyor yere.Patinaja pek ender düştüm denebilir. Dönüşlerde arkayı atıyor onda lastiğin suçu yok :D .Napım keyifli oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lassa snoways dün akşam Bursa'nın ıslak yokuşlarında her dur kalkta kafa kaymasa da ufak patinajlar yaşattı. eğimin yüksek olduğu yokuşlardı tabi hakkını yemeyeyim. yalnız her kalkışta abs vuruntusu gibi kütürdemeler de oldu onların sebebini anlayamadım, hanım da tedirgin oldu bir yandan ona yok bişey normal o falan dedim de aklıma da takıldı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

kalkışta abs vuruntusu gibi kütürdemeler de oldu onların sebebini anlayamadım, hanım da tedirgin oldu bir yandan ona yok bişey normal o falan dedim de aklıma da takıldı..

Patinaja düşmüşsün lastik tutunamadığı için bu sesler gelmiş.Daha sakin kalkmaya çalış bence.22-23 ocak gibi bursaya geliyorum inş. Osman abi felan toplanıp bir çay içeriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Doğan Kurban said:

Lastik kötü o zaman. Benimki maşallah pençe atıyor yere.Patinaja pek ender düştüm denebilir. Dönüşlerde arkayı atıyor onda lastiğin suçu yok :D .Napım keyifli oluyor.

lastik kötü değilde tork patlaması oluyor o zaman yapıyor :D 2. viteste mesela gazdan ayağını çek tekrar bir bas az sert kafa sağa sola doğru kayıyor kafası kendinden güzel gibi oluyor bende nereye giderse ters tarafa  sürüyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

lassa snoways dün akşam Bursa'nın ıslak yokuşlarında her dur kalkta kafa kaymasa da ufak patinajlar yaşattı. eğimin yüksek olduğu yokuşlardı tabi hakkını yemeyeyim. yalnız her kalkışta abs vuruntusu gibi kütürdemeler de oldu onların sebebini anlayamadım, hanım da tedirgin oldu bir yandan ona yok bişey normal o falan dedim de aklıma da takıldı..

anti patinaj giriyor devreye esp ile birlikte korkulacak birşey yok :)

Şimdi, Doğan Kurban said:

Suyuna baksana bi alkol oranı çok mu.

-40 derece çıktı :D ölçtürttüm :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Doğan Kurban said:

Patinaja düşmüşsün lastik tutunamadığı için bu sesler gelmiş.Daha sakin kalkmaya çalış bence.22-23 ocak gibi bursaya geliyorum inş. Osman abi felan toplanıp bir çay içeriz.

Doğan abi benim Mersin-Çorum turum da o tarihlerde başlayacak ama henüz yola çıkmamış olursam mutlaka ben de katılırım çay içeriz hep beraber :) pideli köfte de yeriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 16.09.2015 at 21:20, Burhan Bakar said:

Geçen yıl eylül 17 de nemo aracıma Nokian 185/65 R15 92T XL WR D3 Kış Lastiği kliksadan aldım,ön tarafta bulunan 2 yıllık lassa kış lastikleri söküp arkaya taktırdım ve önler sıfır arkalar 2 yıllık lassa lastikler ile kışa giriş yaptım

Yaşadığım şehir Tokat ve geçen kış -23 derece sıcaklığı gördüğümüzü hatırlıyorum yinede Tokatta kışın çok yoğun geçtiğini söyleyemem ama kışın yoğun geçtiği bir ilçeye(-30 lara kadar düşüyor sıcaklıklar) ayın 15 günü gidiş geliş yapıyorum,bahsettiğim ilçe Sulusaray ve Tokata 65 km uzaklıkta.

Lastiğin performansından bahsedecek olursak 130 km git gel yol yapıyorum ve yolu kullanmış olanlar bilirler Tokattan yola çıktığımızda yaklaşık 10 km boyunca kızıl iniş denen yokuşu tırmanıyorum,defalarca yolda kalan araçlar gördüm,defalarca arkadaşlarımın yolda kalıp gelme dedikleri oldu ama bir kez olsun bırakın yolda kalmayı ciddi sayılacak manada kaymam yada patiye düşmem olmadı,ayrıca benim için daha esaslı güven kazandıran bir olayı anlatayım :) Bigün akşam hava kararmak üzereyken bi arkadaşımla ani bir kararla 1650 metre rakımlı Tokatın topçam yaylasına çıkmak istedik zirveye vardığımızda hava -11 derece ve arazide yarım metre kar vardı ama esas önemli olan yol aşırı derece dik ve aşırı virajlı,biz arkadaşla hayretler içerisinde nasıl zirveye ulaştığımızı düşündük :claps:

Neyse konuyu uzatmayayım kendim henüz almadan bile arkadaşlarıma önerdiğim nokian lastiklerini 1 yıl kullandım ve fazlasıyla memnun kaldım,test ettiğim tüm kış lastiklerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum ve insanlara şiddetle tavsiye ediyorum ama söylediklerimden sonra çelişkili bir şey ekleyeyim :blink: Bu yıl crossclimate almayı düşünüyorum çünkü lastik değiştirmeyi ve saklamayı sevmiyorum:)Ayrıca Nokianı azda olsa düşünen arkadaşlar firmayı ufak bir araştırdıklarında Nokianda karar kılacaklarına eminim

kesinlikle katılıyorum bende bu sene fiestama aldım wrd3 ben ömrümde bu kadar harika bir lastik kullanmadım. ne abs devreye giriyor ne esp ( deli dumrul hareketler yapmadıkça). ben internetten alıyorum 2015 hamur bulmak daha kolay hem daha ucuz bayiler çok kazıklıyorlar. bütün arabaların patinaj çektiği saplanıp kaldığı yerlerden normal asfalttaymış gibi çıkıp gidiyorsunuz. bir daha nokiandan başka kış lastiği kesinlikle kullanmam. bu işi çok profesyonelce yapıyorlar. testlere çok güvenmeyin ug9 dan çok ama çok daha kaliteli bir lastik. herkesede söylüyorum canı malından daha kıymetli olan adam başka lastık almaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
3 saat önce, Rasim S. yazdı:

Kış kapıya geldi ve kış lastiği alıcam. Araç bayağı güçlü 1.5 tdci.Dizel için kış lastiğinde önem Arzeden marka-model husus varmı. Şimdiden tşkler. 

30 sayfa yazılmış, siz sıfırdan konuyu başlatmaya çalışıyorsunuz...

Ben olsam;

Ebad olarak 205/55-16'yı seçer, ekonomi öncelikli ise T serisi ile yetinir ve Conti TS 860 alırdım.

Mesela http://www.hepsiburada.com/continental-205-55r16-91t-wintercontact-ts860-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-HBV000001AGZ1

Alternatifler Nokian WR D4 veya GoodYear UG 9 olabilir. 

Birazdan Petlas önerisi gelir, tabii onu da değerlendirin...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.