Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Ankara'da kış yoksa Bursa'da hiç yok. Sıcaklıklar gece bile 7° nin altına düşmüyor. Burda kış lastiği yerine yağmur lastiğine daha çok ihtiyaç var.

Dert etmeyin, geniş su tahliye kanalları ile kış lastiği o işi de görür.

Normal lastiklerle bol bol su kayağı yapınca neredeyse benim bile kış lastiği alasım geldi. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen yıl da burada havalar çok soğuk olmadığından dolayı kış lastiklerimi takamamıştım, ahanda bu sene de aynı  :ranting2:  Eğer bu kış lastiklerini almamış olsaydık kesin yerde 2 mt kar olur ve almadığımıza da pişman olurduk  :kop:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sene Ankara'ya kış gelmeyecek heralde, enazından 1 hafta daha 10 Derece üzeri görünüyor yüksekler. Ben hala takmadım.

Ben diyecektim Cem abi de yazmış. Lanet incek yolu yağmur çamurdan geçilmediğinden erken taktığıma pek memnunum ben. Sonuçta M+S :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan 255 35 18 in ucuz yollu alternatifi ne olabilir ?

http://www.hepsiburada.com/liste/tracmax-225-40-r18-92v-xl-s210-ice-plus-oto-kis-lastigi-uretim-tarihi-2014/productDetails.aspx?productId=otlst700084&categoryId=259720

Nedir ne değildir bilemem ama ebad olarak uyar, kış için de dar taban olması iyidir.

Bu arada bu ölçüde lastik kullanan arabası olan ucuzu aramamalı bence :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servet abinin ofisten okula yardırırken bende sıkıntı çektimde bi daha gerekmedi

La bugün köyden çıkıp ümitköye dönüp ışığa yaklaşınca viraj sola doğru kıvrılıyor ya, orayı komple abs ile döndüm net tırstım nası lanet bir çamur olmuşsa.

http://www.hepsiburada.com/liste/tracmax-225-40-r18-92v-xl-s210-ice-plus-oto-kis-lastigi-uretim-tarihi-2014/productDetails.aspx?productId=otlst700084&categoryId=259720

Nedir ne değildir bilemem ama ebad olarak uyar, kış için de dar taban olması iyidir.

Bu arada bu ölçüde lastik kullanan arabası olan ucuzu aramamalı bence :)

Abi gavurların tabiriyle "tail happy" kullanım sıklıkta olunca lastiğe kıyamayabiliyor insan. Geçerli bir bahane değil tabiki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

La bugün köyden çıkıp ümitköye dönüp ışığa yaklaşınca viraj sola doğru kıvrılıyor ya, orayı komple abs ile döndüm net tırstım nası lanet bir çamur olmuşsa.

Ben gelirkende sağ şerit komple çamurdu kamyon filan döke döke gitti diye düşündüm. Ev okul arası kullanımda sıkıntı çıkartacak yer yok ama üşenmezsem bu haftasonu takabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Bugun ilk defa gerçek anlamda(kar ve buz açısından) ug8i test etme imkanı buldum, başka bir lastik kullanmadım o yüzden kıyaslama yapamam ama izlenimlerimi paylaşayım. Bu kullandığım 3. kış ancak önceki 2 senede pek kar, buz görmedim. Bugün gündüz ve biraz önce yoldaydım, gündüz buz yoktu kar üzerinde gerek tutunma gerek frenleme gerek tepki açısından çok iyiydi, neredeyse normal yolda gidiyormuş gibiydi. Buzda da (cam gibi buz değil, buza dönmüş kar) çekiş ve fren açısından oldukça başarılıydı, ancak direksiyon tepkisi çok zayıftı, ufak müdahalelere tepki vermiyor, sert müdahalelerde de kaymaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

yei kış lastiği, goodyear ultragrip gen-1, sonbahar dan itibaren 38 çeşit ebatla çıkacak..

ilk testler çok iyi, ayrıntılı test yazısı gelecekmiş..

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Goodyear-UltraGrip-Performance-Gen-1-Preview.htm

ön salıncaklar değişti, biliyorsunuz, kış 205-55 lastiklerimi 205-60 ile değiştireceğim, kasislerden daha rahat geçsin diye..

205-60

205-55 e göre 1 cm

215-55 e göre 0.5 cm daha yüksek yarı çapa sahip.. malum 1 cm 5-6 cm lik kasis için ciddi iyileşme demektir..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

ön salıncaklar değişti, biliyorsunuz, kış 205-55 lastiklerimi 205-60 ile değiştireceğim, kasislerden daha rahat geçsin diye..

205-60

205-55 e göre 1 cm

215-55 e göre 0.5 cm daha yüksek yarı çapa sahip.. malum 1 cm 5-6 cm lik kasis için ciddi iyileşme demektir..

bugün lastik siparişimi verdim. ug9 alıyorum, 205-60-16, 240 tl..toplam 960 tl.. max 15.000 yıpranmış 205-55-16 lastiğimide 160 a saydılar, ısrarla 200 e direteceğim bakalım ödemeye giderken.. şimdilik 800 e almış olduk.. 2.5  kış kullandım diğerini, performansı iyiydi ama en çok şu kasislerden daha rahat geçebilmek için değiştirdim.

orjinal ebat 215-55-16 alacaklara goodyear ın yeni lastiği ultragrip performance gen-1 i tavisiye ederim.. bahse konu lastik satışa çıkmış..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.